Novinky

Novinka: Lazer Viking – Tunnel Vision

Lazer Viking

Plnokrvná rock'n'rollová doska bez jediného gitarového riffu? Pre Lazer Vikinga žiaden problém. Na albume Tunnel Vision prináša pesničkár koncentrovaný mix tanečného power popu a surového new wave, vybavený armádou klasických syntetizátorov a bicích automatov. Krst albumu Tunnel Vision prebehol 5. novembra v pražskom Café V lese.

„Z všetkého najradšej mám dosky, na ktorých sa umelec nebojí vystúpiť z komfortnej zóny a znovu objavovať sám seba. Či už sa bavíme o The Juliet Letters od Elvisa Costella, Trans od Neila Younga, McCartneyho II alebo o Watertown od Sinatru. Je fascinujúce, dostať tu možnosť sledovať, ako sa umelci vydávajú mimo zabehnuté koľaje do neprebádaných vôd, kde sa môž spoľahnúť iba na svoje hudobné inštinkty,“ vysvetľuje Lazer Viking.

„Výmena gitár za syntetizátory vôbec nebol premyslený tvorcovský krok. Potreboval som sa proste dištancovať od toho, kým som bol, aby som sa dokázal vysporiadať s tým, čo mi život postavil do cesty. Musel som nájsť nový hlas, ktorým by som mohol hovoriť sám k sebe. Hlas, ktorý by dokázal spracovať žiaľ,“ pokračuje ostrieľaný songwriter.

Pulzujúci zvuk i úprimné texty albumu Tunnel Vision

Pulzujúci zvuk albumu Tunnel Vision producenta Tomáša Havlena, slúži ako dokonalý základ pre Vikingove brutálne úprimné texty. Skrze neobvykle krotké vokálne podanie piesní s využitím auto-tune reflektuje Lazer Viking traumy tak otvorene, že vám každý jeho verš udrie na solar silnejšie než 808 kopák. „Najlepšie texty sú tie, ktorým stačí pár slov, aby vás roztrhali na kusy. To mám na popu najradšej, tu stručnosť a ľahkosť. To, ako jednoducho dokáže prehovoriť ku komukoľvek o čomkoľvek,“ dodáva hudobník.

Pre tých, ktorí sú vyhladovaní za každým Vikingovým slovom, nebude Tunnel Vision ľahkým sústom. Ale hoci sa témy dosky prepadajú do stále väčšej a väčšej temnoty, ozveny štadiónovho synth popu 80. rokov, novovlnná nostalgia a ťažkotonážne italo-disco basovej linky sa vždy vynoria v tú pravú chvíľu, aby dali jasne najavo, že sa z Vikingovho sveta všetka nádej ešte vždy nevytratila. „Tunnel Vision je doska predovšetkým o láskavosti. Pripomienka toho, že človek, ktorý si vašu láskavosť zaslúži najviacej, ste vy sami,“ uzaviera Lazer Viking.

TS / PR článok

Zdroj: Anna Mašátová, PR manažérka

Preklad: Mária Kleinová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová, PR manažérka

*** Posledná aktualizácia: 2023-01-05 (admin) ***

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »