Zuzana Mikulcová pokračuje v projekte Fúzie s Beatou Hlavenkovou

Zuzana Mikulcová

Singlom Tancuj pokračuje medzinárodný projekt Fúzie slovenskej speváčky Zuzany Mikulcovej. Na ňom sa doposiaľ podieľali českí hudobníci Dan Bárta, Jakub König a Barbora Mochowa, slovenský jazzman Peter Lipa a sýrska speváčka Lara Abou Hamdan. Tentoraz si Mikulcová prizvala oceňovanú českú speváčku, skladateľku a producentku Beatu Hlavenkovú.

Spoločne stvorili chytľavú alt popovú skladbu Tancuj korenenú hip hopovými beatmi i jazzovými plochami. Rovnako ako u ostatných skladieb Fúzie vznikal výsledný materiál naživo. Dva dni v bratislavskom štúdiu priniesli nielen pieseň Tancuj, ale i videoklip Dominika Janovského.

Fúzia si kladie za cieľ bojovať umením proti rastúcemu extrémizmu, rasizmu i predsudkom voči inakosti, veku či pohlaví. A pripomína, čo je v živote naozaj dôležité. „Tanec ako symbol bytia, ktoré sa môže v okamihu skončiť. Každý deň pretancujme, akoby bol posledný,“ približuje symboliku piesne Zuzana Mikulcová.

Zuzana Mikulcová pokračuje v projekte Fúzie s Beatou Hlavenkovou & comp.
Tím projektu Fúzie.

Pochvaľuje si spoluprácu

Spájajúcim prvkom oboch umelkýň je spolupráca s producentom, gitaristom a zvukovým inžinierom Andrejom Hruškom, s ktorým spolupracuje aj Lucie Bílá či Katarína Máliková. Mikulcová tvorí s Hruškom už dlhodobo tvorcovský tandem. Hruška zároveň stojí za mixom aktuálneho album Hlavenkovej s názvom Žijutě a výrazne sa podieľal taktiež na piesni Tancuj. „Na spoluprácu s Beatou som sa veľmi tešila. Demo, ktoré sme mali pre ňu pripravené jej veľmi sadlo, a to ako celú skladbu doplnila, je fantastické. Je nielen skvelá speváčka a hudobníčka, ale aj výnimočný človek,” dodáva Mikulcová. „Často v poslednej dobe tvorím sama a toto bola po dlhšej dobe krásna tvorcovská spolupráca s Andym a Zuzkou. Pinkali sme si medzi sebou pieseň, aranžmány, formu, a potom text. Pre niekoho aktuálny teraz, pre niekoho napríklad inokedy či nikdy. Ale vždy sa – deje všetko, všetko sa deje – len v nás samotných,“ približuje proces vzniku a text Tancuj Beata Hlavenková (na obr.).

Beata Hlavenková

Vystúpia na festivale Fullove dni

Projekt bude pokračovať aj naďalej. Do konca roka chystá tím Fúzie najmenej ďalšie dve spolupráce. Zuzana Mikulcová Duo vystúpi začiatkom septembra na festivale Fullove dni 2022 v Ružomberku.

Foto: Zuzana Mikulcová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová, PR manažérka

*** aktualizácia 2022-09-09 (smp) ***

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »