Novinky

Oslava Beethovena s VENI ensemble

Oslava Beethovena s VENI ensemble

Tento týždeň sa v Bratislave oslavuje. Už v stredu môžete o niečo skôr osláviť aj vy Beethovenove narodeniny a v sobotu aj narodeniny Johna Cagea. O hudobné oslavy sa stará ISCM - Slovenská sekcia.

Jeho skladby patria k najhranejším v repertoáre klasickej hudby. Charakterizovali ho blízke vzťahy aj k územiu dnešného Slovenska. A snáď aj preto sa organizátori podujatia rozhodli, pripomenúť si narodeniny majstra klasickej hudby, ktorého 195. výročie úmrtia si tento rok pripomíname. Osláviť Ludwiga van Beethovena môžete aj vy! Či už zavítate na expozíciu do Beethovenovho pamätníka v Dolnej Krúpe, alebo na koncert do A4 – priestor súčasnej kultúry v Bratislave. Už v stredu 5.10.2022 o 20:00 hod. zažite hudbu Ludwiga van Beethovena v podaní hudobníkov z VENI ensemble. Tá zaznie v originálnom koncepte otvoreného diela „Ludwig van“ skladateľa Mauricia Kagela. 

Unikátny Ludwig v podaní VENI ensemble

Na rozdiel od ukončenej kompozície alebo nedokončeného diela (work-in-progress) je „Ludwig van“ predovšetkým ideou. Interpretovi, ale aj poslucháčovi sa pokúša povedať, že hudba minulosti sa má predvádzať aj ako hudba súčasnosti. V tomto projekte predstavujú tvorcovia predlohu pre interpretov, teda partitúru. Vidieť budete aj sériu fotografií rôznych predmetov, ktoré obalili do nôt Ludwiga van Beethovena. Tieto predmety uvidíte tiež v rovnomennom filme, ktorý počas večera premietnu. Vstup na koncert si môžete zakúpiť TU.

Veni ensemble

Projekt Ludwig van podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu, s podporou SOZA a s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja a Nadácie mesta Bratislavy. Organizátorom podujatia je ISCM – Slovenská sekcia. Spoluorgnizátormi sú A4 – priestor súčasnej kultúry, Tatranská galéria v Poprade a Stanica Žilina-Záriečie. Partnermi sú Winter & Winter a IFAGE Filmproduktion. Mediálnym partnerom je Hudobný život.

PR článok

Redakciu informovala Linda Gallová, ISCM – Slovenská sekcia

Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!

Pokračovanie výberovky Kam za kultúrou je tu. Spoznajte najatraktívnejšie koncertné, divadelné i výstavné tipy na prelome februára a marca.

Read More
Translate »