Novinky

Slovenský filharmonický zbor vystúpi v Berlíne pod taktovkou maestra Christopha Eschenbacha

Slovenský filharmonický zbor

Slovenský filharmonický zbor so zbormajstrom Jozefom Chabroňom a manažérkou Marianou Kuškovou odcestujú v pondelok 7. novembra na umelecký zájazd do Berlína, kde vystúpia pod taktovkou šéfdirigenta Konzerthausorchester Berlin Christopha Eschenbacha, jedného z najuznávanejších dirigentov súčasnosti.

Slovenský filharmonický zbor sa do Konzerthausu Berlin vracia po troch rokoch, kedy sa tu s úspechom predstavil v rámci otváracieho koncertu sezóny 2019/2020, inauguračného večera šéfdirigenta Christopha Eschenbacha, ktorý pri tejto príležitosti uviedol monumentálnu Mahlerovu 8. symfóniu tisícov. Ako nás informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie, Martina Tolstova, našu zborovú jednotku čakajú po prvých dňoch skúšok tri abonentné koncerty vo štvrtok 10.,  v piatok 11. a v sobotu 12. novembra 2022 v Konzerthause Berlin. Na programe je Symfónia č. 2 c mol „Vzkriesenie“ Gustava Mahlera.

Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš
Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš

Na tohtoročnej novembrovej dvojici koncertov zaznie v naštudovaní charizmatického umelca opäť jedno z Mahlerových symfonických monumentálnych diel – päťčasťová Symfónia č. 2 c mol „Vzkriesenie“. Sólistkami večerov budú sopranistka Erin Wall a altistka Mihoko Fujimura.  „Celú svoju kariéru sa zaoberám práve Mahlerom. On svojou hudbou skutočne rozpráva. Cítite v nej každý záchvev jeho duše, robí to pritom  otvorene, bez akýchkoľvek zašifrovaní či obmedzení vo svojom hudobnom jazyku,“ povedal v jednom z rozhovorov nemecký dirigent a klavirista Christoph Eschenbach.

Predposledný zájazd do Nemecka v aktuálnom roku

Jesenné účinkovanie Slovenského filharmonického zboru v Berlíne je predposledným zájazdom počas roka 2022 na nemecké koncertné pódiá – pred polrokom zahviezdili jeho členovia v úspešnej spolupráci  s Berlínskou filharmóniou a uznávaným dirigentom Kirillom Petrenkom v Baden-Badene a na koncertnom pódiu Berlínskych filharmonikov, v júni sa predstavili v Dortmunde a v septembri účinkovali v Mannheime. Kalendárny rok uzavrie Slovenský filharmonický zbor koncertom v Stuttgarte.

Inzercia
Bratislava Mozart Festival

Foto: Ján Lukáš

Zdroj: SF

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »