Region Art opäť predstaví tvorbu neprofesionálnych výtvarníkov

Region Art 2022

Súťaž Region Art nechýba ani tento rok. Po minulom ročníku v online podobe verme, že bude v tradičnom predpandemickom duchu. Opäť predstaví tvorbu neprofesionálnych výtvarníkov.

V Krajskom osvetovom stredisku (KOS) v Nitre sa už začala príprava na 59. ročník celoštátnej postupovej súťaže Region Art. Súčasťou stretnutia boli aj konzultácie o súťažných dielach s odborníkmi a lektormi. Vyhlasovateľom  súťaže je Národné osvetové centrum Bratislava.

Hlavnou témou je pamäť a krajina

Odporúčanou témou aktuálneho ročníka výtvarnej súťaže Region Art sú pamäť a krajina. Súťažiť sa bude v rôznych vekových i technických kategóriách. Svoje diela môžu prihlasovať umelci, ktorí sa venujú maľbe, kresbe, grafike či priestorovému umeniu. Bez rozlíšenia veku (minimálny vek je 15 rokov – pozn. red.) sa bude súťažiť v kategóriách insitná a digitálna tvorba i experiment. Súťaž bude pozostávať z regionálneho, krajského a napokon celoštátneho kola. 

Výtvarné spektrum

Most k profesionálnej kariére

Celoštátne kolo sa realizuje pod názvom Výtvarné spektrum.  Amatérskym výtvarníkom poskytuje priestor na prezentáciu svojej výtvarnej tvorby a vzájomnú konfrontáciu s ostatnými. Súťaž nadväzuje na viacročnú tradíciu podujatia Výtvarná Dubnica, ktoré vzniklo v roku 1963 v Dubnici nad Váhom. Výtvarné spektrum je vrcholné podujatie svojho druhu na Slovensku. Podporuje rozvoj neprofesionálnej, žánrovo rozmanitej, výtvarnej tvorby  – v kresbe, grafike, maľbe, plastike či úžitkovej tvorbe. Nevynecháva ani práce intermediálneho charakteru. Vyhľadáva a podporuje nové výrazné talenty.

Pomocou sprievodných podujatí a odborných seminárov podporuje ďalšie vzdelávanie amatérskych výtvarníkov a metodických pracovníkov. Od svojho vzniku sa v rámci Výtvarného spektra prezentovalo mnoho výtvarníkov. Súťaž sa pre nich stala odrazovým mostíkom ku kariére profesionálneho umelca.

Na Region Art sa môže prihlásiť každý

Prihlásiť sa môžu neprofesionálni výtvarníci, ktorí majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Propozície k tomuto ročníku nájdete TU. Deadline na podanie prihlášky je pre súťažiacich 10. február 2022.

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Odborníci upozorňujú na riziká električky pred SND

Už nielen Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, občianski aktivisti, architekti a urbanisti, ale aj odborníci na akustiku a vibrácie upozorňujú na vážne problémy, ktoré by prinieslo vybudovanie električkovej trate pred novou budovou Slovenského národného divadla tak, ako to plánuje developer s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislava. Budú električky pred SND na Pribinovej ulici? Výsledky meraní autorov […]

Read More
Translate »