Novinky

Herec Divadla Nová scéna Lukáš Pavlásek vydáva prvú zábavnú knihu „Trapas môj každodenný“

Herec Divadla Nová scéna Lukáš Pavlásek vydáva prvú zábavnú knihu „Trapas môj každodenný“

Herec Lukáš Pavlásek, ktorý je interným členom Divadla Nová scéna, vydáva knihu pod názvom „Trapas môj každodenný“. Knihu slávnostne uvedie do života v sobotu 22. júna o 18.00 hod. v Štúdiu Olympia DNS. Krstnými rodičmi knižky budú Karol Čálik a Pavol Topoľský.

Herec Lukáš Pavlásek je známy tým, že zažíva trapasy vždy a všade. Začal si ich zapisovať a dnes z jeho zážitkov, príbehov a trapasov vznikla knižka. Celé sa to začalo zhruba pred jedenástimi rokmi. Začal som písať. Všetky svoje trápno – vtipné situácie som si zapisoval na papier a odkladal ich do škatule od topánok. Neskôr som si povedal, že tieto príbehy si predsa nemôžem nechať iba pre seba a mojich najbližších, a preto som si vytvoril na sociálnej sieti blog, ktorý som pomenoval Lukyho okienko, kde som každý týždeň pridával jeden zábavný príbeh za druhým. Dospelo to až do takého štádia, že moji čitatelia a čitateľky si tieto moje príbehy chceli čítať častejšie a častejšie. Až prišiel rok 2024, február a rozhodol som sa, že týmto mojim zábavným príbehom dám jeden ucelený tvar a začal som písať knižku, ktorej som dal názov ,Trapas môj každodenný´.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni (25/2024)

Skvelé čítanie plné sviežosti

To, že Lukáš Pavlásek doslova trapasy priťahuje, je o ňom dobre známe: Moji najbližší a priatelia mi dali prezývku „vyvolený“. Pretože ja sa dokážem stratiť aj na rovnej ceste a z tej istej rovnej cesty sa dokážem ocitnúť v Rakúsku a Košiciach zároveň. Nepýtajte sa ma ako. Neviem. A popritom zažijem také veci, ktoré prekvapia aj mňa samého.

Za všetky trapasy, ktoré sa mu doteraz prihodili, pridáva jeden divadelný:  Počas hlavnej fotenej generálky inscenácie Rozum a cit u nás v Divadle Nová scéna som sa na javisku šmykol, pretože som mal na sebe prvýkrát obuté topánky s podpätkom a letel som priamo do jazierka, ktoré bolo na javisku a hádajte čo? Áno, bolo plné vody. Na dve hodiny sa generálka musela zastaviť, aby mohol môj kostým vyschnúť a mohli sme pokračovať vo fotenej generálke ďalej.

Knihu vydáva vo vlastnej réžii. Pokrstí ju doma - v divadle

Knihu Trapas môj každodenný si Lukáš Pavlásek vydáva sám. Na pomoc si prizval editorku Soňu Borušovičovú a grafickú úpravu zveril Ivane Labaš. Knižku vytlačilo Polygrafické centrum. Financie na vydanie knihy pritom vyzbieral vďaka podpore verejnosti na platforme Donio.sk. Slávnostný krst knihy sa bude konať v sobotu 22. júna o 18.00 hod. v Štúdiu Olympia Divadla Nová scéna. Krstnými rodičmi budú umelecký riaditeľ DNS Karol Čálik a herecký kolega Pavol Topoľský.

Lukáš Pavlásek spätý s divadlom aj počas leta

Lukáš Pavlásek je spätý s Divadlom Nová scéna už od čias svojich prvých hereckých skúseností. Naberal ich po absolvovaní Štátneho Konzervatória v Košiciach ešte počas štúdia herectva na VŠMU v ročníku Emila Horvátha. V Divadle Nová scéna ste ho vtedy mohli vidieť v predstaveniach Ešte jeden do partie a v muzikáli Čarodejník z krajiny Oz. Od roku 2016 je členom hereckého súboru Divadla Nová scéna. V súčasnosti tu účinkuje vo viacerých muzikálových tituloch. Jedným z nich je Voda (a krv) nad vodou, kde stvárňuje Jančiho Busku. Vidieť ho môžete aj v muzikáli Bonviván, kde dáva život postave Laciho – režiséra, druhého gardistu.

Lukáš Pavlásek / Bonviván
Lukáš Pavlásek v postave Laciho. Foto: Anton Sládek

Účinkuje tiež v muzikáli Jánošík v postave krčmára Cvergeľa či v Bedároch ako Brujon. V rozprávke Tučniaky stvárňuje Prvého tučniaka a spolu s kolegami vedie divadelné dielne pre deti Nová scénička

Tučniaky / DNS
P. Makranský, M. Dolná a L. Pavlásek, Foto: Dalibor Krupka

Počas tohto leta 16. augusta sa v rámci divadla predstaví s koncertným prevedením muzikálu Cyrano z predmestia na festivale Piešťanské zábaly a 25. augusta na nádvorí BA hradu.

TS, Divadlo Nová scéna, www.novascena.sk

Foto: Dalibor Krupka, Anton Sládek, súkromný archív umelca

Zdroj: DNS

Redakciu informovala a fotografie poskytla Zuzana Šebestová, PR manažérka DNS

*** Posledná aktualizácia: 2024-06-23 (mk) ***

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »