Zuzana Mikulcová pokračuje v projekte Fúzie s Beatou Hlavenkovou

Zuzana Mikulcová

Singlom Tancuj pokračuje medzinárodný projekt Fúzie slovenskej speváčky Zuzany Mikulcovej. Na ňom sa doposiaľ podieľali českí hudobníci Dan Bárta, Jakub König a Barbora Mochowa, slovenský jazzman Peter Lipa a sýrska speváčka Lara Abou Hamdan. Tentoraz si Mikulcová prizvala oceňovanú českú speváčku, skladateľku a producentku Beatu Hlavenkovú.

Spoločne stvorili chytľavú alt popovú skladbu Tancuj korenenú hip hopovými beatmi i jazzovými plochami. Rovnako ako u ostatných skladieb Fúzie vznikal výsledný materiál naživo. Dva dni v bratislavskom štúdiu priniesli nielen pieseň Tancuj, ale i videoklip Dominika Janovského.

Fúzia si kladie za cieľ bojovať umením proti rastúcemu extrémizmu, rasizmu i predsudkom voči inakosti, veku či pohlaví. A pripomína, čo je v živote naozaj dôležité. „Tanec ako symbol bytia, ktoré sa môže v okamihu skončiť. Každý deň pretancujme, akoby bol posledný,“ približuje symboliku piesne Zuzana Mikulcová.

Zuzana Mikulcová pokračuje v projekte Fúzie s Beatou Hlavenkovou & comp.
Tím projektu Fúzie.

Pochvaľuje si spoluprácu

Spájajúcim prvkom oboch umelkýň je spolupráca s producentom, gitaristom a zvukovým inžinierom Andrejom Hruškom, s ktorým spolupracuje aj Lucie Bílá či Katarína Máliková. Mikulcová tvorí s Hruškom už dlhodobo tvorcovský tandem. Hruška zároveň stojí za mixom aktuálneho album Hlavenkovej s názvom Žijutě a výrazne sa podieľal taktiež na piesni Tancuj. „Na spoluprácu s Beatou som sa veľmi tešila. Demo, ktoré sme mali pre ňu pripravené jej veľmi sadlo, a to ako celú skladbu doplnila, je fantastické. Je nielen skvelá speváčka a hudobníčka, ale aj výnimočný človek,” dodáva Mikulcová. „Často v poslednej dobe tvorím sama a toto bola po dlhšej dobe krásna tvorcovská spolupráca s Andym a Zuzkou. Pinkali sme si medzi sebou pieseň, aranžmány, formu, a potom text. Pre niekoho aktuálny teraz, pre niekoho napríklad inokedy či nikdy. Ale vždy sa – deje všetko, všetko sa deje – len v nás samotných,“ približuje proces vzniku a text Tancuj Beata Hlavenková (na obr.).

Beata Hlavenková

Vystúpia na festivale Fullove dni

Projekt bude pokračovať aj naďalej. Do konca roka chystá tím Fúzie najmenej ďalšie dve spolupráce. Zuzana Mikulcová Duo vystúpi začiatkom septembra na festivale Fullove dni 2022 v Ružomberku.

Foto: Zuzana Mikulcová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová, PR manažérka

*** aktualizácia 2022-09-09 (smp) ***

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »