Novinky

Klaviristka Zuzana Niederdorfer vystúpi v utorok v Redute

Slovenská filharmónia

V utorok 23. mája 2023 večer sa v Slovenskej filharmónii uskutoční záverečný koncert cyklu Klavír a klaviristi. V Malej sále Slovenskej filharmónie sa predstaví popredná slovenská klaviristka, pôsobiaca v Grazi, Zuzana Niederdorfer.

Jedným z atraktívnych koncertných podujatí posledného májového týždňa je posledný klavírny recitál tejto sezóny z cyklu Slovenskej filharmónie Klavír a klaviristi. Slovenská klaviristka pôsobiaca v Grazi, Zuzana Niederdorfer, prinesie do Malej sále bratislavskej Reduty krehkú lyriku, hlbokú empatiu i majstrovskú virtuozitu.

Na úvod utorkového večera zaznie, ako sme avizovali, Sonáta pre klavír č. 1 fis mol op. 11 Roberta Schumanna. Tá je akýmsi ľúbostným listom Clare – múze, interpretke, dôverníčke a napokon manželke, osudovej žene. Skladateľ ju komponoval počas rokov 1833 – 1835.  Nasledovať budú tri diela Franza Schuberta, ktoré pre klavír upravil Franz Liszt Serenáda, D889, Margarétka pri kolovrátku, D118 a  Ave Maria, D839. Na záver programu zaznie Schubertova Fantázia C dur Pútnik, op. 17, D 760, ktorá vznikla v roku 1822. O intepretačne náročnej skladbe, ktorú skladateľ venoval klaviristovi Carlovi Emanuelovi Liebenbergovi von Zsittinovi žiakovi Johanna Nepomuka Hummela, sám povedal „len diabol to môže zahrať“. Viac info o koncerte nájdete TU.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 22. mája 2023? (21/2023)

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice
Culture Divadlo News PR

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice

Začiatkom marca 2024 prináša Balet Národného divadla Košice ďalšiu novinku aktuálnej sezóny – Každý deň odvahu. Je tretím pokračovaním projektu Zvláštna radosť žiť

Read More
Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Translate »