Počuli ste už nový singel Vesmír? Vydal ho spevák DUS SKY

Slovenský spevák DUS SKY vydal prvý singel VESMÍR, z pripravovaného albumu.

Hudobník Dušan Vlnka alias DUS SKY prepadol svojej vášni – hudbe pred niekoľkými rokmi a v minulosti zverejnil niekoľko autorských singlov. Aktuálne ponúka ochutnávku pripravovanej štúdiovky prostredníctvom prvej piesne s názvom VESMÍR. Novinku do sveta vypustil zverejnením videoklipu.

O pozornosť vo vodách slovenskej hudobnej scény sa hlási spevák DUS SKY, ktorý však vo svete hudby nie je žiadnym nováčikom. Dlhé roky svoju lásku k hudbe prejavoval hraním na gitaru  v niekoľkých kapelách. Od roku 2015 vsadil na kartu sólovej dráhy. Podarilo sa mu zahrať si s Janou Kirschner aj so skvelou kapelou IMT Smile a v rámci workshopov aj s ich gitaristom, Tomášom Slávikom. Toho roku sa DUS SKY so svojou družinou tešili desiatkam LIVE vystúpení, a dokonca sa stali hlasom Slovak Food Truck Festu. Svoje piesne, v rámci tohto projektu, doposiaľ, predstavili v 17 mestách. Chalani aktuálne pracujú v štúdiu na debutovom albume a svetu ponúkajú ochutnávku prostredníctvom pilotného singla VESMÍR.

Vesmír je oslavou priateľstva i partnerstva

Novinka vznikla ešte v roku 2019, pôvodne ako pomalá balada. Pieseň je oslavou priateľstva, muža a ženy, partnerstva. „Skladba vyjadruje aj túžbu medzi dvoma ľuďmi a moc vesmíru a manifestácie. Ja osobne verím, ak má vesmír zasiahnuť, spojí presne tých, ktorých má v pravú chvíľu, na pravom mieste a vďaka správnemu nastaveniu myslenia a zbavenia sa strachu spolu prežijú a zvládnu všetko dobré, no aj zlé, “tak ver, že ak tie búrky prehrmia, ustojíme zradné more“,” spieva hudobník vo svojej novej piesni. „Väčšinou moje piesne o láske vznikajú ako pomalé piesne, ale pred nahrávaním Vesmíru som si povedal, že by to mohlo znieť trošku svižnejšie. Napísal som ju pre vyjadrenie pocitov, nešlo o cielenú pieseň, ale slová sa akosi poukladali automaticky samy a mám ju veľmi rád,“ vysvetľuje DUS SKY a odhaľuje, že okrem hudby je taktiež autorom textu.

Finálny zvuk pieseň dostala vďaka Dušanovej kapele. Jej súčasťou sú saxofonista Rudy Goga, piáno má pod taktovkou Tomáš Martínek a na bicie hrá Jožko Gergély. Nahrávala sa v štúdiu Randal Group Production. Ruku k dielu priložili  skvelí hudobníci Jimi Cimbala, Zoli Tóth a Ľubo Mazák. „Vďaka produkcii skvelých ľudí a rovnako aj mojich hudobníkov, ktorým chcem ešte raz touto cestou poďakovať, sa pesnička dočkala zvuku, ktorá korešponduje s mojou predstavou akoby vo finále mala znieť, ale aj s textom,“ hovorí spevák.

Novinku formou videoklipu predstavil prednedávnom

Novinku VESMÍR  hudobník DUS SKY verejnosti ponúkol zverejnením videoklipu. Život, prostredníctvom obrazu, piesni vdýchli šikovní producenti Tibor Kuna, Matúš Zeťák a Adam Rohal. Video bolo natočené v oblasti Kráľova pri Senci. „V tejto lokalite sme využili krásny barokovo-secesný most, Zálesie so svojím príjemným ramenom a okolím,“ približuje spevák. Nežnejšiu polovičku pri zásahu vesmíru v klipe stvárnila účastníčka MISS UNIVERSE 2021 Diana Gáliková a pánskeho zastúpenia sa zhostil samotný DUS SKY. „S chalanmi spolupracujem dlhodobo, takže pre mňa sa jedná o osvedčenú produkciu. Chceli sme zachovať jednoduchosť obrazu, aby text a hudbu nepohltil, naopak vyzdvihol. Vo videu sa, bez akéhokoľvek zamotaného a preplácaného príbehu, míňajú dve duše, ktoré nakoniec vesmír spojí,“ dodáva k téme videa.

Spevák DUS SKY prezradil aj ďalšie plány

Okrem čerstvo vydaného VESMÍRU sa priaznivci slovenskej hudby môžu, už čoskoro, tešiť aj na ďalšiu pieseň z pripravovaného albumu. „Pesnička  “S dažďom v mieri” je po hudobnej stránke dokončená a chystám sa na natočenie vizuálnej podoby. Nahraté sú aj ďalšie 3 piesne, nápadov je kopec, občas však času nie je toľko, koľko by človek potreboval,“ prezrádza DUS SKY hudobné plány. „Verím, že CD vyjde, najneskôr, v priebehu jari 2023 a ak sa vesmír spojí, vyjde aj skôr.  V pláne máme aspoň 9 piesní, možno sa podarí aj okrúhlych 10, uvidíme,“ dodáva k téme pripravovanej štúdiovky.

DUS SKY

Okrem hudobnej produkcie má spevák so svojou kapelou v pláne pokračovať v LIVE hraniach. „Momentálne hráme každý víkend, kalendár máme plný až do konca roka. Sme radi a vďační, že kultúra opäť funguje a ľudia majú chuť baviť sa a navštevovať podujatia,“ teší sa muzikant. „Ďalší plán je absolvovať pár koncertov s Kulyho Desmodom, s  ktorými sme spojení hudobne, ale aj priateľstvom.  Tak verím, že sa to udeje čoskoro,“ dopĺňa na záver.

PR článok

Zdroj foto: Archív DUS SKY

Zdroj: Janka Marczellová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Janka Marczellová

obnova strechy / Slovenská filharmónia
Eventy Hudba Kam za kultúrou Kultúra News Odporúčame PR Umenie Vyberáme pre vás

Slovenská filharmónia pozýva na mozartovskú bodku za sezónou

Slovenská filharmónia pozýva už v tretiu júnovú nedeľu na mozartovskú bodku za aktuálnou 77. koncertnou sezónou do Koncertnej siene bratislavskej Reduty…

Read More
Zvolenský zámok / Zvolenská hudobná jar
Cestovanie Community Eventy Kultúra News PR

Dni mesta Zvolen 2026 pozývajú za zážitkami

Dni mesta Zvolen, ktoré sa uskutočnia v termíne od 18. do 20. júna 2026, pozývajú verejnosť na hradby, hrad aj na Námestie za zážitkami. Aký program je pripravený?

Read More
Bojnice / Kam za kultúrou / hrady, zámky, kaštiele
Cestovanie Community Eventy Lifestyle News Odporúčame PR

Malý princ prichádza do Bojníc. Na deti čaká rozprávkový Bojnický zámok

Malý princ prichádza počas júna do Bojníc. Na deti čaká rozprávkový Bojnický zámok s postavami z legendárneho príbehu. Viac o podujatí sa dozviete v článku…

Read More
Translate »