Po roku je tu Rock pod Kameňom opäť

Rock pod Kameňom

Leto je v plnom prúde a s ním si vychutnávame obdobie plné oddychu a zábavy. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí si užívajú letné hudobné festivaly a podujatia plnými dúškami, máme pre vás ďalšiu dobrú správu. Je ňou skutočná lahôdka pre milovníkov rocku - festival ROCK POD KAMEŇOM. Na čo všetko sa môžete tešiť tentoraz?

Festival Rock pod Kameňom sa po ročnej pauze vracia domov do Sniny! Návštevníkov pozýva do nádherného prostredia Sninských rybníkov, kde vám ponúkne trojdňový mix skvelej hudby a energie. Budete mať možnosť zažiť nezabudnuteľné rockové zážitky, skvelú hudbu i zábavu! Nenechajte si ujsť túto príležitosť vychutnať si skvelú atmosféru, ktorá sa vám naskytne už od 20. do 22. júla 2023.

Návštevníkov čaká bohatý program

A čo môžete očakávať od tohto ročníka? Tohtoročná edícia festivalu vám ponúka všetko, čo si len dokážete predstaviť!  Od klasického rocku po metalové hity, od domácich hviezd až po svetoznáme kapely. ROCK POD KAMEŇOM vám prináša žánrovú pestrosť, ktorú si zamilujú všetci fanúšikovia skvelej hudby. Organizátori opäť sľubujú nezabudnuteľné trojdňové dobrodružstvo s medzinárodne známymi umelcami. Program avizuje aj novinky.

Pain i Kreator zavítajú na Rock pod Kameňom

Jedným z headlinerov tohtoročného festivalu je nemecká thrash metalová legenda KREATOR. Skupina, ktorá už viac ako 30 rokov zbiera úspechy na celom svete, prináša nezabudnuteľné zážitky pre všetkých fanúšikov metalovej hudby. Aj v Snine sa nechajte uniesť ich rýchlou a energickou muzikou až do morku kostí.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou v 29. týždeň roka 2023? Tu sú naše TOP TIPY!

K lahôdkam vo festivalovom programe patrí aj PAIN. Švédsky industrial metalový projekt založený Peterom Tägtgrenom patrí medzi najvýraznejšie predstaviteľov industrial metalu a elektronické hudby. Ich jedinečný mix metalu, elektroniky a rocku je plný silného náboja a originality. Ich vystúpenia sú plné zaujímavých vizuálov a svetelných efektov.

České, poľské i domáce zastúpenie

Ďalším zvučným menom, ktorý vystúpi, je Daniel Landa. Je jedným z najvýraznejších českých rockových interpretov, ktorý svojou energickou hudbou, silnými textami a skvelými vystúpeniami zaručene uchváti každého diváka. V rámci vystúpení sa môžete tešiť aj na zaujímavý hudobný projekt z Poľska ME AND THAT MAN, ktorého zakladateľom je známy spevák Nergal známy z black metalovej skupiny Behemoth. 

Okrem toho sa na pódiu predstaví aj český spevák Tomáš Klus, ktorý svojimi pesničkami dostane každého pod pódiom. Slovenskú rockovú skupinu HORKÝŽE SLÍŽE netreba fanúšikom veľmi predstavovať. Ich energické vystúpenie zaručene spríjemní každému festivalový zážitok. INEKAFE prinesie svoj dynamický punk rock, ktorý zanechá nezabudnuteľný dojem.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Viva Musica! - záhrady 2023
Viva Musica! prináša hudbu aj do bratislavských záhrad

Kto ďalší vystúpi na festivale Rock pod Kameňom?

Na festivalovom pódiu predvedú svoju šou aj ďalší účinkujúci, ako napríklad: Cocotte MinuteKarpinaAlkeholTörrThe NowCheckpointLeraMofokiller,  Breaking the Tarot. Tí  určite dostanú publikum na nohy a vytvoria skvelú atmosféru, na ktorú tak ľahko nikto nezabudne.

V znamení tradície i novinky

Festival nezabudne ani na svoje korene a tradície. Na záver, v sobotu 22. júla, organizátori pripravili špeciálny program venovaný mestu Snina ako vďaka za dlhoročnú spoluprácu. Počas tohto dňa vystúpia Filip JančíkICONITO, RUSNACK´SČENDEŠ a domáci FS ŠIŇAVA. Okrem rockovej a metalovej hudby sa tak budete môcť tešiť aj na folklórne a alternatívne vystúpenia, ktoré zdôrazňujú pestrosť a bohatstvo kultúry našej krajiny. Návštevníci tohtoročného ročníka festivalu je WARMUP, ktorý  sa uskutoční 19. júla, a na ktorom vystúpia HEĽENINE OČINOVÁ DIMENZIA a SUPERSONIX. Ako bonus, všetci držitelia vstupeniek na ROCK POD KAMEŇOM sa môžu WARMUPu zúčastniť zadarmo. Novinkou tohtoročného festivalu je druhé pódium, na ktorom  sa predstaví 11 interpretov: LUNATIC GODSEUFORYTHE MINORITY BANDGLOOMEAGLE HAS LANDEDVADIM POLKE BLAVYPERVERSITYPATRIARCHATHE LEGENDSARILADE a IRON MAIDEN REVIVAL.

Krása prírody sa spojí s hudbou i relaxom

Ale nie len to, čo počujete na pódiu, je dôležité. Veľkým plusom tohto festivalu  je aj jeho miesto konania – nádherné prostredie Sninských rybníkov. Toto miesto je ako stvorené na dokonalú rockovú dovolenku. Festival v nádhernom prostredí Sninských rybníkov je skutočným zážitkom aj pre tých, ktorí hľadajú oddych a relax. Počas hudobných prestávok si môžete užiť osviežujúce kúpanie v biokúpalisku alebo prechádzku v okolí, kde si  budete môcť vychutnať krásy okolitej prírody. A ak sa rozhodnete pre prespanie na mieste, môžete si vybrať medzi hotelom, chatou, autocampingom alebo stanovým mestečkom. V areáli festivalu je množstvo stromov, ktoré vám poskytnú príjemný chládok v horúcich letných dňoch. Čo sa týka stravovania, nebojte sa ani hladu a smädu. Nájdete tam množstvo stánkov s chutným jedlom a osviežujúcimi nápojmi. Príďte si užiť skvelú hudbu, zábavu a nezabudnuteľné letné zážitky v jednom z najkrajších kútov Slovenska. Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

 

PR článok, ROCK POD KAMEŇOM 

*** Správu sme redakčne upravili. (red) ***

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »