Novinky

Le nuove musiche opäť v Nemecku

Le Nuove Musiche

Súbor Le nuove musiche iste netreba milovníkom starej hudby predstavovať, nakoľko je už roky etablovaným telesom na poli koncertného umenia. Zároveň patrí k častým festivalovým hosťom doma i v zahraničí. K tohtoročným účinkovaniam si tento slovenský súbor starej hudby ešte koncom júla tohto roku opäť pripísal ďalší koncertný úspech v Nemecku. Publikum, ako ináč, zaviedol na objavnú a inšpiratívnu cestu do baroka...

Komorné zoskupenie Le nuove musiche na poli starej hudby patrí k obľúbeným, uznávaným a v medzinárodnom meradle aj k obsadzovaným súborom. Už tradične býva hosťom koncertných programov v Nemecku, a mesto Klein-Mutz nevynímajúc. Tak tomu bolo aj v tomto roku. Hoci, výnimočne, sa koncert z dôvodov rekonštrukcie nekonal v miestnom evanjelickom chráme, ale vo veľkej spoločenskej miestnosti. No nič nebránilo výnimočnému zážitku a spokojnosti publika, ktoré do temer posledného miesta zaplnilo sálu.

Le Nuove Musiche

Lesk a sláva baroka v podaní slovenského zoskupenia i hostí uchvátila publikum

Za účasti početného publika sa v nedeľu 23. júla 2023 večer predstavilo slovenské zoskupenie v rozšírenej zostave. Ostatne, plne to zodpovedalo dramaturgii podujatia, ktoré sa konáva každé dva roky. Umelci prezentujú program, ktorý reflektuje hudobný vývoj baroka. Tento ročník niesol názov Lesk a sláva (Glanz und Gloria) a dominovali mu barokové trúbky. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou v týždni od 14. do 20. 8. 2023? Toto sú naše tipy!

Súbor vystúpil pod umeleckým vedením theorbistu Jakub Mitríka a sólistom bol tenorista Christian Volkmann. Ďalej vystúpili Christina Fürstenwerth a Patrice Boileau, ktoré publiku prezentovali barokové trúbky. Účinkovali tiež Ulrike Wicklein, hráčka na violu da gamba a čembalista Ilya Kulikov. V ich podaní si prítomní vypočuli kvalitnú a inšpiratívnu interpretáciu diel Fantiniho, Monteverdiho, Caldaru, d’Indiu, Kapspergra, Richtera, Dedekinda či Händla.

Ďalšie fotografie nájdete v galérii

Fond na podporu umenia

Výjazd súboru Le nuove musiche do zahraničia a realizáciu koncertu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

TS, Le nuove musiche

Zdroj: Jakub Mitrík

Redakciu informoval a fotografie poskytol Jakub Mitrík, umelecký vedúci zoskupenia Le nuove Musiche

*** Správu sme redakčne upravili (smp) ***

Už o pár dní začína Zelenka festival Praha - Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Už o pár dní začína Zelenka festival Praha – Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna

Už o pár dní, 4. októbra 2023 začína Zelenka festival Praha – Drážďany so zaujímavým programom. Otvorí ho koncertom Musica aeterna…

Read More
Príbeh mesta
Community Culture Koncerty News PR

Opera NDKE sa v piatok pripája k 100. maratónu open air koncertom Príbeh mesta

Opera Národného divadla Košice pripravuje k 100. maratónu open air koncert. Uskutoční sa už v posledný septembrový piatok.

Read More
Collegium Technicum
Culture Hudba Koncerty News PR

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Collegium Technicum oslávi už vo štvrtok 28. septembra 2023 svoje 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou.

Read More
Translate »