Slovenský filharmonický zbor vystúpi na záver roka 2022 v Stuttgarte

Slovenský filharmonický zbor

Slovenský filharmonický zbor zavŕši svoje tohtoročné účinkovanie koncertom v Stuttgarte. Na umelecký zájazd odcestuje v stredu 28. decembra 2022 so zbormajstrom Jozefom Chabroňom a manažérkou Marianou Kuškovou. Naša zborová jednotka vystúpi na Koncoročnom koncerte v stuttgartskej Liederhalle, v piatok 30. decembra 2022 o 20.00. Na programe je Beethovenova Symfónia č. 9 d mol, op. 125 s Ódou na radosť.

Rok 2022 bol pre našu zborovú jednotku charakteristický nielen úspešnými vystúpeniami na koncertoch v Slovenskej filharmónii, ale aj viacerými hosťovaniami najmä na nemeckých koncertných pódiách. Členovia Slovenského filharmonického zboru zahviezdili v úspešnej spolupráci s Berlínskou filharmóniou a ich šéfdirigentom Kirillom Petrenkom v Baden-Badene a na koncertnom pódiu Berlínskych filharmonikov, v júni sa predstavili v Dortmunde,  v septembri účinkovali v Mannheime. Nasledovala novembrová spolupráca so  šéfdirigentom Konzerthausorchester Berlin Christophom Eschenbachom na abonentných koncertoch v Konzerthause Berlin.

Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš
Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš

Bodka za starým rokom

Bodkou za týmito zahraničnými spoluprácami je koncert v Stuttgarte, kde zaznie Beethovenova 9. symfónia d mol op. 125 s Ódou na radosť (na text nemeckého básnika Friedricha Schillera).  Náš zbor sa tentokrát predstaví po boku Stuttgarter Philharmoniker,  Stuttgarter Kantorei,  kvarteta zahraničných sólistov – Estelle Kruger, soprán, Maria Theresa Ullrich, mezzosoprán, Kai Kluge, tenor, Ionut Pascu, barytón. Vokálno-inštrumentálne dielo zaznie v naštudovaní významného izraelského dirigenta Dana Ettingera.

Na sviatok Troch kráľov vystúpi Slovenský filharmonický zbor v Košiciach

Začiatkom nového roka,  6. januára 2023, sa Slovenský filharmonický zbor predstaví v tom istom diele v košickej filharmónii. Beethovenova Symfónia č. 9 zaznie na Trojkráľovom koncerte „S Ódou na radosť“ v Dome umenia Košice, o ktorom sme vás informovali.  Sólistami večera budú  Simona Šaturová, Monika Jägerová, Cosmin Ifrim, Peter Kellner. Orchester Štátnej filharmónie Košice, Slovenský filharmonický zbor a sólisti uvedú slávne dielo Ludwiga van Beethovena v naštudovaní šéfdirigenta Roberta Jindru.

Na domácom pódiu, v Koncertnej sieni SF, Slovenský filharmonický zbor vystúpi s orchestrom Slovenská filharmónia v stredu 19. januára na koncerte Slávne predohry a zbory z opier, ktorý zaznie pod taktovkou Ondreja Olosa.

Foto: P. Brenkus, J. Lukáš

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

*** Posledná aktualizácia: 2022-12-30 (adm) *** 

kzk-title
Cestovanie Community Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou Kultúra Literatúra News PR Výtvarné umenie

Týždeň plný zážitkov. Kam za kultúrou? (10/2026)

Čaká na nás ďalší týždeň plný zážitkov. Kam za kultúrou od pondelka 2. marca 2026? Tipy na atraktívne podujatia nájdeš v článku…

Read More
John Fiore
Hudba Kultúra News Odporúčame Osobnosti PR Rozhovory Umenie

John Fiore: Som milovníkom Beethovena i veľkým fanúšikom výtvarného umenia

Do Domu umenia košických filharmonikov už dnes večer opäť zavíta maestro John Fiore. Nielen o programe dnešného večera sa s ním pozhovárala Jana Tomalová.

Read More
Pouličné divadlo
Divadlo Eventy Kultúra News Podujatia PR Umenie

Spišské divadlo pripravuje unikátny projekt pouličného divadla

Spišské divadlo pripravuje unikátny projekt pouličného divadla. Pomenovalo ho názvom Gulliverove cesty…

Read More
Translate »