Novinky

BIBIANA má novú riaditeľku. Je ňou Zuzana Liptáková

Zuzana Liptáková / BIBIANA

Výberové konanie Ministerstva kultúry SR na pozíciu novej riaditeľky alebo nového riaditeľa BIBIANY, medzinárodného domu umenia pre deti, bolo ukončené. Jeho novou riaditeľkou sa stala Zuzana Liptáková.

Výberová komisia po vyhodnotení výberového konania odporučila ministerke kultúry Natálii Milanovej (OĽANO) vymenovať do funkcie riaditeľky BIBIANY uchádzačku Zuzanu Liptákovú. Ministerka kultúry sa stotožnila s odporúčaním výberovej komisie a vymenovala ju do funkcie novej riaditeľky BIBIANY. Zuzana Liptáková tak dostala mandát na uskutočnenie svojej vízie.

Reformovaná BIBIANA - alternatíva detskej kultúrnej inštitúcie budúcnosti. Takú víziu má Zuzana Liptáková.

Nová riaditeľka v projekte s ktorým predstúpila pred výberovú komisiu poukázala na viacero oblastí. Predložený projekt sa snaží o komplexné zadefinovanie úloh a riešení, ktoré závisia od viacerých faktorov.  Podľa nej by súčasná verejná inštitúcia mala byť kultivovaný inšpiratívny a bezpečný priestor pre mladých introvertov aj extrovertov. Mala by im dopriať priestor na vlastné aktivity, hru či relax. Aby nebola iba galériou či miestom podujatí, treba k tomu vytvoriť užívateľský komfort a adekvátne služby. V projekte sa tiež zamerala na poskytovanie plnohodnotných zážitkov zahraničným návštevníkom nehovoriacim po slovensky. Poukázala, že BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti musí byť pripravený na návštevu aj znevýhodnených či integrovaných deti. Tie sú súčasťou už takmer každej triedy. Ďalej sa v projekte zamerala na podporu domácej tvorby a jej prezentáciu v zahraničí. Jej projekt zakomponováva aj Stratégiu rozvoja kultúry MK SR a nové trendy a zmeny vo vnímaní kultúrnej identity.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

BIBIANA v júni a na MDD aj s prekvapením

Novej pani riaditeľke Zuzane Liptákovej  redakcia gratuluje a želá veľa inšpirácií a pracovných úspechov.

Zdroj: MK SR, BIBIANA

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Sv. Barbora
Community Culture Folklór História Lifestyle News

Adventný čas: aj svätá Barbora fandí zvykom a tradíciám

K adventu patria aj rituály. Pozrite sa s nami, čo všetko naši predkovia robievali počas stridžích dní. K ním patril aj deň sv. Barbory. Praje tiež zvykom ochrannej i ľúbostnej mágie či vešteniu.

Read More
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Community Culture Folklór News

Advent – viac než len čas predvianočných príprav

Už v nedeľu 3. decembra 2023 začína adventný čas. Advent – to nie sú len štyri obyčajné decembrové týždne. Pozrite si s nami na jeho symboly.

Read More
Translate »