Slovenský filharmonický zbor vystúpi na záver roka 2022 v Stuttgarte

Slovenský filharmonický zbor

Slovenský filharmonický zbor zavŕši svoje tohtoročné účinkovanie koncertom v Stuttgarte. Na umelecký zájazd odcestuje v stredu 28. decembra 2022 so zbormajstrom Jozefom Chabroňom a manažérkou Marianou Kuškovou. Naša zborová jednotka vystúpi na Koncoročnom koncerte v stuttgartskej Liederhalle, v piatok 30. decembra 2022 o 20.00. Na programe je Beethovenova Symfónia č. 9 d mol, op. 125 s Ódou na radosť.

Rok 2022 bol pre našu zborovú jednotku charakteristický nielen úspešnými vystúpeniami na koncertoch v Slovenskej filharmónii, ale aj viacerými hosťovaniami najmä na nemeckých koncertných pódiách. Členovia Slovenského filharmonického zboru zahviezdili v úspešnej spolupráci s Berlínskou filharmóniou a ich šéfdirigentom Kirillom Petrenkom v Baden-Badene a na koncertnom pódiu Berlínskych filharmonikov, v júni sa predstavili v Dortmunde,  v septembri účinkovali v Mannheime. Nasledovala novembrová spolupráca so  šéfdirigentom Konzerthausorchester Berlin Christophom Eschenbachom na abonentných koncertoch v Konzerthause Berlin.

Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš
Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš

Bodka za starým rokom

Bodkou za týmito zahraničnými spoluprácami je koncert v Stuttgarte, kde zaznie Beethovenova 9. symfónia d mol op. 125 s Ódou na radosť (na text nemeckého básnika Friedricha Schillera).  Náš zbor sa tentokrát predstaví po boku Stuttgarter Philharmoniker,  Stuttgarter Kantorei,  kvarteta zahraničných sólistov – Estelle Kruger, soprán, Maria Theresa Ullrich, mezzosoprán, Kai Kluge, tenor, Ionut Pascu, barytón. Vokálno-inštrumentálne dielo zaznie v naštudovaní významného izraelského dirigenta Dana Ettingera.

Na sviatok Troch kráľov vystúpi Slovenský filharmonický zbor v Košiciach

Začiatkom nového roka,  6. januára 2023, sa Slovenský filharmonický zbor predstaví v tom istom diele v košickej filharmónii. Beethovenova Symfónia č. 9 zaznie na Trojkráľovom koncerte „S Ódou na radosť“ v Dome umenia Košice, o ktorom sme vás informovali.  Sólistami večera budú  Simona Šaturová, Monika Jägerová, Cosmin Ifrim, Peter Kellner. Orchester Štátnej filharmónie Košice, Slovenský filharmonický zbor a sólisti uvedú slávne dielo Ludwiga van Beethovena v naštudovaní šéfdirigenta Roberta Jindru.

Na domácom pódiu, v Koncertnej sieni SF, Slovenský filharmonický zbor vystúpi s orchestrom Slovenská filharmónia v stredu 19. januára na koncerte Slávne predohry a zbory z opier, ktorý zaznie pod taktovkou Ondreja Olosa.

Foto: P. Brenkus, J. Lukáš

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

*** Posledná aktualizácia: 2022-12-30 (adm) *** 

Slovenský komorný orchester
Hudba News Odporúčame PR

Nedeľné popoludnie v Slovenskej filharmónii, Hommage à Bohdan Warchal

Členovia Slovenského komorného orchestra s um. vedúcim Ewaldom Danelom každoročne venujú jeden z januárových koncertov spomienke na zakladateľa Slovenského komorného orchestra, legendárneho Bohdana Warchala. Koncert Hommage à Bohdan Warchal sa uskutoční v nedeľu 26. januára 2023 v Koncertnej sieni SF o 16.00. Hosťom nedeľného popoludnia bude svetovo uznávaný husľový virtuóz a dirigent Shlomo Mintz. Na nedeľnom […]

Read More
Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna
Hudba News PR

Třeboňská nocturna pozývajú dnes na Trio Euterpé

Séria Abonentných koncertov Třeboňských nocturien pozýva na progresívne Trio Euterpé už vo štvrtok 26. januára do Divadla J. K. Tyla v Třeboni. Festival taktiež spúšťa predpredaj na letný festival, ktorý prebehne v dňoch 11. – 15. júla 2023 na rôznych miestach Třebone. Na letnom festivale Třeboňska nocturna v júli 2023 vystúpi Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový […]

Read More
Tip na výstavu: Zvečnení do vosku – (Takmer) všetci svätí v pečatiach / Pečate v Univerzitnej knižnici /
História News Odporúčame

Tip na výstavu: Pečate v Univerzitnej knižnici

Máme pre vás jeden tip na zaujímavú výstavu, ktorá určite poteší nejedného priaznivca histórie, heraldiky či sfragistiky. Je ňou výstava Zvečnení do vosku – (Takmer) všetci svätí v pečatiach. Nájdete ju v priestoroch Univerzitnej knižnice v Bratislave. Na ceste spoznávania vás prostredníctvom pečatí vo svojich fondov prevedie Štátny archív v Bratislave. My sme si boli […]

Read More
Translate »