Novinky

Slovenská filharmónia pripravuje pre deti poznávaciu cestu s kráľovským nástrojom

Slovenská filharmónia - organ

Ďalší atraktívny program sľubuje Slovenská filharmónia aj piatok a v sobotu (14. a 15. apríla). Na rad totiž prichádza novučičké vydanie Hudobnej akadémie spojenej s obľúbeným Rodinným koncertom. Tentoraz moderátor Martin Vanek pozve deti na cestu za (s)pozn(áv)aním organu – kráľovského nástroja. Rozozvučí ho známy slovenský organista a pedagóg, Marek Vrábel.

Slovenská filharmónia pokračuje v obľúbenom hudobno-edukačnom cykle Hudobnej akadémie aj v apríli. V piatok doobeda sa v dvoch frekvenciách o 9.30 a 11.30 uskutoční už tretia Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov. Zúčastniť sa jej môžu tí školáci, ktorí sa v aktuálnej sezóne na sériu koncertov prihlásili. Organizátori očakávajú, že v piatok 14. apríla navštívi bratislavskú Redutu 1400 žiakov. “Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, pozývame vás na sobotný Rodinný koncert (15. 4. 2023) o 16.00, s rovnakým programom,” pozýva deti i rodičov Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF. 

Článok pokračuje pod reklamou
Allegretto Žilina 2023

Deti sa zoznámia s ORGANOM – najväčším a najzložitejším hudobným nástrojom, ktorý je súčasťou chrámov i koncertných sál.  Kráľovský nástroj v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie  rozhodne neprehliadnete, všimnete si ho hneď pri vstupe na koncert. Patrí totiž k tým najväčším píšťalovým organom na Slovensku! Poznávaciu „jazdu“ budú, ako sme vás už informovali, lemovať diela Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna-Bartholdyho či Charlesa-Mariu Widora, ale aj ďalších autorov organovej literatúry. 

Moderátor Martin Vanek vám predstaví ORGAN  v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý váži až 200 kg. Aká je história tohto nástroja, z čoho sa skladá a ako znie? O jeho krásnom zvuku vás presvedčí slovenský organista Marek Vrábel. Pripravená je aj tombola, v ktorej môžete získať pekné ceny na záver pútavého hudobno-slovného popoludnia,” približuje nám program Martina Tolstova, tlačová tajomníčka. Čo ešte pripravuje Slovenská filharmónia pre deti do konca sezóny? Viac sa dozviete v článku Slovenská filharmónia myslí aj na deti či mladých.

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF 

Správu sme upravili (smp). 

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »