Novinky

Simply Red na Slovensko prídu o pár dní. Čo zahrajú?

Simply Red

Úspešné anglické zoskupenie Simply Red, v rámci svojho “Blue Eyed Soul - All The Hits Live“ turné, aktuálne brázdi naprieč Európou. Bratislavskú zastávku naplánovali na 3.12.2022. NTC Aréna sa rozozvučí piesňami z najnovšieho albumu, ale aj nestarnúcimi hitmi!

Anglická formácia Simply Red, na čele s červenovlasým spevákom Mickom Hucknallom, po dvojročnom čakaní a niekoľkých presunoch termínov koncertu, konečne dorazí na Slovensko! V bratislavskej NTC Aréne3.12.2022 populárne zoskupenie svojich fanúšikov poteší, ako avizujeme v aktuálnom prehľade tipov na koncerty, dávkou soulu i funky, ale aj ochutnávkou reggae. A to vďaka koncertu  k “Blue Eyed SoulAll The Hits Live“ turné, ktoré nesie meno podľa posledného štúdiového albumu, ktorý kapela vydala v roku 2019.

Koncert hudobnej skupiny Simply Red, ktorá na hudobnej scéne pôsobí už neuveriteľných 37 rokov, otvorí špeciálny hosť – mladá kapela pochádzajúca zo susedného Rakúska – Luke Andrews Band. Po približne hodinovom warm up-e pódium v bratislavskej NTC Aréne ovládnu hlavné hviezdy večera!

Takmer dvadsiatka skvelých piesní

Simply Red si s fanúšikmi počas koncertu zaspievajú, okrem avizovaných noviniek z albumu “Blue Eyed Soul”, aj hity, ktoré mapujú hviezdnu kariéru kapely. Podľa set listov z predchádzajúcich koncertov, ktoré kapela v rámci turné odohrala, sa návštevníci bratislavského podujatia môžu pripraviť a tešiť zároveň na piesne ako  “You’ve Got It, “So Not Over You“, “Thrill Me“, či skladbu “Fake“.

Zoskupenie zahrá aj piesne “A New Flame“, “Your Mirror“, “Come To My Aid“, či “Ain’t That a Lot of Love“. Rozhodne, aj za pomoci publika, bude NTC Aréna znieť hitmi “Stars“,  “Sunrise“, “Something Got Me Started“, ale aj pesničkou “Fairground“.

Simply Red zahrá aj skladby kolegov

Celosvetovo uznávaní hudobníci, počas svojich vystúpení, ponúkajú i priestor skladbám z pier svojich kolegov. Počas turné zvyknú zahrať covery You Make Me Feel Brand New(The Stylistics), Holding Back the Years(The Frantic Elevators), NightNurse(Gregory Isaacs), či “It’s Only Love Doing Its Thing(Barry White).

Prídavky v znamení tradície

Skvelá kapela, na čele s posledným zakladajúcim členom Mickom Hucknallom, zvykne príležitostne zopár piesní zo zabehnutého set listu mierne obmeniť. Čo sa však nikdy nezmenilo, bol záver podujatí, respektíve, poďakovanie kapely verným fanúšikom prostredníctvom prídavkov. Aj tí bratislavskí sa môžu tešiť na rozlúčku v podobe piesní “Better with you“, “Money’s Too Tight (To Mention)(The Valentine  Brothers) a If You Don’t Know Me by Now(Harold Melvin & The Blue Notes).

O tom, že aj v našich končinách má kapela Simply Red veľké fanúšikovské zastúpenie, svedčí aj záujem o koncert. Usporiadateľ, agentúra VIVIEN, aj pri tomto podujatí hlási takmer plné stavy. „Aktuálne sú v predaji na koncert Simply Red už posledné vstupenky na státie.“ O tom, že Slováci si radi užívajú kvalitnú muziku niet pochýb. „Záujem o hudbu na Slovensku je veľký, momentálne máme v predaji niekoľko podujatí, ktoré sú žánrovo odlišné, no každé podujatie si nájde svojich fanúšikov. Momentálne, aj vďaka blížiacim sa Vianociam, evidujeme zvýšený záujem o vstupenky,“ doplnili zástupcovia VIVIEN.

Reklama / Článok pokračuje pod reklamou
Darček / Anjel / Vianoce / Slovenská filharmónia

Vstupenky, či už koncert SIMPLY RED, alebo na ďalšie podujatia, sú, vrátane všetkých informácií, dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal. 

PR článok

Foto: Archív Simply Red

Zdroj: Janka Marczellová/VIVIEN

 

*** Posledná aktualizácia: 2022-12-01 (adm) ***

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »