Novinky

Opera SND uvádza detskú operu Muflón Ancijáš podľa kníh Braňa Jobusa

Opera SND uvádza detskú operu Muflón Ancijáš podľa kníh Braňa Jobusa

Opera SND uvádza v nedeľu 29. októbra 2023 v premiére detskú operu Muflón Ancijáš podľa rovnomenných obľúbených kníh Braňa Jobusa. Dobrodružstvá dobrosrdečného muflóna ožijú na javisku SND s hudbou Slava Solovica a v réžii Michala Spišáka. Braňo Jobus, autor príbehov aj libreta k detskej opere, sa deťom predstaví v úlohe rozprávača..

Ancijáš je muflón. A nie hocijaký muflón, ale dobrosrdečný muflón kamionista. Nadovšetko miluje svoje tepláky a rád robí druhým radosť. Jednoducho povedané, plní si sny.  Knihy Braňa Jobusa s príbehmi Ancijáša si zamilovali tisícky detí aj rodičov po celom Slovensku. Huncútstva nezbedného muflóna si obľúbili nielen pre krásne dobrodružstvá a veselé príhody, ale najmä pre ich pozitívny odkaz pretkaný hodnotami lásky a dobra. Spomedzi všetkých kníh, ktoré som napísal, je Muflón Ancijáš môjmu srdcu najbližší. Práve v jeho príbehoch som opísal revolučnú zmenu môjho života, keď som sa konečne oslobodil od alkoholu. Jeho som stvoril v období, keď som si vysníval, že si konečne budem plniť sny, objasňuje vznik príbehov Muflóna Ancijáša ich autor Braňo Jobus.

Muflón Ancijáš dostal na javisku Opery SND podobu troch krátkych dvadsaťminútových príbehov. V každom z nich Ancijáš zažije iné dobrodružstvo a v každom opäť preukáže svoju odvahu, čisté srdce a zodpovednosť. Zachráni dážďovku Milicu a začnú spolu cestovať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou v týždni od pondelka 23.10.2023?
Kam za kultúrou v týždni od pondelka 23.10.2023?

Po boji s medveďom síce skončí v nemocnici, no pocit, že pomohol druhým, ho vylieči. Pri rozvoze balíkov zasa vytiahne z vody zakuklenú húseničku a pani pumpárke zachráni kávovar pred netopiermi. Sám sa napokon nedopatrením ocitne vo vesmíre. Lásky hlas ho však vráti na Zem –  priamo do Opery SND, kde spolu so šarmantnou muflónicou a učiteľkou hudby Lenkou zachránia predstavenie.

NEPREHLIADNITE / Článok pokračuje pod reklamou

A že sú dobré skutky tak trochu v protiklade s jeho menom? Aj tam skryl Braňo Jobus láskavý odkaz. O to presne ide – Ancijáš – volá sa jak čertisko, má rohy, má kopýtka a aj tak je to možno najlepšie zvieratko na svete. Ide o to, aby sme neposudzovali ľudí podľa toho, ako vyzerajú, ale podľa toho, aké majú srdiečka. A všetci moji Ancijášovia sú o dobrote, o láske a o rozdávaní sa. Takže som veľmi rád a strašne si vážim toho, že aj v Opere SND prijali Muflóna Ancijáša za svojho, a pevne verím, že aj tu sa mu bude páčiť, hovorí Braňo Jobus.

Vychutnajte si novú detskú opera Muflón Ancijáš vo svetovej premiére v Opere SND. Hudbu na libreto autora námetu Branislava Jobusa zložil skladateľ a dirigent Slavo Solovic, ktorý aj dielo so sólistmi a orchestrom Opery SND naštudoval. V predstavení režiséra Michala Spišáka sa v úlohe sympatického Muflóna Ancijáša na javisku predstaví Róbert Remeselník v alternácii s Jánom Zreľakom. V ďalších úlohách diváci uvidia Dominiku Mičíkovú v alternácii s Andreou Vizvári, ale aj Denisu Hamarovú v alternácii s Teréziou Kružliakovou. Diriguje Slavo Solovic.

Opera SND uvedie Muflóna Ancijáša v premiére v nedeľu 29. októbra a následne v bloku repríz 10., 11. a 18. novembra, ako aj medzi vianočnými sviatkami 29. decembra 2023. Vstuepnky sa dajú zakúpiť v pokladni SND alebo online na webe snd.sk.

TS Slovenské národné divadlo, www.snd.sk

Zdroj: SND

Redakciu informovala Jana Alexová, PR manažérka SND

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle
Divadlo

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle

Read More
Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Translate »