Novinka: Lazer Viking – Tunnel Vision

Lazer Viking

Plnokrvná rock'n'rollová doska bez jediného gitarového riffu? Pre Lazer Vikinga žiaden problém. Na albume Tunnel Vision prináša pesničkár koncentrovaný mix tanečného power popu a surového new wave, vybavený armádou klasických syntetizátorov a bicích automatov. Krst albumu Tunnel Vision prebehol 5. novembra v pražskom Café V lese.

„Z všetkého najradšej mám dosky, na ktorých sa umelec nebojí vystúpiť z komfortnej zóny a znovu objavovať sám seba. Či už sa bavíme o The Juliet Letters od Elvisa Costella, Trans od Neila Younga, McCartneyho II alebo o Watertown od Sinatru. Je fascinujúce, dostať tu možnosť sledovať, ako sa umelci vydávajú mimo zabehnuté koľaje do neprebádaných vôd, kde sa môž spoľahnúť iba na svoje hudobné inštinkty,“ vysvetľuje Lazer Viking.

„Výmena gitár za syntetizátory vôbec nebol premyslený tvorcovský krok. Potreboval som sa proste dištancovať od toho, kým som bol, aby som sa dokázal vysporiadať s tým, čo mi život postavil do cesty. Musel som nájsť nový hlas, ktorým by som mohol hovoriť sám k sebe. Hlas, ktorý by dokázal spracovať žiaľ,“ pokračuje ostrieľaný songwriter.

Pulzujúci zvuk i úprimné texty albumu Tunnel Vision

Pulzujúci zvuk albumu Tunnel Vision producenta Tomáša Havlena, slúži ako dokonalý základ pre Vikingove brutálne úprimné texty. Skrze neobvykle krotké vokálne podanie piesní s využitím auto-tune reflektuje Lazer Viking traumy tak otvorene, že vám každý jeho verš udrie na solar silnejšie než 808 kopák. „Najlepšie texty sú tie, ktorým stačí pár slov, aby vás roztrhali na kusy. To mám na popu najradšej, tu stručnosť a ľahkosť. To, ako jednoducho dokáže prehovoriť ku komukoľvek o čomkoľvek,“ dodáva hudobník.

Pre tých, ktorí sú vyhladovaní za každým Vikingovým slovom, nebude Tunnel Vision ľahkým sústom. Ale hoci sa témy dosky prepadajú do stále väčšej a väčšej temnoty, ozveny štadiónovho synth popu 80. rokov, novovlnná nostalgia a ťažkotonážne italo-disco basovej linky sa vždy vynoria v tú pravú chvíľu, aby dali jasne najavo, že sa z Vikingovho sveta všetka nádej ešte vždy nevytratila. „Tunnel Vision je doska predovšetkým o láskavosti. Pripomienka toho, že človek, ktorý si vašu láskavosť zaslúži najviacej, ste vy sami,“ uzaviera Lazer Viking.

TS / PR článok

Zdroj: Anna Mašátová, PR manažérka

Preklad: Mária Kleinová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová, PR manažérka

*** Posledná aktualizácia: 2023-01-05 (admin) ***

Slovenský komorný orchester
Hudba News Odporúčame PR

Nedeľné popoludnie v Slovenskej filharmónii, Hommage à Bohdan Warchal

Členovia Slovenského komorného orchestra s um. vedúcim Ewaldom Danelom každoročne venujú jeden z januárových koncertov spomienke na zakladateľa Slovenského komorného orchestra, legendárneho Bohdana Warchala. Koncert Hommage à Bohdan Warchal sa uskutoční v nedeľu 26. januára 2023 v Koncertnej sieni SF o 16.00. Hosťom nedeľného popoludnia bude svetovo uznávaný husľový virtuóz a dirigent Shlomo Mintz. Na nedeľnom […]

Read More
Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna
Hudba News PR

Třeboňská nocturna pozývajú dnes na Trio Euterpé

Séria Abonentných koncertov Třeboňských nocturien pozýva na progresívne Trio Euterpé už vo štvrtok 26. januára do Divadla J. K. Tyla v Třeboni. Festival taktiež spúšťa predpredaj na letný festival, ktorý prebehne v dňoch 11. – 15. júla 2023 na rôznych miestach Třebone. Na letnom festivale Třeboňska nocturna v júli 2023 vystúpi Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový […]

Read More
Tip na výstavu: Zvečnení do vosku – (Takmer) všetci svätí v pečatiach / Pečate v Univerzitnej knižnici /
História News Odporúčame

Tip na výstavu: Pečate v Univerzitnej knižnici

Máme pre vás jeden tip na zaujímavú výstavu, ktorá určite poteší nejedného priaznivca histórie, heraldiky či sfragistiky. Je ňou výstava Zvečnení do vosku – (Takmer) všetci svätí v pečatiach. Nájdete ju v priestoroch Univerzitnej knižnice v Bratislave. Na ceste spoznávania vás prostredníctvom pečatí vo svojich fondov prevedie Štátny archív v Bratislave. My sme si boli […]

Read More
Translate »