Novinka: Lazer Viking – Tunnel Vision

Lazer Viking

Plnokrvná rock'n'rollová doska bez jediného gitarového riffu? Pre Lazer Vikinga žiaden problém. Na albume Tunnel Vision prináša pesničkár koncentrovaný mix tanečného power popu a surového new wave, vybavený armádou klasických syntetizátorov a bicích automatov. Krst albumu Tunnel Vision prebehol 5. novembra v pražskom Café V lese.

„Z všetkého najradšej mám dosky, na ktorých sa umelec nebojí vystúpiť z komfortnej zóny a znovu objavovať sám seba. Či už sa bavíme o The Juliet Letters od Elvisa Costella, Trans od Neila Younga, McCartneyho II alebo o Watertown od Sinatru. Je fascinujúce, dostať tu možnosť sledovať, ako sa umelci vydávajú mimo zabehnuté koľaje do neprebádaných vôd, kde sa môž spoľahnúť iba na svoje hudobné inštinkty,“ vysvetľuje Lazer Viking.

„Výmena gitár za syntetizátory vôbec nebol premyslený tvorcovský krok. Potreboval som sa proste dištancovať od toho, kým som bol, aby som sa dokázal vysporiadať s tým, čo mi život postavil do cesty. Musel som nájsť nový hlas, ktorým by som mohol hovoriť sám k sebe. Hlas, ktorý by dokázal spracovať žiaľ,“ pokračuje ostrieľaný songwriter.

Pulzujúci zvuk i úprimné texty albumu Tunnel Vision

Pulzujúci zvuk albumu Tunnel Vision producenta Tomáša Havlena, slúži ako dokonalý základ pre Vikingove brutálne úprimné texty. Skrze neobvykle krotké vokálne podanie piesní s využitím auto-tune reflektuje Lazer Viking traumy tak otvorene, že vám každý jeho verš udrie na solar silnejšie než 808 kopák. „Najlepšie texty sú tie, ktorým stačí pár slov, aby vás roztrhali na kusy. To mám na popu najradšej, tu stručnosť a ľahkosť. To, ako jednoducho dokáže prehovoriť ku komukoľvek o čomkoľvek,“ dodáva hudobník.

Pre tých, ktorí sú vyhladovaní za každým Vikingovým slovom, nebude Tunnel Vision ľahkým sústom. Ale hoci sa témy dosky prepadajú do stále väčšej a väčšej temnoty, ozveny štadiónovho synth popu 80. rokov, novovlnná nostalgia a ťažkotonážne italo-disco basovej linky sa vždy vynoria v tú pravú chvíľu, aby dali jasne najavo, že sa z Vikingovho sveta všetka nádej ešte vždy nevytratila. „Tunnel Vision je doska predovšetkým o láskavosti. Pripomienka toho, že človek, ktorý si vašu láskavosť zaslúži najviacej, ste vy sami,“ uzaviera Lazer Viking.

TS / PR článok

Zdroj: Anna Mašátová, PR manažérka

Preklad: Mária Kleinová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová, PR manažérka

*** Posledná aktualizácia: 2023-01-05 (admin) ***

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »