Novinky

Slovenská filharmónia pripravuje pre deti poznávaciu cestu s kráľovským nástrojom

Slovenská filharmónia - organ

Ďalší atraktívny program sľubuje Slovenská filharmónia aj piatok a v sobotu (14. a 15. apríla). Na rad totiž prichádza novučičké vydanie Hudobnej akadémie spojenej s obľúbeným Rodinným koncertom. Tentoraz moderátor Martin Vanek pozve deti na cestu za (s)pozn(áv)aním organu – kráľovského nástroja. Rozozvučí ho známy slovenský organista a pedagóg, Marek Vrábel.

Slovenská filharmónia pokračuje v obľúbenom hudobno-edukačnom cykle Hudobnej akadémie aj v apríli. V piatok doobeda sa v dvoch frekvenciách o 9.30 a 11.30 uskutoční už tretia Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov. Zúčastniť sa jej môžu tí školáci, ktorí sa v aktuálnej sezóne na sériu koncertov prihlásili. Organizátori očakávajú, že v piatok 14. apríla navštívi bratislavskú Redutu 1400 žiakov. “Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, pozývame vás na sobotný Rodinný koncert (15. 4. 2023) o 16.00, s rovnakým programom,” pozýva deti i rodičov Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF. 

Článok pokračuje pod reklamou
Allegretto Žilina 2023

Deti sa zoznámia s ORGANOM – najväčším a najzložitejším hudobným nástrojom, ktorý je súčasťou chrámov i koncertných sál.  Kráľovský nástroj v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie  rozhodne neprehliadnete, všimnete si ho hneď pri vstupe na koncert. Patrí totiž k tým najväčším píšťalovým organom na Slovensku! Poznávaciu „jazdu“ budú, ako sme vás už informovali, lemovať diela Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna-Bartholdyho či Charlesa-Mariu Widora, ale aj ďalších autorov organovej literatúry. 

Moderátor Martin Vanek vám predstaví ORGAN  v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý váži až 200 kg. Aká je história tohto nástroja, z čoho sa skladá a ako znie? O jeho krásnom zvuku vás presvedčí slovenský organista Marek Vrábel. Pripravená je aj tombola, v ktorej môžete získať pekné ceny na záver pútavého hudobno-slovného popoludnia,” približuje nám program Martina Tolstova, tlačová tajomníčka. Čo ešte pripravuje Slovenská filharmónia pre deti do konca sezóny? Viac sa dozviete v článku Slovenská filharmónia myslí aj na deti či mladých.

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF 

Správu sme upravili (smp). 

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »