Novinky

Opera SND uvádza detskú operu Muflón Ancijáš podľa kníh Braňa Jobusa

Opera SND uvádza detskú operu Muflón Ancijáš podľa kníh Braňa Jobusa

Opera SND uvádza v nedeľu 29. októbra 2023 v premiére detskú operu Muflón Ancijáš podľa rovnomenných obľúbených kníh Braňa Jobusa. Dobrodružstvá dobrosrdečného muflóna ožijú na javisku SND s hudbou Slava Solovica a v réžii Michala Spišáka. Braňo Jobus, autor príbehov aj libreta k detskej opere, sa deťom predstaví v úlohe rozprávača..

Ancijáš je muflón. A nie hocijaký muflón, ale dobrosrdečný muflón kamionista. Nadovšetko miluje svoje tepláky a rád robí druhým radosť. Jednoducho povedané, plní si sny.  Knihy Braňa Jobusa s príbehmi Ancijáša si zamilovali tisícky detí aj rodičov po celom Slovensku. Huncútstva nezbedného muflóna si obľúbili nielen pre krásne dobrodružstvá a veselé príhody, ale najmä pre ich pozitívny odkaz pretkaný hodnotami lásky a dobra. Spomedzi všetkých kníh, ktoré som napísal, je Muflón Ancijáš môjmu srdcu najbližší. Práve v jeho príbehoch som opísal revolučnú zmenu môjho života, keď som sa konečne oslobodil od alkoholu. Jeho som stvoril v období, keď som si vysníval, že si konečne budem plniť sny, objasňuje vznik príbehov Muflóna Ancijáša ich autor Braňo Jobus.

Muflón Ancijáš dostal na javisku Opery SND podobu troch krátkych dvadsaťminútových príbehov. V každom z nich Ancijáš zažije iné dobrodružstvo a v každom opäť preukáže svoju odvahu, čisté srdce a zodpovednosť. Zachráni dážďovku Milicu a začnú spolu cestovať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou v týždni od pondelka 23.10.2023?
Kam za kultúrou v týždni od pondelka 23.10.2023?

Po boji s medveďom síce skončí v nemocnici, no pocit, že pomohol druhým, ho vylieči. Pri rozvoze balíkov zasa vytiahne z vody zakuklenú húseničku a pani pumpárke zachráni kávovar pred netopiermi. Sám sa napokon nedopatrením ocitne vo vesmíre. Lásky hlas ho však vráti na Zem –  priamo do Opery SND, kde spolu so šarmantnou muflónicou a učiteľkou hudby Lenkou zachránia predstavenie.

NEPREHLIADNITE / Článok pokračuje pod reklamou

A že sú dobré skutky tak trochu v protiklade s jeho menom? Aj tam skryl Braňo Jobus láskavý odkaz. O to presne ide – Ancijáš – volá sa jak čertisko, má rohy, má kopýtka a aj tak je to možno najlepšie zvieratko na svete. Ide o to, aby sme neposudzovali ľudí podľa toho, ako vyzerajú, ale podľa toho, aké majú srdiečka. A všetci moji Ancijášovia sú o dobrote, o láske a o rozdávaní sa. Takže som veľmi rád a strašne si vážim toho, že aj v Opere SND prijali Muflóna Ancijáša za svojho, a pevne verím, že aj tu sa mu bude páčiť, hovorí Braňo Jobus.

Vychutnajte si novú detskú opera Muflón Ancijáš vo svetovej premiére v Opere SND. Hudbu na libreto autora námetu Branislava Jobusa zložil skladateľ a dirigent Slavo Solovic, ktorý aj dielo so sólistmi a orchestrom Opery SND naštudoval. V predstavení režiséra Michala Spišáka sa v úlohe sympatického Muflóna Ancijáša na javisku predstaví Róbert Remeselník v alternácii s Jánom Zreľakom. V ďalších úlohách diváci uvidia Dominiku Mičíkovú v alternácii s Andreou Vizvári, ale aj Denisu Hamarovú v alternácii s Teréziou Kružliakovou. Diriguje Slavo Solovic.

Opera SND uvedie Muflóna Ancijáša v premiére v nedeľu 29. októbra a následne v bloku repríz 10., 11. a 18. novembra, ako aj medzi vianočnými sviatkami 29. decembra 2023. Vstuepnky sa dajú zakúpiť v pokladni SND alebo online na webe snd.sk.

TS Slovenské národné divadlo, www.snd.sk

Zdroj: SND

Redakciu informovala Jana Alexová, PR manažérka SND

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »