Novinky

Slovenská filharmónia dnes opäť otvorila Pokladnicu SF

Slovenská filharmónia

Slovenská filharmónia v pondelok 22. augusta po prázdninách opäť otvára Pokladnicu SF. O 9.00 hod. spustila predaj vstupeniek na septembrové mimoriadne koncerty SF a 57. ročník festivalu Bratislavské hudobné slávnosti. Už vo štvrtok 25. augusta sa začne predaj abonentiek, prednostne pre abonentov z minulej koncertnej sezóny. Predaj pre nových záujemcov sa začne až o mesiac, a to v pondelok 26. septembra 2022.

Slovenská filharmónia prichádza každú jeseň s bohatou ponukou nových hudobných zážitkov. V septembri odštartuje svoju 74. koncertnú sezónu, ktorá potrvá  do júna 2023. Pripravené sú koncerty v interpretácii telies – orchestra Slovenská filharmónia, Slovenského filharmonického zboru a  Slovenského komorného orchestra. „Okrem našich telies privítame počas nadchádzajúcich desiatich mesiacov mnoho domácich a zahraničných hosťujúcich umelcov – sólistov, dirigentov či komorných zoskupení,“ prezrádza tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova. Program koncertov nájdete v celosezónnom bulletine, ktorý je v predaji v Pokladnici SF od štvrtka 25. augusta a nájdete ho aj na stránke Slovenskej filharmónie.

Celosezónny bulletin 74. koncertná sezóna(1)

Aj v novej sezóne na návštevníkov čaká bohatý program

Aj túto koncertnú sezónu sú pripravené  symfonické a vokálno-inštrumentálne koncerty v Koncertnej sieni SF. Nechýbajú populárne koncerty pre dospelých, deti a teenagerov, organizované koncerty pre škôlkárov a školákov,“ približuje z programu Martina Tolstova. Vo vybrané nedeľné popoludnia môžete navštíviť organové koncerty a koncerty Slovenského komorného orchestra. Utorky budú v Malej sále patriť koncertom komorných zoskupení alebo klavírnym recitálom. V ponuke nechýbajú sviatočné koncerty – vianočné, silvestrovský, novoročný a mimoriadne obľúbené melódie filmovej hudby.

Dnes spúšťa Slovenská filharmónia predaj abonentiek

Koncerty sú už tradične tematicky zoradené v jednotlivých cykloch. Na tie si môžete zakúpiť finančne zvýhodnenú ABONENTKU a stať sa ABONENTOM SLOVENSKEJ FILHARMÓNIE. Pri zakúpení abonentky si Vami vybranú sériu koncertov vyberiete a zakúpite prednostne, ešte pred začiatkom predaja vstupeniek na jednotlivé koncerty. „Pokiaľ vás neosloví žiaden z našich pripravených koncertných cyklov a radi by ste získali zľavu na sériu Vami vybraných koncertov, môžete si zostaviť svoju vlastnú abonentku na mieru – výber päť a viac koncertov, kde získate tiež zvýhodnenie,“ dodáva Martina Tolstova.

Abonentka Slovenská filharmónia

74. koncertná sezóna 2022/2023 ponúka viacero abonentných cyklov

Abonentný cyklus A, B
 • Cena abonentky: 99 €, 80 €; dôchodcovia/študenti /ŤZP-S: 71 €, 58 €
 • A – Abonentný cyklus (9 koncertov + 1 prémiový koncert):  vždy vo štvrtok o 19.00 hod. v Koncertnej sieni SF
 • B – Abonentný cyklus (9 koncertov + 1 prémiový koncert): vždy v piatok o 19.00 hod. v Koncertnej sieni SF
Abonentný cyklu D, E
 • Cena abonentky: 88 €, 72 €; dôchodcovia/študenti /ŤZP-S: 64 €, 52 €
 • D – Abonentný cyklus (8 koncertov + prémiový koncert):  vždy vo štvrtok o 19.00 hod v Koncertnej sieni SF
 • E – Abonentný cyklus (8 koncertov + prémiový koncert): vždy v piatok o 19.00 hod v Koncertnej sieni SF , okrem 5. 4. 2022 v stredu
Populárny cyklus C
 • Cena abonentky: 73 €, 59 €; dôchodcovia/študenti /ŤZP-S: 47 €, 38 €
 • C – Populárny cyklus (6 koncertov + prémiový koncert): vždy vo štvrtok o 19.00 hod v Koncertnej sieni SF
Slovenská filharmónia
Cyklus Rodinné koncerty R
 • Cena abonentky: 25 €, 20 €; dôchodcovia/študenti /ŤZP-S: 16 €, 13€, deti do 15 rokov 6 €
 • R – Rodinné koncerty (4 koncerty): vždy v sobotu o 16.00  hod v Koncertnej sieni SF
Cyklus Organové koncerty O
 • Cena abonentky: 30 €, 21 €; dôchodcovia/študenti /ŤZP-S: 18 €, 12 €
 • O – Cyklus Organové koncerty (4 koncerty): vždy v nedeľu o 16.00 hod. v Koncertnej sieni SF
Cyklus Slovenského komorného orchestra, SKO
 • Cena abonentky: 58 €;  dôchodcovia/študenti /ŤZP-S:  40 € 
 • SKO – Cyklus Slovenského komorného orchestra (7 koncertov): vždy v nedeľu o 16.00 hod. v Malej sále SF,  v Koncertnej sieni SF a Stĺpovej sieni SF
Kam za kultúrou / Slovenský komorný orchester a Ewald Danel.
Cyklus Klavír a klaviristi, K
 • Cena abonentky: 55 €; dôchodcovia/študenti /ŤZP-S: 38 €
 • K – Cyklus Klavír a klaviristi (6 koncertov): vždy v utorok o 19.00 hod. v Malej sále SF
Cyklus Komorná hudba, KH
 • Cena abonentky: 35 €; dôchodcovia/študenti /ŤZP-S: 25 €
 • HM – Cyklus Hudobná mozaika (5 koncertov): vždy v utorok o 19.00 hod. v Malej sále SF
Cyklus Stará hudba, SH
 • Cena abonentky: 28 €; dôchodcovia/študenti /ŤZP-S: 20 €
 • SH – Cyklus Stará hudba (4 koncerty): vždy v utorok o 19.00 hod. (okrem nedele 4. 12. 2022) v Malej sále SF
Abonentky / Slovenská filharmónia

Viete aké sú výhody abonentiek?

Iste ich poznáte, ale pre istotu ich zopakujeme. Jediným nákupom získate vstupenky na všetky koncerty daného koncertného cyklu. Zakúpením abonentky nielenže získate výraznú finančnú zľavu pri jej zakúpení, ale si aj sami vyberáte miesto na celú sezónu už pred jej začiatkom. Máte možnosť vlastného výberu najlepších miest v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie alebo v Malej sále Slovenskej filharmónie. Slovenská filharmónia vám garantuje, že vami zvolené miesto máte isté a ostáva rezervované do nadchádzajúcej koncertnej sezóny. Ak máte záujem aj o vstupenky na koncerty z iných abonentských cyklov, odporúčame stať sa abonentmi kombinovaných cyklov AD a BE. Po predložení abonentky vďaka tomu získate 20% zľavu zo štandardnej ceny vstupeniek na koncerty z iných abonentných cyklov.

Získate aj viaceré bonusy

V novej 74. sezóne získate k vybraným cyklom viaceré bonusy. Jedným z nich je aj prémiový koncert navyše a risografiku bratislavskej Reduty mladej výtvarníčky Kristíny Slezákovej. No a samozrejme, pri kúpe získate zdarma celosezónny bulletin na 74. sezónu 2022/2023 dostanete zdarma. A za ďalšie, ak prísť osobne nemôžete, vďaka tomu že abonentka je prenosná, požičiate ju rodine či priateľom.

V predaji už od štvrtka

Od štvrtka 25. augusta si môžu prednostne zakúpiť ABONENTKY  stáli návštevníci, abonenti z minulej koncertnej  sezóny 2021/2022. Prednostný predaj  potrvá do piatka 23. septembra. Pri zakúpení nových abonentiek  je možné uplatniť si nárok aj na vrátenie alikvotnej čiastky za zrušené koncerty z ABONENTIEK zo 73. koncertnej sezóny 2021/2022. Od pondelka  26. septembra  do piatka 7. októbra 2022 bude nasledovať voľný predaj ABONENTIEK pre všetkých záujemcov. Pokladnica Slovenskej filharmónie, Reduta, Nám. Eugena Suchoňa 1, Bratislava je otvorená denne. V pondelok v čase 9.00 – 14.00 a od utorka do piatka v čase 13.00 – 19.00 hod.

Foto: Peter Brenkus

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

One thought on “Slovenská filharmónia dnes opäť otvorila Pokladnicu SF”

Comments are closed.

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »