Slovenský filharmonický zbor vystúpi na záver roka 2022 v Stuttgarte

Slovenský filharmonický zbor

Slovenský filharmonický zbor zavŕši svoje tohtoročné účinkovanie koncertom v Stuttgarte. Na umelecký zájazd odcestuje v stredu 28. decembra 2022 so zbormajstrom Jozefom Chabroňom a manažérkou Marianou Kuškovou. Naša zborová jednotka vystúpi na Koncoročnom koncerte v stuttgartskej Liederhalle, v piatok 30. decembra 2022 o 20.00. Na programe je Beethovenova Symfónia č. 9 d mol, op. 125 s Ódou na radosť.

Rok 2022 bol pre našu zborovú jednotku charakteristický nielen úspešnými vystúpeniami na koncertoch v Slovenskej filharmónii, ale aj viacerými hosťovaniami najmä na nemeckých koncertných pódiách. Členovia Slovenského filharmonického zboru zahviezdili v úspešnej spolupráci s Berlínskou filharmóniou a ich šéfdirigentom Kirillom Petrenkom v Baden-Badene a na koncertnom pódiu Berlínskych filharmonikov, v júni sa predstavili v Dortmunde,  v septembri účinkovali v Mannheime. Nasledovala novembrová spolupráca so  šéfdirigentom Konzerthausorchester Berlin Christophom Eschenbachom na abonentných koncertoch v Konzerthause Berlin.

Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš
Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš

Bodka za starým rokom

Bodkou za týmito zahraničnými spoluprácami je koncert v Stuttgarte, kde zaznie Beethovenova 9. symfónia d mol op. 125 s Ódou na radosť (na text nemeckého básnika Friedricha Schillera).  Náš zbor sa tentokrát predstaví po boku Stuttgarter Philharmoniker,  Stuttgarter Kantorei,  kvarteta zahraničných sólistov – Estelle Kruger, soprán, Maria Theresa Ullrich, mezzosoprán, Kai Kluge, tenor, Ionut Pascu, barytón. Vokálno-inštrumentálne dielo zaznie v naštudovaní významného izraelského dirigenta Dana Ettingera.

Na sviatok Troch kráľov vystúpi Slovenský filharmonický zbor v Košiciach

Začiatkom nového roka,  6. januára 2023, sa Slovenský filharmonický zbor predstaví v tom istom diele v košickej filharmónii. Beethovenova Symfónia č. 9 zaznie na Trojkráľovom koncerte „S Ódou na radosť“ v Dome umenia Košice, o ktorom sme vás informovali.  Sólistami večera budú  Simona Šaturová, Monika Jägerová, Cosmin Ifrim, Peter Kellner. Orchester Štátnej filharmónie Košice, Slovenský filharmonický zbor a sólisti uvedú slávne dielo Ludwiga van Beethovena v naštudovaní šéfdirigenta Roberta Jindru.

Na domácom pódiu, v Koncertnej sieni SF, Slovenský filharmonický zbor vystúpi s orchestrom Slovenská filharmónia v stredu 19. januára na koncerte Slávne predohry a zbory z opier, ktorý zaznie pod taktovkou Ondreja Olosa.

Foto: P. Brenkus, J. Lukáš

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

*** Posledná aktualizácia: 2022-12-30 (adm) *** 

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »