Novinky

Zuzana Mikulcová pokračuje v projekte Fúzie s Beatou Hlavenkovou

Zuzana Mikulcová

Singlom Tancuj pokračuje medzinárodný projekt Fúzie slovenskej speváčky Zuzany Mikulcovej. Na ňom sa doposiaľ podieľali českí hudobníci Dan Bárta, Jakub König a Barbora Mochowa, slovenský jazzman Peter Lipa a sýrska speváčka Lara Abou Hamdan. Tentoraz si Mikulcová prizvala oceňovanú českú speváčku, skladateľku a producentku Beatu Hlavenkovú.

Spoločne stvorili chytľavú alt popovú skladbu Tancuj korenenú hip hopovými beatmi i jazzovými plochami. Rovnako ako u ostatných skladieb Fúzie vznikal výsledný materiál naživo. Dva dni v bratislavskom štúdiu priniesli nielen pieseň Tancuj, ale i videoklip Dominika Janovského.

Fúzia si kladie za cieľ bojovať umením proti rastúcemu extrémizmu, rasizmu i predsudkom voči inakosti, veku či pohlaví. A pripomína, čo je v živote naozaj dôležité. „Tanec ako symbol bytia, ktoré sa môže v okamihu skončiť. Každý deň pretancujme, akoby bol posledný,“ približuje symboliku piesne Zuzana Mikulcová.

Zuzana Mikulcová pokračuje v projekte Fúzie s Beatou Hlavenkovou & comp.
Tím projektu Fúzie.

Pochvaľuje si spoluprácu

Spájajúcim prvkom oboch umelkýň je spolupráca s producentom, gitaristom a zvukovým inžinierom Andrejom Hruškom, s ktorým spolupracuje aj Lucie Bílá či Katarína Máliková. Mikulcová tvorí s Hruškom už dlhodobo tvorcovský tandem. Hruška zároveň stojí za mixom aktuálneho album Hlavenkovej s názvom Žijutě a výrazne sa podieľal taktiež na piesni Tancuj. „Na spoluprácu s Beatou som sa veľmi tešila. Demo, ktoré sme mali pre ňu pripravené jej veľmi sadlo, a to ako celú skladbu doplnila, je fantastické. Je nielen skvelá speváčka a hudobníčka, ale aj výnimočný človek,” dodáva Mikulcová. „Často v poslednej dobe tvorím sama a toto bola po dlhšej dobe krásna tvorcovská spolupráca s Andym a Zuzkou. Pinkali sme si medzi sebou pieseň, aranžmány, formu, a potom text. Pre niekoho aktuálny teraz, pre niekoho napríklad inokedy či nikdy. Ale vždy sa – deje všetko, všetko sa deje – len v nás samotných,“ približuje proces vzniku a text Tancuj Beata Hlavenková (na obr.).

Beata Hlavenková

Vystúpia na festivale Fullove dni

Projekt bude pokračovať aj naďalej. Do konca roka chystá tím Fúzie najmenej ďalšie dve spolupráce. Zuzana Mikulcová Duo vystúpi začiatkom septembra na festivale Fullove dni 2022 v Ružomberku.

Foto: Zuzana Mikulcová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová, PR manažérka

*** aktualizácia 2022-09-09 (smp) ***

SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024
Culture Eventy Literatúra News PR

V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024

Týždeň slovenských knižníc sa koná i tento rok. Do podujatia sa pripojilo opäť mnoho slovenských knižníc. Pri tej príležitosti čaká množstvo podujatí na návštevníkov naprieč všetkými vekovými kategóriami…

Read More
Translate »