Novinky

Žilina s debutom monackej klaviristky v znamení tanca

ŠKO Žilina s debutom monackej klaviristky v znamení tanca

Na pódiu Žilinského Domu umenia sa rozohrá zaujímavý koncert. Po boku Štátneho komorného orchestra v Žiline vystúpi mladučká klaviristka Stella Almondo a ostrieľaný rusko-francúzsky dirigent Misha Katz. Program sa ponesie v znamení tanca.

V rámci 48. sezóny Štátneho komorného orchestra v Žiline sa v štvrtok a piatok (24. a 25.2.2022 uskutoční zaujímavý koncert v tanečnom duchu (informujeme o tom TU). Bude o najkrajších tancoch sveta, ako tomu vypovedá aj názov podujatia. A navyše, bude tamojším debutom mladej Monačanky.

Misha Katz / Žilina s debutom monackej klaviristky v znamení tanca
Stály hosťujúci dirigent ŠKO Žilina Misha Katz. Zdroj: ŠKO Žilina

Best Dances of the World bude so zaujímavým programom

Miláčik žilinského publika, rusko-francúzsky dirigent Misha Katz, prináša romantický program  s názvom NAJKRAJŠIE TANCE SVETA

Čo si pripravil pre žilinské publikum?

Koncert otvorí Tanec fúrií z opery Orfeus a Eurydika Christopha Willibalda Glucka. Vypočujete si tiež Tanec hodín z opery Gioconda Amilcara Ponchielliho. Oživujúco zapôsobí na vás aj výber známych Uhorských tancov (č. 1, 2, 5 a 6) Johannesa Brahmsa i Slovanských tancov (č. 1, 2 a 8) Antonína Dvořáka. Koncert uzavrie trojica slávnych diel Pjotra Iljiča Čajkovského. Bude to Valčík z baletu Spiaca krásavica, Trepak z baletu Luskáčik ale aj Finále z baletu Labutie jazero. Je sa na čo tešiť!

Na vlnách tanca a krásnych melódií

Ako vidíte, koncert charakterizujú krásne melódie, dramatické pasáže a technická virtuozita. Vybrané diela dýchajú ľahkosťou, sviežosťou i eleganciou. Je to výberovka najkrajších a najobľúbenejších tancov hudobnej literatúry. Skrátka, presne tak, ako ho Misha Katz aj nazval „Best Dances of the World“.  A navyše, je spojený s debutom.

ale aj s debutom

Žilinskému publiku predstaví Misha Katz a ŠKO Žilina aj mladučkú 14-ročnú sólistku z Monaka. Je ňou Stella Almondo, laureátka mnohých svetových interpretačných súťaží. A toto je jej slovenská premiéra.  Ako sólistka sa predstaví v Klavírnom koncerte č. 1 g mol op. 25 Felixa Mendelssohn-Bartholdyho.

Stella Almondo / Žilina s debutom monackej klaviristky v znamení tanca
Stella Almondo. Zdroj: stellaalmondo.com

Zdroj:  ŠKO Žilina

Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Aida / Štátna opera Banská Bystrica / Kam za kultúrou
Culture Divadlo News Odporúčame PR

Verdiho Aida po prvýkrát na doskách banskobystrickej Štátnej opery

Štátna opera Banská Bystrica uvádza vo svojej aktuálnej jubilejnej sezóne poslednú tohto sezónnu premiéru. Je ňou slávna Verdiho opera Aida.

Read More
Translate »