Novinky

Třeboňská nocturna pozývajú dnes na Trio Euterpé

Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna

Séria Abonentných koncertov Třeboňských nocturien pozýva na progresívne Trio Euterpé už vo štvrtok 26. januára do Divadla J. K. Tyla v Třeboni. Festival taktiež spúšťa predpredaj na letný festival, ktorý prebehne v dňoch 11. - 15. júla 2023 na rôznych miestach Třebone.

Na letnom festivale Třeboňska nocturna v júli 2023 vystúpi Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Jiří Stivín & Jaroslav Šindler, Eliška Weissová a mnoho ďalších. Predpredaj na jubilejný 20. ročník letného festivalu Třeboňská nocturna spustia 27. januára na webe festivalu, kde tiež nájdete kompletný festivalový program. Ale späť k najbližšiemu koncertu z cyklu Zimných abonentných koncertov s Trio Euterpé.

Posledný januárový štvrtok s Trio Euterpé

Trio Euterpé je hudobný projekt, ktorý vznikol vďaka komornému stretnutiu troch vynikajúcich muzikantov, huslistky Olgy Šroubkovej, violončelistu Štěpána Filípka a klaviristu Ondreja Olosa v máji 2021.

Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna

Pôvodne jednorázové stretnutie sa vzápätí rozvinulo do stabilne fungujúceho umeleckého súboru, ktorý sa profiluje ako v interpretáciách skladieb klasických, tak modernejších. Napriek tomu že ansámbel funguje iba krátko, stihol už odohrať radu koncertov a zároveň pre Český rozhlas nahrať skladby Franza Schuberta a Miloslava Ištvana.

V rámci večerného stretnutia vyspovedá 23. februára moderátorka Martina Kociánová geológa a spisovateľa Václava Cílka. Koncertný cyklus zakončí 23. marca pásmo Madrigal včera a dnes s Ensemble Baroque Quintet. Zimné večery, ako sme avizovali, uvádza moderátorka a hudobná vedkyňa Eva Hazdrová-Kopecká.

Tlačová správa, www.trebonskanocturna.sk

Foto:Trio Euterpé

Redakciu informovala Anna Mašátová, PR manažérka

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »