Novinky

něco něco sa vracia na Slovensko

něco něco

Česká kapela něco něco sa vracia na Slovensko. Už tento týždeň si ju užije Liptovský Mikuláš.

Na Slovensku nevystúpia po prvýkrát. Predstavili sa tu už roku 2020 práve v priestoru Diera do Sveta. Minulý rok vystúpili v bratislavskej Novej Cvernovke i na Fraj Feste v Rimavskej Sobote. Ich piesne môžete poznať aj z éteru Rádia FM či na New Model Radia. Najbližšie sa predstaví česká kapela něco něco zahrá už v sobotu 5. 11. 2022 v Liptovskom Mikuláši v klube Diera do Sveta v rámci Mobilis festivalu.

něco něco
něco něco. Foto: Ivo Osvald

Dvojicu něco něco tvorí Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, ktorí sú okrem iného zakladateľmi labelu Divnosti. Za svoje vydavateľské aktivity získali hudobnú cenu Vinyla 2020. Roku 2021 vydali druhé album Útržky, ktoré bolo nominované na české hudobné ceny Vinyla i Apollo.

Útržky rozvíjajú typické prostriedky pre tvorbu něco něco – nápaditosť, nadsadenie a nečakané zvraty, vytrhávajúce poslucháča z popového chlácholenia. Album má v porovnaní s ich prvou doskou živší zvuk. Dvojica výrazne používa gitary a bicie, ale i syntetizátory, ktoré album posúvajú k elektronickej tanečnej hudbe. „Útržky sú nielen o osobnom hľadaní sa vo svete ľudí po tridsiatke, ale i o hľadaní hudobnom. Každá pesnička znie trochu inak, takže pre seba ťažko nachádzame žánrovú škatuľku. Chceme skladať melódie, ktoré si budete pamätať. Zároveň trochu staviame pop na hlavu,“ hovorí gitarista a hráč na syntetizátory Tomáš Tkáč.

Foto: Anna Baštýřová, Ivo Osvald

Zdroj: Anna Mašátová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová, AMPromotions

*** Posledná aktualizácia: 2022-11-03 (adm) ***

Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!

Pokračovanie výberovky Kam za kultúrou je tu. Spoznajte najatraktívnejšie koncertné, divadelné i výstavné tipy na prelome februára a marca.

Read More
Slovenský filharmonický zbor
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Piatkový TIP: ocenený Slovenský filharmonický zbor odspieva a cappella koncert už dnes v Redute

Oceňovaný, náš a svetový, Slovenský filharmonický zbor sa počas jubilejnej koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie predstaví aj na dvoch samostatných koncertoch. Už dnes odspieva prvý z nich – svoj a cappella koncert.

Read More
Translate »