Novinky

Slovenská filharmónia pripravuje pre deti poznávaciu cestu s kráľovským nástrojom

Slovenská filharmónia - organ

Ďalší atraktívny program sľubuje Slovenská filharmónia aj piatok a v sobotu (14. a 15. apríla). Na rad totiž prichádza novučičké vydanie Hudobnej akadémie spojenej s obľúbeným Rodinným koncertom. Tentoraz moderátor Martin Vanek pozve deti na cestu za (s)pozn(áv)aním organu – kráľovského nástroja. Rozozvučí ho známy slovenský organista a pedagóg, Marek Vrábel.

Slovenská filharmónia pokračuje v obľúbenom hudobno-edukačnom cykle Hudobnej akadémie aj v apríli. V piatok doobeda sa v dvoch frekvenciách o 9.30 a 11.30 uskutoční už tretia Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov. Zúčastniť sa jej môžu tí školáci, ktorí sa v aktuálnej sezóne na sériu koncertov prihlásili. Organizátori očakávajú, že v piatok 14. apríla navštívi bratislavskú Redutu 1400 žiakov. “Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, pozývame vás na sobotný Rodinný koncert (15. 4. 2023) o 16.00, s rovnakým programom,” pozýva deti i rodičov Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF. 

Článok pokračuje pod reklamou
Allegretto Žilina 2023

Deti sa zoznámia s ORGANOM – najväčším a najzložitejším hudobným nástrojom, ktorý je súčasťou chrámov i koncertných sál.  Kráľovský nástroj v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie  rozhodne neprehliadnete, všimnete si ho hneď pri vstupe na koncert. Patrí totiž k tým najväčším píšťalovým organom na Slovensku! Poznávaciu „jazdu“ budú, ako sme vás už informovali, lemovať diela Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna-Bartholdyho či Charlesa-Mariu Widora, ale aj ďalších autorov organovej literatúry. 

Moderátor Martin Vanek vám predstaví ORGAN  v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý váži až 200 kg. Aká je história tohto nástroja, z čoho sa skladá a ako znie? O jeho krásnom zvuku vás presvedčí slovenský organista Marek Vrábel. Pripravená je aj tombola, v ktorej môžete získať pekné ceny na záver pútavého hudobno-slovného popoludnia,” približuje nám program Martina Tolstova, tlačová tajomníčka. Čo ešte pripravuje Slovenská filharmónia pre deti do konca sezóny? Viac sa dozviete v článku Slovenská filharmónia myslí aj na deti či mladých.

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF 

Správu sme upravili (smp). 

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Sv. Barbora
Community Culture Folklór História Lifestyle News

Adventný čas: aj svätá Barbora fandí zvykom a tradíciám

K adventu patria aj rituály. Pozrite sa s nami, čo všetko naši predkovia robievali počas stridžích dní. K ním patril aj deň sv. Barbory. Praje tiež zvykom ochrannej i ľúbostnej mágie či vešteniu.

Read More
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Community Culture Folklór News

Advent – viac než len čas predvianočných príprav

Už v nedeľu 3. decembra 2023 začína adventný čas. Advent – to nie sú len štyri obyčajné decembrové týždne. Pozrite si s nami na jeho symboly.

Read More
Translate »