Zuzana Mikulcová pokračuje v projekte Fúzie s Beatou Hlavenkovou

Zuzana Mikulcová

Singlom Tancuj pokračuje medzinárodný projekt Fúzie slovenskej speváčky Zuzany Mikulcovej. Na ňom sa doposiaľ podieľali českí hudobníci Dan Bárta, Jakub König a Barbora Mochowa, slovenský jazzman Peter Lipa a sýrska speváčka Lara Abou Hamdan. Tentoraz si Mikulcová prizvala oceňovanú českú speváčku, skladateľku a producentku Beatu Hlavenkovú.

Spoločne stvorili chytľavú alt popovú skladbu Tancuj korenenú hip hopovými beatmi i jazzovými plochami. Rovnako ako u ostatných skladieb Fúzie vznikal výsledný materiál naživo. Dva dni v bratislavskom štúdiu priniesli nielen pieseň Tancuj, ale i videoklip Dominika Janovského.

Fúzia si kladie za cieľ bojovať umením proti rastúcemu extrémizmu, rasizmu i predsudkom voči inakosti, veku či pohlaví. A pripomína, čo je v živote naozaj dôležité. „Tanec ako symbol bytia, ktoré sa môže v okamihu skončiť. Každý deň pretancujme, akoby bol posledný,“ približuje symboliku piesne Zuzana Mikulcová.

Zuzana Mikulcová pokračuje v projekte Fúzie s Beatou Hlavenkovou & comp.
Tím projektu Fúzie.

Pochvaľuje si spoluprácu

Spájajúcim prvkom oboch umelkýň je spolupráca s producentom, gitaristom a zvukovým inžinierom Andrejom Hruškom, s ktorým spolupracuje aj Lucie Bílá či Katarína Máliková. Mikulcová tvorí s Hruškom už dlhodobo tvorcovský tandem. Hruška zároveň stojí za mixom aktuálneho album Hlavenkovej s názvom Žijutě a výrazne sa podieľal taktiež na piesni Tancuj. „Na spoluprácu s Beatou som sa veľmi tešila. Demo, ktoré sme mali pre ňu pripravené jej veľmi sadlo, a to ako celú skladbu doplnila, je fantastické. Je nielen skvelá speváčka a hudobníčka, ale aj výnimočný človek,” dodáva Mikulcová. „Často v poslednej dobe tvorím sama a toto bola po dlhšej dobe krásna tvorcovská spolupráca s Andym a Zuzkou. Pinkali sme si medzi sebou pieseň, aranžmány, formu, a potom text. Pre niekoho aktuálny teraz, pre niekoho napríklad inokedy či nikdy. Ale vždy sa – deje všetko, všetko sa deje – len v nás samotných,“ približuje proces vzniku a text Tancuj Beata Hlavenková (na obr.).

Beata Hlavenková

Vystúpia na festivale Fullove dni

Projekt bude pokračovať aj naďalej. Do konca roka chystá tím Fúzie najmenej ďalšie dve spolupráce. Zuzana Mikulcová Duo vystúpi začiatkom septembra na festivale Fullove dni 2022 v Ružomberku.

Foto: Zuzana Mikulcová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová, PR manažérka

*** aktualizácia 2022-09-09 (smp) ***

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
The Ladies Ensemble & Peter Adamov
Hudba Koncerty PR

The Ladies Ensemble & Peter Adamov: Vianočný koncert s romantickou atmosférou

K predvianočnému obdobiu hudba naozaj patrí. Ponuka adventných i vianočných koncertov je – našťastie, po dvoch pandemických rokoch, bohatá a dostupná úplne pre každého. Jedným z koncertov ktorý vás naladí na sviatočnú atmosféru, je vianočný koncert v podaní zoskupenia The Ladies Ensemble a Petra Adamova. Ak máte radi romantickú atmosféru, tak je tento koncert v […]

Read More
Translate »