Novinky

Klaviristka Zuzana Niederdorfer vystúpi v utorok v Redute

Slovenská filharmónia

V utorok 23. mája 2023 večer sa v Slovenskej filharmónii uskutoční záverečný koncert cyklu Klavír a klaviristi. V Malej sále Slovenskej filharmónie sa predstaví popredná slovenská klaviristka, pôsobiaca v Grazi, Zuzana Niederdorfer.

Jedným z atraktívnych koncertných podujatí posledného májového týždňa je posledný klavírny recitál tejto sezóny z cyklu Slovenskej filharmónie Klavír a klaviristi. Slovenská klaviristka pôsobiaca v Grazi, Zuzana Niederdorfer, prinesie do Malej sále bratislavskej Reduty krehkú lyriku, hlbokú empatiu i majstrovskú virtuozitu.

Na úvod utorkového večera zaznie, ako sme avizovali, Sonáta pre klavír č. 1 fis mol op. 11 Roberta Schumanna. Tá je akýmsi ľúbostným listom Clare – múze, interpretke, dôverníčke a napokon manželke, osudovej žene. Skladateľ ju komponoval počas rokov 1833 – 1835.  Nasledovať budú tri diela Franza Schuberta, ktoré pre klavír upravil Franz Liszt Serenáda, D889, Margarétka pri kolovrátku, D118 a  Ave Maria, D839. Na záver programu zaznie Schubertova Fantázia C dur Pútnik, op. 17, D 760, ktorá vznikla v roku 1822. O intepretačne náročnej skladbe, ktorú skladateľ venoval klaviristovi Carlovi Emanuelovi Liebenbergovi von Zsittinovi žiakovi Johanna Nepomuka Hummela, sám povedal „len diabol to môže zahrať“. Viac info o koncerte nájdete TU.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 22. mája 2023? (21/2023)

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »