Novinky

Třeboňská nocturna pozývajú dnes na Trio Euterpé

Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna

Séria Abonentných koncertov Třeboňských nocturien pozýva na progresívne Trio Euterpé už vo štvrtok 26. januára do Divadla J. K. Tyla v Třeboni. Festival taktiež spúšťa predpredaj na letný festival, ktorý prebehne v dňoch 11. - 15. júla 2023 na rôznych miestach Třebone.

Na letnom festivale Třeboňska nocturna v júli 2023 vystúpi Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Jiří Stivín & Jaroslav Šindler, Eliška Weissová a mnoho ďalších. Predpredaj na jubilejný 20. ročník letného festivalu Třeboňská nocturna spustia 27. januára na webe festivalu, kde tiež nájdete kompletný festivalový program. Ale späť k najbližšiemu koncertu z cyklu Zimných abonentných koncertov s Trio Euterpé.

Posledný januárový štvrtok s Trio Euterpé

Trio Euterpé je hudobný projekt, ktorý vznikol vďaka komornému stretnutiu troch vynikajúcich muzikantov, huslistky Olgy Šroubkovej, violončelistu Štěpána Filípka a klaviristu Ondreja Olosa v máji 2021.

Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna

Pôvodne jednorázové stretnutie sa vzápätí rozvinulo do stabilne fungujúceho umeleckého súboru, ktorý sa profiluje ako v interpretáciách skladieb klasických, tak modernejších. Napriek tomu že ansámbel funguje iba krátko, stihol už odohrať radu koncertov a zároveň pre Český rozhlas nahrať skladby Franza Schuberta a Miloslava Ištvana.

V rámci večerného stretnutia vyspovedá 23. februára moderátorka Martina Kociánová geológa a spisovateľa Václava Cílka. Koncertný cyklus zakončí 23. marca pásmo Madrigal včera a dnes s Ensemble Baroque Quintet. Zimné večery, ako sme avizovali, uvádza moderátorka a hudobná vedkyňa Eva Hazdrová-Kopecká.

Tlačová správa, www.trebonskanocturna.sk

Foto:Trio Euterpé

Redakciu informovala Anna Mašátová, PR manažérka

SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024
Culture Eventy Literatúra News PR

V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024

Týždeň slovenských knižníc sa koná i tento rok. Do podujatia sa pripojilo opäť mnoho slovenských knižníc. Pri tej príležitosti čaká množstvo podujatí na návštevníkov naprieč všetkými vekovými kategóriami…

Read More
Translate »