Le nuove musiche opäť v Nemecku

Le Nuove Musiche / Kam za kultúrou

Súbor Le nuove musiche iste netreba milovníkom starej hudby predstavovať, nakoľko je už roky etablovaným telesom na poli koncertného umenia. Zároveň patrí k častým festivalovým hosťom doma i v zahraničí. K tohtoročným účinkovaniam si tento slovenský súbor starej hudby ešte koncom júla tohto roku opäť pripísal ďalší koncertný úspech v Nemecku. Publikum, ako ináč, zaviedol na objavnú a inšpiratívnu cestu do baroka...

Komorné zoskupenie Le nuove musiche na poli starej hudby patrí k obľúbeným, uznávaným a v medzinárodnom meradle aj k obsadzovaným súborom. Už tradične býva hosťom koncertných programov v Nemecku, a mesto Klein-Mutz nevynímajúc. Tak tomu bolo aj v tomto roku. Hoci, výnimočne, sa koncert z dôvodov rekonštrukcie nekonal v miestnom evanjelickom chráme, ale vo veľkej spoločenskej miestnosti. No nič nebránilo výnimočnému zážitku a spokojnosti publika, ktoré do temer posledného miesta zaplnilo sálu.

Le Nuove Musiche

Lesk a sláva baroka v podaní slovenského zoskupenia i hostí uchvátila publikum

Za účasti početného publika sa v nedeľu 23. júla 2023 večer predstavilo slovenské zoskupenie v rozšírenej zostave. Ostatne, plne to zodpovedalo dramaturgii podujatia, ktoré sa konáva každé dva roky. Umelci prezentujú program, ktorý reflektuje hudobný vývoj baroka. Tento ročník niesol názov Lesk a sláva (Glanz und Gloria) a dominovali mu barokové trúbky. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou v týždni od 14. do 20. 8. 2023? Toto sú naše tipy!

Súbor vystúpil pod umeleckým vedením theorbistu Jakub Mitríka a sólistom bol tenorista Christian Volkmann. Ďalej vystúpili Christina Fürstenwerth a Patrice Boileau, ktoré publiku prezentovali barokové trúbky. Účinkovali tiež Ulrike Wicklein, hráčka na violu da gamba a čembalista Ilya Kulikov. V ich podaní si prítomní vypočuli kvalitnú a inšpiratívnu interpretáciu diel Fantiniho, Monteverdiho, Caldaru, d’Indiu, Kapspergra, Richtera, Dedekinda či Händla.

Ďalšie fotografie nájdete v galérii

Fond na podporu umenia

Výjazd súboru Le nuove musiche do zahraničia a realizáciu koncertu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

TS, Le nuove musiche

Zdroj: Jakub Mitrík

Redakciu informoval a fotografie poskytol Jakub Mitrík, umelecký vedúci zoskupenia Le nuove Musiche

*** Správu sme redakčne upravili (smp) ***

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »