Novinky

Svet v slzách: Zomrela hudobná legenda Tina Turner

Tina Turner

Umelecký svet po celom svete je v slzách! Do hviezdneho neba odišla hudobná legenda, kráľovná rock'n'rollu - Tina Turner (+83).Ako svet informovala jej hovorkyňa, Tina Turner zomrela doma vo veku 83 rokov po dlhej chorobe v meste Küsnacht neďaleko Zürichu. Svet s Tinou Turner stráca hudobnú legendu i životný vzor.

Medzi najväčšie hity absolutnej rock’n’rollu divy patria skladby ‘What’s Love Got To Do With It’, ‘Private Dancer’ a ‘The Best’.  Okrem hudobnej kariéry si Tina Turner zahrala i v niekoľkých filmoch. Bolo to v snímke Mad Max Beyond Thunderdome z roku 1985, v  ktorom tiež zaznel jej hit We Don’t Need Another Hero.

V posledných rokoch čelila mnohým zdravotným problémom. Táto speváčka skupiny Ike & Turner Revue sa preslávila v 60. rokoch, keď so svojim budúcim manželom Ikom Turnerom naspievali song A Fool in Love. Vyskúšala si vzostupy a pády a neskôr sa vydala na sólovú dráhu, ktorá jej priniesla svetovú slávu.

Najpopulárnejšia hviezda 80. rokov

Tina Turner, vlastným menom Anna Mae Bullock, je známa svojou charizmu na pódiu i množstvom svetoznámych hitov. Presadila sa v roku 1983 piesňou Let’s Stay Together. Zlom však nastal o rok neskôr kedy jej vyšlo úspešné album Private Dancer. To bolo sprevádzané rovnomerným hitom a skladbami What’s Love Got To Do With It? a Better Good To Me. Speváčka predala viac ako 200 miliónov platní, získala 12 cien Grammy, jednu za celoživotné zásluhy a vstúpila do rokenrolovej Sieni slávy.

V súkromnom živote zažila speváčka tiež vzostupy a pády, okúsila rozvod i tu najväčšiu bolesť, akú si matka môže predstaviť. V júli 2018 jej najstarší syn Craiga (†59) spáchal samovraždu a v decembri 2022 prišla aj o mladšieho syna Ronnieho (†62).

Česť jej pamiatke.

Foto: Wikiemdia Commons

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024
Culture Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024

TOP tipy na divadelné predstavenia tu máme pre vás aj teraz. Kam za kultúrou od 17. júna 2024? Svet divadla prináša zaujímavé podujatia. TIETO sa oplatí navštíviť!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni
Culture Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni

Nový týždeň, nové tipy. Kam za kultúrou v týždni od pondelka 17. júna 2024? Toto sú tie najzaujímavejšie kultúrne podujatia najbližších dní!

Read More
Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Translate »