Japonský husľový virtuóz Daishin Kashimoto po boku Slovenskej filharmónie

Daishin Kashimoto

Prvý mimoriadny symfonický koncert Slovenskej filharmónie a šéfdirigenta Daniela Raiskina sa uskutoční vo štvrtok 8. septembra v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Koná sa v spolupráci s Japonským veľvyslanectvom na Slovensku. Sólistom večera bude japonský huslista Daishin Kashimoto, koncertný majster Berlínskych filharmonikov. Koncert sa začne o 19.00.

Na štvrtkovom večernom koncerte si na pôde Slovenskej filharmónie pripomenieme storočnicu trvania slovensko-japonských diplomatických vzťahov. Po boku orchestra Slovenskej filharmónie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina sa predstaví japonský husľový virtuóz Daishin Kashimot, v interpretácií ktorého sa zaskveje nielen Nostalgia pre husle a sláčikový orchester,  jedného z najvýznamnejších skladateľov súčasnej japonskej hudby  Tōru Takemitsu. Skladateľ toto dielo venoval pamiatke  A. Tarkovského. V podaní renomovaného huslistu zaznie aj Koncert pre husle a orchester č. 2 D dur, KV 211 vtedy len 9-ročného skladateľského génia Wolfganga Amadea Mozarta. Program uzavrie Symfónia č. 3 F dur, op. 90 Johannesa Brahmsa.

Slovenská filharmónia

Koncert 8. septembra 2022 platí aj  pre abonentov a návštevníkov, ktorí mali zakúpené vstupenky na zrušené koncerty 26. a 27. mája 2022, A10/B10 – v minulej koncertnej sezóne. Vstupenky na náhradný septembrový koncert budú k dispozícii v Pokladnici SF od pondelka 22. augusta po predložení abonentky z minulej sezóny alebo vstupenky zakúpenej na pôvodný termín koncertu, alebo pri výmene abonentiek v pokladnici SF od 25. septembra 2022. Vstupenky na mimoriadne septembrové koncerty budú v predaji v Pokladnici SF od pondelka 22. augusta 2022. Pokladnica  je otvorená v pracovných dňoch: po 9.00 – 14.00 h, ut – pi 14.00 – 19.00 h a hodinu pred koncertom v mieste jeho konania.

PR článok

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »