Novinky

Šľachtické sídla v súzvuku

Šľachtické sídla v súzvuku

Šľachtické sídla v súzvuku… lákajú na putovanie po hradoch a zámkoch s Dášou Zázvůrkovou, Spiritual kvartet a Jaroslavom Svěceným.

Chyše, Kost a Nové Hrady pri Litomyšle – to je trojlístok hradov a zámkov, ktoré tentoraz bdú  dejiskom letného poetického projektu Šľachtické sídla v súzvuku… Úspešná séria troch hudobných večerov sa koná na českých sídlach šľachtických rodov. Opäť, už piaty rok, pozýva širokú verejnosť  spoznávať históriu a kultúrne rozjímať.

História s hudbou alebo Šľachtické sídla v súzvuku

Každý z večerov totiž sprevádza hudobné vystúpenie niektorej z významných osobností českej scény. To všetko dýcha letnou atmosférou. Večer pri pohári vína s krásnou scenériou i hudbou sľubuje nevšedný zážitok. Účasť tentoraz prisľúbili  herečka a speváčka Dáša Zázvůrková, nové zoskupenie Spiritual kvartet a husľový virtuóz Jaroslav Svěcený.

Od zámku Chyše cez Hrad Kost po Nové Hrady

Putovanie sa otvorí už zajtra 18. júna koncert na zámku Chyše u rodiny Lažanských.

Zámek Chyše

Tu vystúpi charizmatická dáma Dáša Zázvůrková, v podaní ktorej zaznejú známe šansóny Hany Hegerovej.

Dáša Zázvůrková
Dáša Zázvůrková. Foto: Lenka Hatašová

Druhé stretnutie bude 30. júna, a to na hrade Kost, ktorý patrí rodine Kinský dal Borgo.

Hrad Kost

Na tomto večeri si návštevníci užijú hudobné vystúpenie nového zoskupenia Spirituál kvartet.

Spiritual kvartet
Spiritual kvartet

Tretí a posledný zámocký večer hostia navštívia 20. augusta na zámku Nové Hrady pri Litomyšli, ktorý vlastnia manželia Kučerovci.

Nové Hrady

Záverečný večer bude patriť klasickej hudbe. Vystúpi pán Jaroslav Svěcený, ktorý po skončení hudobnej časti záujemcom predstaví unikátne husle z dielne starých talianskych majstrov zo 16. storočia.

Jaroslav Svěcený
Jaroslav Svěcený

Hrady a zámky z inej persepktívy

Šľachtické sídla v súzvuku… si kladú za cieľ ponúknuť návštevu hradov a zámkov z inej perspektívy. Večery koncipujú organizátori  ako spoločenské stretnutie za účasti majiteľov panstva. Tí hosťom pri čaši kvalitného vína sprostredkujú zaujímavosti o svojom rode a histórii objektu a večer zavŕšia komentovanou prehliadkou. Súčasťou zhruba trojhodinového programu je vždy hudobné vystúpenie v podobe koncertu či recitálu osobnosti českej hudobnej scény rôznych hudobných žánrov. Projekt v sebe vždy nesie pečať dobročinnosti. „V tomto roku som sa rozhodla predstaviť a podporiť na všetkých troch večeroch mobilní hospic Cesta domov. Šľachtické sídla tak majú dva druhy vstupného. Základné a VIP vstupné. Zakúpením VIP vstupenky hostia podporia čiastkou 500 Kč zmienený mobilní hospic, ďalej potom ako poďakovanie dostanú pri vchode malý darček a majú rezervované miesto v sále,“ vysvetľuje usporiadateľka Jitka Bláhová.

Vstupenky?

Vstupenky sú v predaji v kategóriách VIP – benefičná vstupenka a základné vstupné nasledovne:  Chyše 1050 Kč / 550 Kč, Kost 1150 Kč / 650 Kč, Nové Hrady pri Litomyšli 1250 Kč / 750 Kč. Súčasťou benefičnej vstupenky je malý darček a rezervácia miesta na meno. Obe kategórie zahŕňajú pozvanie na čašu vína pred koncertom. Vstupenky je možné objednať mailom jb.jitka.blahova@seznam.cz. Koncerty sa začínajú o 18:30 hod. Ďalšie informácie nájdete  na www.jitkablahova.cz.

Zdroj: Redakciu informovala a fotografie poskytla Barbora Dušková – PR Šlechtická sídla v souznění…

Bratislavské hudobné slávnosti / BHS / 58 / 2023 / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Začínajú sa Bratislavské hudobné slávnosti. 58. ročník prinesie do dokonalosti vyladený program i niekoľko noviniek

Začína sa prestížna oslava hudby – Bratislavské hudobné slávnosti. Tento rok píše svoj 58. ročník a sľubuje jedinečné zážitky.

Read More
Štátna opera
Culture Divadlo News PR

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Sólisti Štátnej opery mieri opäť do Japonska, kde uvedú desať predstavení. Nadväzujú tak na prerušenú tradíciu. Kedy vyrážajú a s akým programom vystúpia?

Read More
Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!
Culture Divadlo Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!

Nový týždeň nám klope na vrátka, a tak je ten správny čas na najnovší diel TOP tipov Kam za kultúrou. Kam v 38. kalendárni týždeň roka 2023?

Read More
Translate »