Novinky

BIBIANA má novú riaditeľku. Je ňou Zuzana Liptáková

Zuzana Liptáková / BIBIANA

Výberové konanie Ministerstva kultúry SR na pozíciu novej riaditeľky alebo nového riaditeľa BIBIANY, medzinárodného domu umenia pre deti, bolo ukončené. Jeho novou riaditeľkou sa stala Zuzana Liptáková.

Výberová komisia po vyhodnotení výberového konania odporučila ministerke kultúry Natálii Milanovej (OĽANO) vymenovať do funkcie riaditeľky BIBIANY uchádzačku Zuzanu Liptákovú. Ministerka kultúry sa stotožnila s odporúčaním výberovej komisie a vymenovala ju do funkcie novej riaditeľky BIBIANY. Zuzana Liptáková tak dostala mandát na uskutočnenie svojej vízie.

Reformovaná BIBIANA - alternatíva detskej kultúrnej inštitúcie budúcnosti. Takú víziu má Zuzana Liptáková.

Nová riaditeľka v projekte s ktorým predstúpila pred výberovú komisiu poukázala na viacero oblastí. Predložený projekt sa snaží o komplexné zadefinovanie úloh a riešení, ktoré závisia od viacerých faktorov.  Podľa nej by súčasná verejná inštitúcia mala byť kultivovaný inšpiratívny a bezpečný priestor pre mladých introvertov aj extrovertov. Mala by im dopriať priestor na vlastné aktivity, hru či relax. Aby nebola iba galériou či miestom podujatí, treba k tomu vytvoriť užívateľský komfort a adekvátne služby. V projekte sa tiež zamerala na poskytovanie plnohodnotných zážitkov zahraničným návštevníkom nehovoriacim po slovensky. Poukázala, že BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti musí byť pripravený na návštevu aj znevýhodnených či integrovaných deti. Tie sú súčasťou už takmer každej triedy. Ďalej sa v projekte zamerala na podporu domácej tvorby a jej prezentáciu v zahraničí. Jej projekt zakomponováva aj Stratégiu rozvoja kultúry MK SR a nové trendy a zmeny vo vnímaní kultúrnej identity.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

BIBIANA v júni a na MDD aj s prekvapením

Novej pani riaditeľke Zuzane Liptákovej  redakcia gratuluje a želá veľa inšpirácií a pracovných úspechov.

Zdroj: MK SR, BIBIANA

Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »