Svet v slzách: Zomrela hudobná legenda Tina Turner

Tina Turner

Umelecký svet po celom svete je v slzách! Do hviezdneho neba odišla hudobná legenda, kráľovná rock'n'rollu - Tina Turner (+83).Ako svet informovala jej hovorkyňa, Tina Turner zomrela doma vo veku 83 rokov po dlhej chorobe v meste Küsnacht neďaleko Zürichu. Svet s Tinou Turner stráca hudobnú legendu i životný vzor.

Medzi najväčšie hity absolutnej rock’n’rollu divy patria skladby ‘What’s Love Got To Do With It’, ‘Private Dancer’ a ‘The Best’.  Okrem hudobnej kariéry si Tina Turner zahrala i v niekoľkých filmoch. Bolo to v snímke Mad Max Beyond Thunderdome z roku 1985, v  ktorom tiež zaznel jej hit We Don’t Need Another Hero.

V posledných rokoch čelila mnohým zdravotným problémom. Táto speváčka skupiny Ike & Turner Revue sa preslávila v 60. rokoch, keď so svojim budúcim manželom Ikom Turnerom naspievali song A Fool in Love. Vyskúšala si vzostupy a pády a neskôr sa vydala na sólovú dráhu, ktorá jej priniesla svetovú slávu.

Najpopulárnejšia hviezda 80. rokov

Tina Turner, vlastným menom Anna Mae Bullock, je známa svojou charizmu na pódiu i množstvom svetoznámych hitov. Presadila sa v roku 1983 piesňou Let’s Stay Together. Zlom však nastal o rok neskôr kedy jej vyšlo úspešné album Private Dancer. To bolo sprevádzané rovnomerným hitom a skladbami What’s Love Got To Do With It? a Better Good To Me. Speváčka predala viac ako 200 miliónov platní, získala 12 cien Grammy, jednu za celoživotné zásluhy a vstúpila do rokenrolovej Sieni slávy.

V súkromnom živote zažila speváčka tiež vzostupy a pády, okúsila rozvod i tu najväčšiu bolesť, akú si matka môže predstaviť. V júli 2018 jej najstarší syn Craiga (†59) spáchal samovraždu a v decembri 2022 prišla aj o mladšieho syna Ronnieho (†62).

Česť jej pamiatke.

Foto: Wikiemdia Commons

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »