Novinky

Třeboňská nocturna pozývajú dnes na Trio Euterpé

Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna

Séria Abonentných koncertov Třeboňských nocturien pozýva na progresívne Trio Euterpé už vo štvrtok 26. januára do Divadla J. K. Tyla v Třeboni. Festival taktiež spúšťa predpredaj na letný festival, ktorý prebehne v dňoch 11. - 15. júla 2023 na rôznych miestach Třebone.

Na letnom festivale Třeboňska nocturna v júli 2023 vystúpi Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Jiří Stivín & Jaroslav Šindler, Eliška Weissová a mnoho ďalších. Predpredaj na jubilejný 20. ročník letného festivalu Třeboňská nocturna spustia 27. januára na webe festivalu, kde tiež nájdete kompletný festivalový program. Ale späť k najbližšiemu koncertu z cyklu Zimných abonentných koncertov s Trio Euterpé.

Posledný januárový štvrtok s Trio Euterpé

Trio Euterpé je hudobný projekt, ktorý vznikol vďaka komornému stretnutiu troch vynikajúcich muzikantov, huslistky Olgy Šroubkovej, violončelistu Štěpána Filípka a klaviristu Ondreja Olosa v máji 2021.

Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna

Pôvodne jednorázové stretnutie sa vzápätí rozvinulo do stabilne fungujúceho umeleckého súboru, ktorý sa profiluje ako v interpretáciách skladieb klasických, tak modernejších. Napriek tomu že ansámbel funguje iba krátko, stihol už odohrať radu koncertov a zároveň pre Český rozhlas nahrať skladby Franza Schuberta a Miloslava Ištvana.

V rámci večerného stretnutia vyspovedá 23. februára moderátorka Martina Kociánová geológa a spisovateľa Václava Cílka. Koncertný cyklus zakončí 23. marca pásmo Madrigal včera a dnes s Ensemble Baroque Quintet. Zimné večery, ako sme avizovali, uvádza moderátorka a hudobná vedkyňa Eva Hazdrová-Kopecká.

Tlačová správa, www.trebonskanocturna.sk

Foto:Trio Euterpé

Redakciu informovala Anna Mašátová, PR manažérka

Collegium Technicum
Culture Hudba Koncerty News PR

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Collegium Technicum oslávi už vo štvrtok 28. septembra 2023 svoje 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou.

Read More
Pro musica nostra Gömöriensi 2023
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň aj na Gemeri

Obľúbený festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň okrem Nitrianskeho kraja aj viaceré lokality na Gemeri. Pozrite si, čo prináša!

Read More
Divadelný Spiš
Culture Divadlo Festivaly News Odporúčame PR

Divadelný Spiš s atraktívnymi novinkami štartuje 28. septembra 2023

Vo štvrtok 28. septembra sa začína najväčší medzinárodný divadelný festival na východe Slovenska Divadelný Spiš aj s atraktívnymi novinkami

Read More
Translate »