Třeboňská nocturna pozývajú dnes na Trio Euterpé

Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna

Séria Abonentných koncertov Třeboňských nocturien pozýva na progresívne Trio Euterpé už vo štvrtok 26. januára do Divadla J. K. Tyla v Třeboni. Festival taktiež spúšťa predpredaj na letný festival, ktorý prebehne v dňoch 11. - 15. júla 2023 na rôznych miestach Třebone.

Na letnom festivale Třeboňska nocturna v júli 2023 vystúpi Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Jiří Stivín & Jaroslav Šindler, Eliška Weissová a mnoho ďalších. Predpredaj na jubilejný 20. ročník letného festivalu Třeboňská nocturna spustia 27. januára na webe festivalu, kde tiež nájdete kompletný festivalový program. Ale späť k najbližšiemu koncertu z cyklu Zimných abonentných koncertov s Trio Euterpé.

Posledný januárový štvrtok s Trio Euterpé

Trio Euterpé je hudobný projekt, ktorý vznikol vďaka komornému stretnutiu troch vynikajúcich muzikantov, huslistky Olgy Šroubkovej, violončelistu Štěpána Filípka a klaviristu Ondreja Olosa v máji 2021.

Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna

Pôvodne jednorázové stretnutie sa vzápätí rozvinulo do stabilne fungujúceho umeleckého súboru, ktorý sa profiluje ako v interpretáciách skladieb klasických, tak modernejších. Napriek tomu že ansámbel funguje iba krátko, stihol už odohrať radu koncertov a zároveň pre Český rozhlas nahrať skladby Franza Schuberta a Miloslava Ištvana.

V rámci večerného stretnutia vyspovedá 23. februára moderátorka Martina Kociánová geológa a spisovateľa Václava Cílka. Koncertný cyklus zakončí 23. marca pásmo Madrigal včera a dnes s Ensemble Baroque Quintet. Zimné večery, ako sme avizovali, uvádza moderátorka a hudobná vedkyňa Eva Hazdrová-Kopecká.

Tlačová správa, www.trebonskanocturna.sk

Foto:Trio Euterpé

Redakciu informovala Anna Mašátová, PR manažérka

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »