Region Art opäť predstaví tvorbu neprofesionálnych výtvarníkov

Region Art 2022

Súťaž Region Art nechýba ani tento rok. Po minulom ročníku v online podobe verme, že bude v tradičnom predpandemickom duchu. Opäť predstaví tvorbu neprofesionálnych výtvarníkov.

V Krajskom osvetovom stredisku (KOS) v Nitre sa už začala príprava na 59. ročník celoštátnej postupovej súťaže Region Art. Súčasťou stretnutia boli aj konzultácie o súťažných dielach s odborníkmi a lektormi. Vyhlasovateľom  súťaže je Národné osvetové centrum Bratislava.

Hlavnou témou je pamäť a krajina

Odporúčanou témou aktuálneho ročníka výtvarnej súťaže Region Art sú pamäť a krajina. Súťažiť sa bude v rôznych vekových i technických kategóriách. Svoje diela môžu prihlasovať umelci, ktorí sa venujú maľbe, kresbe, grafike či priestorovému umeniu. Bez rozlíšenia veku (minimálny vek je 15 rokov – pozn. red.) sa bude súťažiť v kategóriách insitná a digitálna tvorba i experiment. Súťaž bude pozostávať z regionálneho, krajského a napokon celoštátneho kola. 

Výtvarné spektrum

Most k profesionálnej kariére

Celoštátne kolo sa realizuje pod názvom Výtvarné spektrum.  Amatérskym výtvarníkom poskytuje priestor na prezentáciu svojej výtvarnej tvorby a vzájomnú konfrontáciu s ostatnými. Súťaž nadväzuje na viacročnú tradíciu podujatia Výtvarná Dubnica, ktoré vzniklo v roku 1963 v Dubnici nad Váhom. Výtvarné spektrum je vrcholné podujatie svojho druhu na Slovensku. Podporuje rozvoj neprofesionálnej, žánrovo rozmanitej, výtvarnej tvorby  – v kresbe, grafike, maľbe, plastike či úžitkovej tvorbe. Nevynecháva ani práce intermediálneho charakteru. Vyhľadáva a podporuje nové výrazné talenty.

Pomocou sprievodných podujatí a odborných seminárov podporuje ďalšie vzdelávanie amatérskych výtvarníkov a metodických pracovníkov. Od svojho vzniku sa v rámci Výtvarného spektra prezentovalo mnoho výtvarníkov. Súťaž sa pre nich stala odrazovým mostíkom ku kariére profesionálneho umelca.

Na Region Art sa môže prihlásiť každý

Prihlásiť sa môžu neprofesionálni výtvarníci, ktorí majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Propozície k tomuto ročníku nájdete TU. Deadline na podanie prihlášky je pre súťažiacich 10. február 2022.

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »