Novinky

Kam za kultúrou? TOTO sú naše TIPY (20/2023)

Kam za kultúrou

Nový týždeň je tu a vedno s ním prichádzajú i naše tipy na tretí májový týždeň. Otázku „Kam za kultúrou“ sme si položili aj teraz. Zaujímavý program plný atraktívnych kultúrnych podujatí, koncertných i divadelných zážitkov vrátane premiér a derniéry to všetko prináša 20. kalendárny týždeň roka 2023. Nechajte sa nami inšpirovať!

Bez kultúrnych podujatí si nevieme týždeň ani len predstaviť. Ak ste na tom rovnako aj vy, máme pre vás čerstvý prehľad kultúrnych tipov na nadchádzajúci týždeň. Čo všetko sme si pripravili v najnovšom vydaní tipov Kam za kultúrou? Ponoríme sa do sveta hudby i divadla, ktoré prináša činohernú derniéru a niekoľko premiér. Košice budú festivalové, Žilina sa ponesie v znamení netradičného spojenia vesmíru a hudby a Bratislava bude hostiť opäť zaujímavé koncertné zážitky.

Kam za kultúrou? Do divadla na premiéry!

Našu výberovku tipov Kam za kultúrou začneme vo svete divadla. Tentoraz sa zameriame na výnimočné okamihy ako sú premiéry a derniéry, ktoré vo svojich programoch počas aktuálneho týždňa sľubujú slovenské divadlá. O takéto okamihy nie je núdza. Košice sa lúčia s jedným z činoherných repertoárových titulov. Banská Bystrica prináša opernú repertoárovú novinku  a v Bratislave na divákov čaká inšpiratívne spojenie známej kantáty s tancom. Aj keď, priznám sa, osobne ma trochu mrzí, že sa nepodarilo rozložiť zaujímavé okamihy v priebehu celého týždňa a že dochádza ku kolidovaniu. Pre divákov je to však aj výzva, čo kto pred čím uprednostní. No verím, že i napriek tomu či práve preto, si vychutnáte všetky podnetné okamihy, ktoré premiéry so sebou (ostatne vždy) prinášajú.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Košická hudobná jar 2023
Aký program prináša Košická hudobná jar?

Operná novinka v Banskej Bystrici

Piatok a sobota (19. a 20. mája) patria v Štátnej opere v Banskej Bystrici dlho očakávanému prírastku operného repertoáru. Divadlo uvádza operu ANDREA CHÉNIER od Umberta Giordana. Táto štvordejstvová opera talianskeho verizmu patrí k vrcholom tvorby konca 19. storočia. Giordano vládol schopnosťou vytvoriť silnú dramatickú hudbu s intenzívnym citovým nábojom. Orchestrálna inštrumentácia hýri farbami a vokálne línie chytajú za srdce – aj preto toto dielo patrí k zlatému fondu svetovej opery, ku ktorému sa operné domy vracajú znovu a znovu. Libreto vytvorené L. Ilicom vzniklo bez literárnej predlohy, no je založené na živote reálnej historickej osobnosti francúzskeho básnika Andrého Chéniera. Práve prostredníctvom jeho pohnutého života sa diváci môžu preniesť do dynamickej doby Veľkej francúzskej revolúcie (1789).

O láske v čase spoločenských zmien

Témou opery je však viac ako politické udalosti tej doby, láska v čase spoločenských zmien: krehký a nepraktický básnik stojí uprostred drásavej revolučnej reality a napokon jej podľahne. Základom opery je teda kontrast. Lyrická láska uprostred revolučného besnenia, lyrické kantilény Chéniera a Maddaleny sú v protiklade k vypätým ansámblovým scénam. Podstatou opery sú však ľahko zapamätateľné melódie a silný emotívny zážitok z hudby. 

Pod novú inscenáciu v réžii Andrey Hlinkovej sa podpísali tiež scénografka Miriam Struhárová, kostymér Boris Hanečka a choreografka Alžbeta Talčíková. Operu hudobne naštudoval Stefano Romani. Diváci sa môžu tešiť na  domácich i zahraničných umelcov. V titulnej úlohe básnika Andreu Chéniera sa v alternáciách predstavia Alberto Profeta a Zi – Zhao Guo. Jeho milú Maddalenu stvárnia slovenské sopranistky Patrícia Malovec a Mária Porubčinová. 

Hypnotizujúce spojenie hudby a tanca

Piatok a sobota patria v Sále opery a baletu SND výnimočnému spojeniu koncertne často uvádzanej Orffovej kantáty CARMINA BURANA s tanečným umením. Scénická kantáta Carmina Burana nemeckého skladateľa Carla Orffa patrí k najslávnejším hudobným dielam. Skladateľ v nej nadviazal na myšlienky Richarda Wagnera o „absolútnom umeleckom diele“ v snahe vytvoriť koncept „theatrum mundi“ (divadlo sveta), ktorý prepája hudbu, pohyb a reč. Choreografiu na strhujúcu hudbu vytvoril jeden z najžiadanejších choreografov súčasnosti Edward Clug. Prostredníctvom nej sa v toku tanečných obrazov na scéne odvíja evolúcia života. Choreografickej javiskovej kresbe dominuje kruh, ktorý je iniciačným momentom pre tanečníkov, začiatkom i koncom, jednoduchosťou i dokonalosťou. Choreograficko-režijná koncepcia Carminy Burany ponúka vizuálne čistý a energeticky hypnotizujúci zážitok zo spojenia hudby a tanca. 

Za Gulliverom do Trnavy

Na premiéru zamierte aj do Divadla Jána Palárika v Trnave. Už 20. mája tam bude mať premiéru netradičné spracovanie kultového diela Jonathana Swifta formou “live puppet cinema”. Vydajte sa po stopách Gullivera, ktorý na svojej ceste spoznáva mnohé fantastické krajiny a zažíva jedno veľké dobrodružstvo. Gulliver navštívi okrem ostrova miniatúrnych Liliputánov aj ostrov obrov, lietajúci ostrov či ostrov hovoriacich koní. Jeho príbeh nie je rozprávkou pre deti, svojim hlasom sa prihovára aj dospelým. Počas predstavenia  Subjekt: Gulliver  v réžii Gejzu Dezorza uvidíte na javisku okrem hercov aj pôsobivé bábky. A zároveň sa na plátne bude súčasne odohrávať bábkový veľkofilm. V predstavení účinkujú: Martin Hronský, Martin Kochan, Martin Križan, Miroslav Beňuš, Tomáš Vravník, Silvia Soldanová, Tomáš Mosný a Dana Droppová. O scénu a kostýmy sa postarala Lucia Šedivá. Bábky a objekty navrhla Katarína Caková.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Bonviván
Bonviván na doskách Divadla Nová scéna už od piatka 5. mája 2023

Hra k 100. výročiu slovenského profesionálneho divadla sa lúči

Aktuálne vydanie tipov Kam za kultúrou prináša aj jednu derniéru. Rozlúčkovo to bude tentoraz v Národnom divadle Košice. Inscenácia z dielne Karola Horáka, Michala Ditteho a Michala Baláža BORODÁČ ALEBO TRI SESTRY sa v stredu 17. mája 2023 lúči so svojimi divákmi. Uviedli ju v septembri 2021 v rámci osláv storočnice profesionálneho divadla na Slovensku. Približuje osobnosť Janka Borodáča, ktorý patrí k dôležitým zakladateľským osobnostiam slovenského profesionálneho divadla a je nerozlučne spätý so vznikom SND ale i s Národným divadlom Košice.

Turbulentný profesionálny, ale i osobný život je dôležitým pohľadom na dejiny slovenského divadla, na politiku, na myslenie o kultúre, na uvažovanie o etike i estetike medzi rokmi 1920 až 1980. Janko Borodáč mal výrazný vplyv na vývoj a smerovanie slovenského divadla, stal sa súčasťou dôležitých politických zlomov. Jeho životný príbeh nie je len príbehom umelca, ale aj muža a pedagóga. Je strojcom a nositeľom dedičstva, s ktorým sa musela vysporiadať každá divadelná generácia.  Pôvodnú hru vytvorili slovenskí autori Karol Horák, Michal Ditte, Michal Baláž. Každý z nich je zástupca rôznej generácie i poetiky, a preto prinesú aj rôzne pohľady na osobnosť tak kľúčovú, dramatickú ale i kontroverznú. Hra bola návratom ku koreňom, ku koreňom divadlu i návrat k vzťahom a k dejinám mesta.

Kam za kultúrou? Na koncert!

Po divadelných tipoch si priblížme tiež koncertné tipy, ktoré začíname v Košiciach. Tie sa nesú v znamení štvrtého týždňa festivalu Košická hudobná jar. Počas 20. kalendárneho týždňa roka 2023 prináša dvojicu atraktívnych koncertov, o ktorých sme vás už informovali. Prvé stretnutie patrí starej hudbe na komornom koncerte s názvom Lettere amorose. Druhé prinesie symfonický koncert s tvorbou Rachmaninova a Brucknera v podaní dvoch debutujúcich umelcov. Elektrizujúca klaviristka Zee Zee zaujme svojou interpretáciou Rapsódie na Paganiniho tému od Sergeja Rachmaninova a dirigent Eugene Tzigane podčiarkne v Brucknerovej Symfónii č. 6 duchovný rozmer.

Spojenie antickej poézie s ranobarokovou hudbou

Koncert s názvom Lettere amorose sa uskutoční už v utorok 16.5. 2023 v synagóge na Zvonárskej ulici. Návštevníci tu precítia spojenie Ovídiovej ľúbostnej poézie a ranobarokovej hudby v interpretácii ansámblu Le nuove musiche.

Ten sa venuje historicky poučenej interpretácii ranobarokovej, hlavne talianskej hudby na barokových nástrojoch (ako chitarrone, resp. teorba, baroková gitara či viola da gamba), ktoré nebudú chýbať ani v Košiciach. Súbor uvádza historickú, sotva či vôbec nepoznanú starú hudbu. Po boku ansámblu sa spolu s Jakubom Mitríkom (chitarrone / baroková gitara) predstavia Hilda Gulyás (soprán) a Desireé Wöhrer (viola da gamba / lirone). O umelecký prednes sa postará herečka Tatiana Poláková. Koncert v rámci Košickej hudobnej jari približuje vedúci ansámblu Jakub Mitrík: Lettere amorose sú jedinečným spojením Ovídiovej ľúbostnej poézie a ranobarokovej hudby. Hudba komponovaná v štýle ´recitar cantando´, teda spievaná recitácia, prináša širokú paletu emócií a doslova hýbe dušou poslucháča. To bolo cieľom skladateľov prvej polovice 17. storočia. Hudbou podporiť, akoby umocniť emócie nachádzajúce sa v poézii. Prežijeme spolu s nešťastnou kráľovnou Dido jej nárek za odchádzajúcim Aeneom, ktorý ju opustil.

Le nuove musiche
Le nuove musiche

Košická hudobná jar reflektuje aj Rachmaninovo výročie

Košická hudobná jar reflektuje aj 150. výročie narodenia Sergeja Rachmaninova, a to na treťom festivalovom symfonickom koncerte vo štvrtok 18. 5. 2023 v  Dome umenia. Koncert prinesie Rachmaninovu Rapsódiu na Paganiniho tému v interpretácii klaviristky Zee Zee. Nápaditá a elektrizujúca interpretka Zee Zee je jedinečnou umelkyňou medzi mladou generáciou klaviristov. Je víťazkou medzinárodných súťaží, najviac cenené je jej víťazstvo na Súťaži kráľovnej Alžbety v roku 2013 a na konte má významné koncertné spolupráce s poprednými orchestrami po celom svete.

Zee Zee / Košická hudobná jar / Kam za kultúrou
Zee Zee

V podaní orchestra Štátnej filharmónie Košice odznie i Symfónia č. 6 A dur od Antona Brucknera.  Dirigentom večera bude skúsený dirigent Eugen Tzigane, ktorý je šéfdirigentom a umeleckým riaditeľom Kuopio Symphony Orchestra vo Fínsku. Na koncert v Dome umenia pozýva nasledovne: Veľkorysosť ducha, jemnosť jeho milosrdenstva a záblesky vznešenosti. To je len niekoľko aspektov 6. symfónie Antona Brucknera. A hoci je hudba monumentálna svojím rozsahom, je vo svojej podstate stále veľmi osobná, ľudská a srdečná. Je to úprimná, nenáboženská ponuka pre tých, ktorí hľadajú božstvo, čo je v nás všetkých.

Žilina s trojitou dávkou hudby

Štátny komorný orchester Žilina prináša počas aktuálneho týždňa trojicu hudobných stretnutí. Jedným z nich je aj abonentný koncert, ktorý do Domu umenia Fatra prináša štvrtok 18. mája 2023. Aj v tejto sezóne sa predstaví mladý český dirigent, finalista prestížnych dirigentských súťaží Donatelly Flick 2014 a Salzburg Festival Young Conductors 2016 –  Jiří Rožeň. Žilinské publikum ho pozná nielen z festivalu Allegretto, ale aj z abonentného koncertu v marci 2022.  

Jiří Rožeň / Kam za kultúrou
Jiří Rožeň. Zdroj: www.jirirozen.com

Prvýkrát v histórii zahrá žilinský ŠKO celú scénickú hudbu ku hre J. W. Goetheho Egmont so sopránovým sólom v podaní mladučkej českej sopranistky Ludmily Pergelovej. Ako sólista vystúpi svetoznámy český huslista Ivan Ženatý, taktiež dobre známy žilinskému publiku z viacerých skvelých koncertov. Na programe je okrem Beethovenovej Scénickej hudbe k divadelnej hre Egmont aj Brahmsov Husľový koncert D dur op. 77. Viac informácií o koncerte, ktorý si právom zasluhuje svoje miesto v TOP tipoch Kam za kultúrou, a vstupenky nájdete TU.

ŠKO Žilina / Kam za kultúrou
Štátny komorný orchester Žilina. Foto: Roderik Kučavík

Spojenie hudby a vesmíru

Piatok dopoludnia a sobota večer patria v žilinskom Dome umenia koncertnej dvojici – pre stredoškolákov i verejnosť s priam kozmickou témou. Občianske združenie MUSICA CLASSICA ŽILINA prináša koncert so sprievodným slovom Kataríny Labudovej, ktorý netradičnou a atraktívnou formou upozorňuje na radikalizmus, extrémizmus a nenávistne prejavy, ktoré sa týkajú širokého spektra záujmov a sprevádzajú ľudstvo od nepamäti. V koncepte „Infinite impuls“ sú zamerané na fakty o vesmíre. O vesmíre toho viac nevieme ako vieme. Okrem množstva nezodpovedaných otázok sa k nemu počas celých storočí našej civilizácie viažu aj rôzne hoaxy, za ktoré zaplatili ľudia neraz svojim životom. Za čo bojoval dominikánsky mních a teoretický kozmológ Giordano Bruno? Aká je najabsurdnejšia či najvtipnejšia konšpiračná teória o vesmíre? Zaujímavé fakty o Slnku, Zemi, Mesiaci, Marse a hlbokom vesmíre budú sprevádzané autorskou hudbou zoskupenia MUSICA VISTA, ktorá bude reagovať na premietané vizualizácie. Tie sú zostavené z rozpohybovaných niekoľko desiatok tisíc fotografií priamo z NASA.

Na koncert klasiky a experimentálnej hudby do Nitry

Nitrianska galéria počas najbližšieho týždňa pozýva nielen na atraktívne výstavy maliarky Jany Farmanovej Memory, Akty X či Univerzum technických obrazov, ale aj na dvojicu atraktívnych koncertov. V rámci 18. ročníka Galérie hudby už v utorok 16. 5. 2023 o 18:00 hod. pozýva na komorný koncert vážnej hudby. Klavirista Maroš Klátik a huslista Juraj Tomka sa predstavia s programom zostaveným z diel Leoša Janáčka, dvojicou diel Oliviera Messiaena a Sonátou pre husle a klavír e mol, BB. 28, DD. 72 Bélu Bartóka.

INZERCIA
Aurum Quartet 3052023 / Kam za kultúrou

Pri príležitosti pravidelného Týždňa Nitrianskej galérie sa koná 20.5.2023 o 18.00 hod. koncert kapely “d# pipl araund”. Slovenské hudobné zoskupenie vzniklo v roku 2019 a prezentuje originálnu hudbu, ktorá v sebe spája elektronické tanečné rytmy s jazzovými improvizáciami a údernosť rockových riffov. 

Za slovenským umením aj na skok do Viedne

Utorok, 16. mája 2023, patrí vo Viedni na pôde Slovenského inštitútu klasickej hudbe na tradičnom Poludňajšom koncerte. Po klarinetovom kvartete Aurum Quartet, sa tentoraz predstaví bratislavská rodáčka žijúca v USA, ktorú ovenčuje viacero prestížnych ocenení či koncertných spoluprác po celom svete i mimoriadne aktívna pedagogická činnosť na troch kontinentoch. Klavirista Eva Virsíková sa náročnému viedenskému publiku predstaví s programom z diel J.S. Bacha, J. Haydna, W.A. Mozarta, F. Schuberta, S. Rachmaninova a S. Prokofieva.

Kam za kultúrou v Bratislave? TOTO sú koncertné tipy týždňa!

A prirodzene, nemôže chýbať ani Bratislava. Kam za kultúrou – kam na koncerty v hlavnom meste? Túto otázku si zodpovieme ihneď. Zamierime do Slovenskej filharmónie, na koncert v znamení lásky a pozrieme sa, čo prináša mladé umenie hudobnej budúcnosti.

Ivan Ženatý
Ivan Ženatý. Zdroj: www.ivanzenaty.com

Exkluzívny komorný koncert priblíži vývoj sonátovej formy

Slovenská filharmónia prináša počas 20. kalendárneho týždňa roka 2023 viacero atraktívnych koncertov so zaujímavými účinkujúcimi. Utorok (16.5.2023) patrí v Malej sále Slovenskej filharmónie komornému koncertu – recitálu českého husľového génia Ivana Ženatého v sprievode významné klaviristu, pedagóga a dlhoročného riaditeľa Slovenskej filharmónie Mariana Lapšanského. Program prevedie poslucháčov historickým vývojom sonátovej formy. Beethovenova Sonáta venovaná Alexandrovi I. z čias klasicizmu bude pendantom pre impresionistické sféry Claudea Debussyho. Koncert ukončí dielo, ktoré bolo svadobným darom pre nadaného huslistu Eugèna Ysaÿa. Sonáta Césara Francka mala premiéru hneď po odovzdaní, teda počas svadobného dňa, kedy ju hral hosťom nadšený ženích Ysaÿe. Viac informácií a link na vstupenky nájdete TU.

Kučerová & Lapšanský / Viva Musica!
Marián Lapšanský počas piesňového recitálu Adriany Kučerovej na Viva Musica! festivale. Zdroj: Zdenko Hanout / Viva Musica!

Štvrtok s Erbenom i Dvořákom

Koncertná sieň SF sa vo štvrtok 18. mája 2023 ponesie na vlnách melódií cyklu štvorice symfonických básní Antonína Dvořáka, ktoré po svojom návrate z USA skomponoval na motívy balád Karla Jaromíra Erbena. Zaznejú v podaní orchestra Slovenská filharmónia pod taktovkou Martina Leginusa. Druhá časť programu patrí práve spomínaným Baladám v interpretácií výnimočnej hereckej legendy Božiadary Turzonovovej. Viac informácií o programe a vstupenkách nájdete TU.

SF Slovenská filharmónia / Kam za kultúrou
Slovenská filharmónia. Foto: Peter Brenkus

Máj na vlnách lásky

V nedeľu 21. mája o 17:00 v DK Zrkadlový háj sa uskutoční tradičný koncert s názvom Máj, lásky čas! Pripravte sa na večer plný nádherných melódií, hudobných emócií a nezabudnuteľných okamihov. Ako sólisti sa po boku Metropolitného orchestra Bratislava pod vedením a taktovkou skúseného dirigenta Dušana Štefánka predstavia mladí sólisti – Jakuba Šeniglová a Michael Bragagnolo. Môžete sa tešiť na árie od Dusíka a Offenbacha, ktoré vás obklopia svojou silou a emotívnym výrazom. Hudobné diela Lehára a Straußa vás zase ponoria do sveta vášne a romantiky, pričom ich jedinečný hudobný štýl bude výrazne cítiť. Vstupenky si môžete zakúpiť online TU.

Mladé umenie v Bratislave

Ak vás, naši milí čitatelia, zaujíma ako progreduje v mladých generáciách slovenské hudobné umenie, máme tiež zopár tipov. V aktuálnom vydaní tipov Kam za kultúrou prinášame trojicu juniorských koncertov. Už v utorok 16. mája 2023 sa od 19:00 hod. na koncerte v Koncertnej sále Eugena Suchoňa na pôde Konzervatória, Tolstého 11 v Bratislave predstavia laureáti súťaže Schneiderova Trnava po boku študentov Konzervatória.  

INZERCIA

Výnimočný koncert, na ktorom budú vedľa seba stáť profesionáli i budúci profesionáli, zatiaľ študenti VŠMU sa odohrá aj na pôde bratislavskej Reduty. Už v piatok 19. mája dostane príležitosť dirigovať renomovaný Slovenský filharmonický zbor trojica mladých dirigentov Gabriela Vávrová, Yelyzaveta Yanko a Peter Rezník. Akiste to bude pre mladých adeptov veľkou poctou a výzvou zároveň. Po ich boku sa predstaví i Filharmonické trombónové trio v zložení Albert Hrubovčák, Michal Jaško, Michal Motýľ a nitriansky organista Marek Štrbák.

Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš
Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš

O koncertné zážitky v sviežom závane mladosti sa postarajú aj mladí organisti z Oddelenia cirkevnej hudby Konzervatória v BratislaveJanáčkovho konzervatória v Ostrave, a to už v sobotu 20. mája 2023 vo Farskom kostole sv. Jána Krstiteľa v Brestovanoch. Stane sa tak v rámci aktuálnej edície medzinárodného festivalu „Cesta po varhanních skvostech”. 

Kam za kultúrou? Máme aj pár tipov na výstavu

V rámci tejto edície Kam za kultúrou nevynecháme ani svet výstav, aj keď sa do neho pozrieme iba veľmi povrchne. Len ostatnú sobotu zahájili  v Spišskom múzeu – v kláštore minoritov výstavu Dary pápežov Slovensku. Na Bratislavskom hrade nezabudnite navštíviť barokovo ladené výstavy. Nie sú to len skvosty sakrálneho umenia, ktoré ovládli výstavu Na slávu a chválu. Ak vás „duchovno“ nenapĺňa, alebo ste už túto výstavu videli, nevynechajte ani výstavu venovanú holíčskej fajanse, ktorej manufaktúra sa viaže s osobami Márie Terézie a jej manžela Františka Štefana Lotrinského. A keď už budete v múzeu na bratislavskom hradnom kopci vzdajte poctu legende slovenského popu – Mekymu Žbirkovi na nami už neraz avizovanej výstave Roky a dni.

Veríme, že sme vás aj v aktuálnom vydaní rubriky Kam za kultúrou opäť inšpirovali. Želáme krásny týždeň plný pozitívnej nálady a inšpiratívnych zážitkov nielen so slovenskou kultúrou.

Zdroj: Divadlo Jána Palárika, Konzervatórium Tolstého 11, Bratislava; Metropolitný orchester Bratislava/Jakuba Šeniglová, Národné divadlo Košice, Nitrianska galéria, Slovenská filharmónia, Slovenské národné divadlo, Slovenské národné múzeum, Slovenský inštitút vo Viedni, Štátna filharmónia Košice, Štátny komorný orchester Žilina

*** Posledná aktualizácia: 2023-05-15 (adm) ***

Štátna filharmónia Košice (ŠfK) - Vianočný koncert
Culture Hudba Koncerty News PR

Konzervatoristi z Timonky koncertujú s košickými Filharmonikmi

Konzervatoristi z konzervatória na Timonovej ulici si nielen prejdu celým skúšobným procesom, ale si aj s košickými filharmonikmi zahrajú.

Read More
Bojnický zámok bude opäť hororový. Strašidlá privítajú návštevníkov
Community Culture Divadlo Eventy News PR

Bojnický zámok bude opäť hororový. Strašidlá privítajú návštevníkov

Bojnický zámok býva nielen rozprávkový, ale aj hororový. Strašidlá privítajú návštevníkov a ponúknu zaujímavé zážitky. Príďte sa (ne)báť!

Read More
Sophie Dervaux / Allegretto Žilina
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia s debutom dvoch mladých umelcov

Slovenská filharmónia mieri na festival Allegretto Žilina. Pritom ponúkne návštevníkom bratislavskej Reduty programovú ochutnávku. Navyše ich čaká aj debut dvoch mladých umelcov – Jiřího Habarta a Sophie Dervaux na pôde Reduty…

Read More
Translate »