ROCK POD KAMEŇOM prináša zaujímavý program i zmeny

Rock pod kameňom 2022

Letný festival s dlhoročnou tradíciou, ROCK POD KAMEŇOM, otvorí svoje brány na novom mieste. Dvojdňový hudobný festival sa tento rok uskutoční pod taktovkou nového organizátora a na novom mieste. Bude v Amfiteátri Zemplínska šírava v dňoch 12. a 13. augusta 2022. Priaznivci dobrej muziky sa môžu tešiť na kvalitne vyskladaný hudobný program. Organizátori podujatia zverejnili finálny line-up.

Letná oslava tvrdej muziky tento rok prichádza s niekoľkými zmenami a novinkami! V poradí 19. ročník obľúbeného letného hudobného festivalu ROCK POD KAMEŇOM tento rok odštartuje v znamení zmien. Dvojdňová nálož dobrej muziky sa po prvýkrát uskutoční na opačnej strane “kameňa“. A to geograficky, z južnej strany Vihorlatu, v Amfiteátri Zemplínska šírava12. a 13. augusta 2022. Okrem nového miesta konania sa festivalu, výrazná zmena prebehla i v organizácii podujatia. Značku rockového festivalu od pôvodného organizátora odkúpil nový promotér. Pomyselnú rockovú štafetu tak prebrala trojica organizátorov Michal Latta, Mišo Vohár a Marek Tomko, v spolupráci s Randal Agency, ktorá má bohaté skúsenosti s organizáciou veľkých hudobných podujatí.

Rozmanitejší program festivalu

Dvojdňový hudobný festival ROCK POD KAMEŇOM sa tento rok uskutoční pod taktovkou nového organizátora. A nie je to jediná novinka. Ďalšou je aj žánrovo rozmanitejší hudobný program, ktorý sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok! Tento ročník sme žánrovo spestrili od úplne krehkého soft  rocku, cez tvrdšie melodickejšie či rytmickejšie žánre, až po starý poctivý thrash metal. Sľubujeme si od toho, že tieto zmeny v dramaturgii oslovia ešte širšie publikum ako kedykoľvek predtým a oslovíme okrem starých verných fanúšikov festivalu aj samotných rekreantov a návštevníkov na Šírave,“ priblížil Matúš Jaško z Randal Agency. Usporiadatelia zverejnili už úplný line-up a je sa na čo tešiť!

Usporiadatelia už zverejnili úplný line-up a je sa na čo tešiť!

Prvé mená interpretov, ktorí vdýchnu Šírave rockovú atmosféru, sú známe už nejaký ten piatok. Usporiadatelia jednej z najväčších rockových osláv aktuálne zverejnili kompletný hudobný program. „Do festivalu ostávajú 3 mesiace a povedali sme si, že nie je na čo čakať a predstavíme kompletný line-up, už aj s časovým harmonogramom. Ako sme sľúbili, bude to zmes tých najrôznejších žánrov rocku a metalu, takže sa tešíme, že môžeme priniesť zážitok naozaj širokej verejnosti,“ vyjadril sa Michal Latta, jeden z trojice organizátorov podujatia, ktorý zastrešuje produkciu.

Na Šírave vystúpia Tarja, Zdob Si Zdub, Tublatanka či Rhapsody Of Fire

Návštevníci pripravovaného podujatia sa však môžu tešiť aj na ďalšie hviezdne mená či už domácej, alebo zahraničnej hudobnej scény. V krásnom prostredí Zemplínskej šíravy sa 12. a 13. augusta 2022 predstaví mnoho interpretov zvučných mien. Zo zahraničia si to na východ Slovenska namieri  skupina Korpiklaani. Folk metalová stálica bude spolu s Tarjou na festivale tvoriť fínske duo sobotňajšieho večera. Zastúpenie Moldavy bude na festivale taktiež dvojnásobné.

Milovníci tvrdého hudobného žánru sa môžu tešiť na legendárnu fínsku speváčku Tarju Turunen, ktorá  svojím hlasom a speváckym umením priviedla na výslnie celosvetovo uznávanú skupinu Nightwish. Živelné vystúpenie sľubuje moldavská folk-rock-punková stálica Zdob Si Zdub, ktorá sa už na Slovensku v minulosti predstavila. A na východ Slovenska miera už druhýkrát. „Tešíme sa, že sa vraciame na Slovensko a vystúpime na festivale ROCK POD KAMEŇOM, nevieme sa dočkať našich live koncertov, všetci ste vítaní zatancovať si a zaspievať so Zdob și Zdub,“ odkazujú moldavskí hudobníci.

Zo zahraničných mien prídu aj ďalšie hviezdy

Živelných Zdob Si Zdub doplní čoraz populárnejšia a obľúbenejšia formácia Infected Rain. Na čele tohto nu/alternative metalového zoskupenia stojí charizmatická frontmanka Elena Cataraga s umeleckým pseudonymom Lena Scissorhands. Obe kapely sa fanúšikom predstavia v piatkový večer. O poriadny bengál sa v piatok postarajú Destruction, ktorých netreba fanúšikom starého poctivého thrash metalu predstavovať. Táto nemecká banda oslavuje tento rok už neuveriteľných 40 rokov od založenia a na Slovensko odkázali: Fantastická správa! Toto leto sa vrátime na Slovensko a rozbijeme sa na festivale ROCK POD KAMEŇOM 12. augusta! Vidíme sa čoskoro!“

Na festivale bude mať zastúpenie aj Litva a to vďaka dark metalovej kapele Juodvarnis. Rozbalí to taktiež v sobotu ako aj talianski Priaznivcov power metalu isto potešia Taliani Rhapsody Of Fire, ktorí majú zástupy fanúšikov po celej Európe.

ROCK POD KAMEŇOM aj so slovenskými hviezdami

Sobota bude patriť aj azda najznámejšej slovenskej rockovej kapele Tublatanka, ktorá publiku ponúkne svoje najväčšie hity. Nemôže chýbať, veď tento rok oslavuje 40. výročie od založenia. Azda najznámejší slovenskí rockeri v minulosti na Sninských rybníkoch vystúpili niekoľkokrát, dokonca aj so sláčikovým doprovodom a zakaždým zožali obrovské ovácie! „Na vystúpenie a na festival Rock Pod Kameňom si spomínam veľmi dobre. Priznám sa, že si už ani nepamätám, kedy sme tam boli prvýkrát, ale čo si pamätám a myslím, že aj ostatní chalani, vždycky tam bolo výborné publikum, výborná atmosféra, veľmi dobrá aparatúra a vždy sme mali z toho dobrý zážitok, takže všetkých pozdravujem a dovolím si vás pozvať na tohtoročný Rock Pod Kameňom, ktorý bude na Zemplínskej šírave. Zdraví vás Ďuro Topor a teším sa na vás! Ahojte,“ vyjadril sa basgitarista za kapelu TUBLATANKA.

V znamení návratu Petra Nagya

V piatkový večer hlavný stage time ovládne ďalšia domáca legenda! Peter Nagy svoje najznámejšie pop-rockové piesne pred návštevníkmi ROCK POD KAMEŇOM tento rok zahrá už po tretíkrát od založenia festivalu.

Svoju šancu ohromiť publikum dostane i mladá prešovská kapela RAWSONIC, či bratislavská thrash metalová formácia ČAD so skvelým frontmanom Štefanom Chrappom alias Pištom Vandalom. Slovenskú metalovú vlajku v priebehu dvoch dní pozdvihnú Pagan black, metalisti Ramchat či ďalšie zoskupenia. Spomeňme z nich Shattered Mind, Castaway, The Now, či Vlado Bučko & Band.  Návštevníci pripravovanej rockovej nálože sa vďaka zverejnenému hudobnému programu môžu tešiť na naozaj kvalitne strávené dva dni plné skvelej muziky.

Vstupenky na podujatie ROCK POD KAMEŇOM 2022 sú dostupné v sieťach MaxiticketTicketportal a na oficiálnom webe festivalu.

KOMPLETNÝ HUDOBNÝ PROGRAM ROCK POD KAMEŇOM 2022
12. august 2022
 • 15:00 – Otvorenie areálu
 • 15:50 – 16:30 – Shattered Mind
 • 17:00 – 17:45 – ČAD
 • 18:15 – 19:15 – Infected Rain (MLD)
 • 20:00 – 21:00 – Peter Nagy
 • 21:30 – 22:30 – Zdob Si Zdub (MLD)
 • 23:10 – 00:10 – Destruction (GER)
 • 00:40 – 01:20 – Castaway
13. august 2022
 • 13:00 – 13:35 – Vlado Bučko & Band
 • 14:05 – 14:40 – Rawsonic
 • 15:10 – 15:50 – Juodvarnis (LTU)
 • 16:20 – 17:00 – Ramchat
 • 17:30 – 18:30 – Rhapsody Of Fire (ITA)
 • 19:10 – 20:10 – Tublatanka
 • 21:00 – 22:10 – Tarja (FIN)
 • 22:50 – 23:50 – Korpiklaani (FIN)
 • 00:20 – 01:00 – The Now

Redakciu informovala Janka Marczellová, PR manažérka

One thought on “ROCK POD KAMEŇOM prináša zaujímavý program i zmeny”

Comments are closed.

Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní (25/2024)

Kam za kultúrou v najbližšie dni? Odpoveďou sú festivaly a zaujímavé koncertné stretnutia pre malých a veľkých. TOTO sú naše TOP tipy!

Read More
Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Translate »