Novinky

Slovenský filharmonický zbor vystúpi v Berlíne pod taktovkou maestra Christopha Eschenbacha

Slovenský filharmonický zbor

Slovenský filharmonický zbor so zbormajstrom Jozefom Chabroňom a manažérkou Marianou Kuškovou odcestujú v pondelok 7. novembra na umelecký zájazd do Berlína, kde vystúpia pod taktovkou šéfdirigenta Konzerthausorchester Berlin Christopha Eschenbacha, jedného z najuznávanejších dirigentov súčasnosti.

Slovenský filharmonický zbor sa do Konzerthausu Berlin vracia po troch rokoch, kedy sa tu s úspechom predstavil v rámci otváracieho koncertu sezóny 2019/2020, inauguračného večera šéfdirigenta Christopha Eschenbacha, ktorý pri tejto príležitosti uviedol monumentálnu Mahlerovu 8. symfóniu tisícov. Ako nás informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie, Martina Tolstova, našu zborovú jednotku čakajú po prvých dňoch skúšok tri abonentné koncerty vo štvrtok 10.,  v piatok 11. a v sobotu 12. novembra 2022 v Konzerthause Berlin. Na programe je Symfónia č. 2 c mol „Vzkriesenie“ Gustava Mahlera.

Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš
Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš

Na tohtoročnej novembrovej dvojici koncertov zaznie v naštudovaní charizmatického umelca opäť jedno z Mahlerových symfonických monumentálnych diel – päťčasťová Symfónia č. 2 c mol „Vzkriesenie“. Sólistkami večerov budú sopranistka Erin Wall a altistka Mihoko Fujimura.  „Celú svoju kariéru sa zaoberám práve Mahlerom. On svojou hudbou skutočne rozpráva. Cítite v nej každý záchvev jeho duše, robí to pritom  otvorene, bez akýchkoľvek zašifrovaní či obmedzení vo svojom hudobnom jazyku,“ povedal v jednom z rozhovorov nemecký dirigent a klavirista Christoph Eschenbach.

Predposledný zájazd do Nemecka v aktuálnom roku

Jesenné účinkovanie Slovenského filharmonického zboru v Berlíne je predposledným zájazdom počas roka 2022 na nemecké koncertné pódiá – pred polrokom zahviezdili jeho členovia v úspešnej spolupráci  s Berlínskou filharmóniou a uznávaným dirigentom Kirillom Petrenkom v Baden-Badene a na koncertnom pódiu Berlínskych filharmonikov, v júni sa predstavili v Dortmunde a v septembri účinkovali v Mannheime. Kalendárny rok uzavrie Slovenský filharmonický zbor koncertom v Stuttgarte.

Inzercia
Bratislava Mozart Festival

Foto: Ján Lukáš

Zdroj: SF

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice
Culture Divadlo News PR

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice

Začiatkom marca 2024 prináša Balet Národného divadla Košice ďalšiu novinku aktuálnej sezóny – Každý deň odvahu. Je tretím pokračovaním projektu Zvláštna radosť žiť

Read More
Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Translate »