Novinky

Svet v slzách: Zomrela hudobná legenda Tina Turner

Tina Turner

Umelecký svet po celom svete je v slzách! Do hviezdneho neba odišla hudobná legenda, kráľovná rock'n'rollu - Tina Turner (+83).Ako svet informovala jej hovorkyňa, Tina Turner zomrela doma vo veku 83 rokov po dlhej chorobe v meste Küsnacht neďaleko Zürichu. Svet s Tinou Turner stráca hudobnú legendu i životný vzor.

Medzi najväčšie hity absolutnej rock’n’rollu divy patria skladby ‘What’s Love Got To Do With It’, ‘Private Dancer’ a ‘The Best’.  Okrem hudobnej kariéry si Tina Turner zahrala i v niekoľkých filmoch. Bolo to v snímke Mad Max Beyond Thunderdome z roku 1985, v  ktorom tiež zaznel jej hit We Don’t Need Another Hero.

V posledných rokoch čelila mnohým zdravotným problémom. Táto speváčka skupiny Ike & Turner Revue sa preslávila v 60. rokoch, keď so svojim budúcim manželom Ikom Turnerom naspievali song A Fool in Love. Vyskúšala si vzostupy a pády a neskôr sa vydala na sólovú dráhu, ktorá jej priniesla svetovú slávu.

Najpopulárnejšia hviezda 80. rokov

Tina Turner, vlastným menom Anna Mae Bullock, je známa svojou charizmu na pódiu i množstvom svetoznámych hitov. Presadila sa v roku 1983 piesňou Let’s Stay Together. Zlom však nastal o rok neskôr kedy jej vyšlo úspešné album Private Dancer. To bolo sprevádzané rovnomerným hitom a skladbami What’s Love Got To Do With It? a Better Good To Me. Speváčka predala viac ako 200 miliónov platní, získala 12 cien Grammy, jednu za celoživotné zásluhy a vstúpila do rokenrolovej Sieni slávy.

V súkromnom živote zažila speváčka tiež vzostupy a pády, okúsila rozvod i tu najväčšiu bolesť, akú si matka môže predstaviť. V júli 2018 jej najstarší syn Craiga (†59) spáchal samovraždu a v decembri 2022 prišla aj o mladšieho syna Ronnieho (†62).

Česť jej pamiatke.

Foto: Wikiemdia Commons

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice
Culture Divadlo News PR

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice

Začiatkom marca 2024 prináša Balet Národného divadla Košice ďalšiu novinku aktuálnej sezóny – Každý deň odvahu. Je tretím pokračovaním projektu Zvláštna radosť žiť

Read More
Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Translate »