Novinky

něco něco sa vracia na Slovensko

něco něco

Česká kapela něco něco sa vracia na Slovensko. Už tento týždeň si ju užije Liptovský Mikuláš.

Na Slovensku nevystúpia po prvýkrát. Predstavili sa tu už roku 2020 práve v priestoru Diera do Sveta. Minulý rok vystúpili v bratislavskej Novej Cvernovke i na Fraj Feste v Rimavskej Sobote. Ich piesne môžete poznať aj z éteru Rádia FM či na New Model Radia. Najbližšie sa predstaví česká kapela něco něco zahrá už v sobotu 5. 11. 2022 v Liptovskom Mikuláši v klube Diera do Sveta v rámci Mobilis festivalu.

něco něco
něco něco. Foto: Ivo Osvald

Dvojicu něco něco tvorí Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, ktorí sú okrem iného zakladateľmi labelu Divnosti. Za svoje vydavateľské aktivity získali hudobnú cenu Vinyla 2020. Roku 2021 vydali druhé album Útržky, ktoré bolo nominované na české hudobné ceny Vinyla i Apollo.

Útržky rozvíjajú typické prostriedky pre tvorbu něco něco – nápaditosť, nadsadenie a nečakané zvraty, vytrhávajúce poslucháča z popového chlácholenia. Album má v porovnaní s ich prvou doskou živší zvuk. Dvojica výrazne používa gitary a bicie, ale i syntetizátory, ktoré album posúvajú k elektronickej tanečnej hudbe. „Útržky sú nielen o osobnom hľadaní sa vo svete ľudí po tridsiatke, ale i o hľadaní hudobnom. Každá pesnička znie trochu inak, takže pre seba ťažko nachádzame žánrovú škatuľku. Chceme skladať melódie, ktoré si budete pamätať. Zároveň trochu staviame pop na hlavu,“ hovorí gitarista a hráč na syntetizátory Tomáš Tkáč.

Foto: Anna Baštýřová, Ivo Osvald

Zdroj: Anna Mašátová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová, AMPromotions

*** Posledná aktualizácia: 2022-11-03 (adm) ***

Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam sa oplatí ísť
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam na koncerty sa oplatí ísť

V rubrike Kam za kultúrou pokračujeme aj cez prázdniny. Tentoraz vám prinášame TOP tipy na kultúrne podujatia 29. týždňa roka 2024…

Read More
Leto 2024 prináša organové festivaly s atraktívnymi hosťami aj na západné Slovensko / Katedrálny organový festival Bratislava / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Leto 2024 prináša organové festivaly s atraktívnymi hosťami aj na západné Slovensko

Leto 2024 praje festivalom, hudbe aj zvuku organa. Medzinárodné organové festivaly prídu aj do regiónov západného Slovenska. Prinášame detaily o programe a účinkujúcich.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester už dnes koncertom uzavrie 69. music festival Piešťany

Slovenský komorný orchester s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom uvedie v stredu 10. júla 2024 záverečný koncert 69. music festival Piešťany.

Read More
Translate »