Už tento týždeň prichádza formácia 4Tenoři

4Tenoři

Jednou z očakávaných udalostí sú koncerty českej formácie 4Tenoři na Slovensku. Štyria sólisti spoločne na jednom pódiu so zaujímavým spektrom hlasu. Divákom prinášajú špičkový hudobný zážitok. Taký v ich podaní zažije už koncom apríla publikum v Košiciach, Lučenci a v Ružomberku. Tešiť sa môžu aj ďalšie slovenské mestá. Bratislava sa dostane na rad až v júni.

České vokálne zoskupenie 4Tenoři koncertovalo na Slovensku už v minulosti. Stalo sa tak na záver minuloročného Popradského kultúrneho leta. Veľký návrat bude už tento týždeň. Tento raz si to namieria v sprievode Unique Quartet a band do viacerých miest. Celkovo ich u nás čaká 8 koncertov. Tešiť sa na nich môžete v Košiciach, Lučenci, v Ružomberku, Banskej Štiavnici, Kežmarku, Nových Zámkoch a Trenčíne. V júni zavítajú aj do Bratislavy. Košice potešia už v piatok 29. apríla 2022. Práve na tento deň presunuli ich plánovaný tohtoročný Novoročný koncert, ktorý pre vtedy platné opatrenia museli v pôvodnom termíne zrušiť. V sobotu 30. apríla budú v Lučenci a v nedeľu už Ružomberku. Ďalšie mestá sa dostanú na rad postupne.

Spája ich láska k muzikálom

Zoskupenie 4Tenoři patrí v súčasnosti k najväčším fenoménom českej medzižánrovej hudobnej scény. Sú medzi nimi dvaja držitelia ceny Thálie, legenda českého hudobného divadla a sólista Opery Národného divadla v Prahe. Spája ich láska k muzikálom, filmovým melódiám či opere. Spojivom je aj obdiv ku Karlovi Gottovi. A ako sami prezrádzajú tiež ich dlhoročné priateľské vzťahy. Tvoria ho Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž. Každý z nich má za sebou úspešnú kariéru ako sólový spevák, no ako štvorica sa výborne dopĺňajú.

Spolu vďaka dvornému dirigentovi Andrea Bocelliho

České vokálne zoskupenie 4Tenoři po prvý raz vystúpilo na koncerte Proms Gala v roku 2017 úplne náhodou. Rozhodnutie častejšie koncertovať spoločne padlo na základe povzbudenia Maestra Marcella Roty. Práve vtedy spievali v doprovode Českého národného symfonického orchestra. Dirigoval ho dvorný dirigent Andrea Bocelliho, Maestro Marcello Rota. Bol to on, kto inicioval ich častejšie spoločné koncertovanie. Nasledovali videoklipy Už z hor zní zvon a Mně sílu dáš, ktoré majú milióny zhliadnutí na sociálnych sieťach.

Mimochodom, Mně sílu dáš zaznie aj na koncertoch po slovenských mestách. Ich repertoár tvoria muzikálové a filmové melódie autorov Sira Andrew Lloyd Webbera, Leonarda Bernsteina, Karla Svobodu či Ennia Morriconeho. A sem-tam aj operné árie. V septembri 2020 vydali vo vydavateľstve Supraphon debutový album. A mimochodom, dodnes je na vrchole najpredávanejších domácich nahrávok. Dokonca zaň získali aj Zlatú platňu. Album pokrstila dvadsaťnásobná zlatá slávica Lucie Bílá, ktorá so 4 Tenormi naspievala duet Krása.

Špičkový zážitok v podaní českej formácie 4Tenoři

Publikum sa môže v ich podaní tešiť na mimoriadny zážitok. Tejto štvorice to na javisku mimoriadne ladí. Čo-to je známe už aj z ich programu. Zaznie z každého rožka troška. Zastúpenie bude mať aj opera, no najmä známe filmové či muzikálové hity. 4Tenoři si pripomenú slávne muzikály Noc na Karlštejně, Bedári aj Dracula. Nebudú chýbať piesne Karla Svobodu, ktoré zazneli v rozprávke Jak se budí princezny alebo v seriáli Cirkus Humberto.

V znamení spomienok

Určite nevynecháme skladbu Mně sílu dáš, v origináli známu ako You Raise Me Up od skupiny Westlife alebo Josha Grobana. A zaspomíname si aj na Věru Špinarovú a Ennia Morriconeho v piesni Jednoho dne se vrátíš z filmu Vtedy na Západe,“ doplnil sólista Národného divadla v Prahe Michal Bragagnolo. Pre mimoriadne vnímavé, priateľské a srdečné slovenské publikum si pripravujú aj dve piesne v slovenčine. A nebude chýbať ani špecialitka! Ako spomienka na legendu slovenskej populárnej hudby, Mekyho Žbirku, zaznie po prvý raz v ich podaní Jesenná láska.

4Tenoři

Leto so Štyrmi tenormi

Ako im to spoločne ladí na jednom pódiu sa dozvedia aj v ďalších mestách. Svoje letné turné štartujú na Bratislavskom hrade 16. júna 2022.

Na rad príde štvorica koncertov. V dňoch 17. až 20. júla ich odohrajú v Banskej Štiavnici, Kežmarku, v Nových Zámkoch a v Trenčíne.

 

Zdroj: 4Tenoři, Predpredaj.sk, Ticketportal

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
The Ladies Ensemble & Peter Adamov
Hudba Koncerty PR

The Ladies Ensemble & Peter Adamov: Vianočný koncert s romantickou atmosférou

K predvianočnému obdobiu hudba naozaj patrí. Ponuka adventných i vianočných koncertov je – našťastie, po dvoch pandemických rokoch, bohatá a dostupná úplne pre každého. Jedným z koncertov ktorý vás naladí na sviatočnú atmosféru, je vianočný koncert v podaní zoskupenia The Ladies Ensemble a Petra Adamova. Ak máte radi romantickú atmosféru, tak je tento koncert v […]

Read More
Translate »