Novinky

Japonský husľový virtuóz Daishin Kashimoto po boku Slovenskej filharmónie

Daishin Kashimoto

Prvý mimoriadny symfonický koncert Slovenskej filharmónie a šéfdirigenta Daniela Raiskina sa uskutoční vo štvrtok 8. septembra v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Koná sa v spolupráci s Japonským veľvyslanectvom na Slovensku. Sólistom večera bude japonský huslista Daishin Kashimoto, koncertný majster Berlínskych filharmonikov. Koncert sa začne o 19.00.

Na štvrtkovom večernom koncerte si na pôde Slovenskej filharmónie pripomenieme storočnicu trvania slovensko-japonských diplomatických vzťahov. Po boku orchestra Slovenskej filharmónie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina sa predstaví japonský husľový virtuóz Daishin Kashimot, v interpretácií ktorého sa zaskveje nielen Nostalgia pre husle a sláčikový orchester,  jedného z najvýznamnejších skladateľov súčasnej japonskej hudby  Tōru Takemitsu. Skladateľ toto dielo venoval pamiatke  A. Tarkovského. V podaní renomovaného huslistu zaznie aj Koncert pre husle a orchester č. 2 D dur, KV 211 vtedy len 9-ročného skladateľského génia Wolfganga Amadea Mozarta. Program uzavrie Symfónia č. 3 F dur, op. 90 Johannesa Brahmsa.

Slovenská filharmónia

Koncert 8. septembra 2022 platí aj  pre abonentov a návštevníkov, ktorí mali zakúpené vstupenky na zrušené koncerty 26. a 27. mája 2022, A10/B10 – v minulej koncertnej sezóne. Vstupenky na náhradný septembrový koncert budú k dispozícii v Pokladnici SF od pondelka 22. augusta po predložení abonentky z minulej sezóny alebo vstupenky zakúpenej na pôvodný termín koncertu, alebo pri výmene abonentiek v pokladnici SF od 25. septembra 2022. Vstupenky na mimoriadne septembrové koncerty budú v predaji v Pokladnici SF od pondelka 22. augusta 2022. Pokladnica  je otvorená v pracovných dňoch: po 9.00 – 14.00 h, ut – pi 14.00 – 19.00 h a hodinu pred koncertom v mieste jeho konania.

PR článok

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

Bratislavské hudobné slávnosti / BHS / 58 / 2023 / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Začínajú sa Bratislavské hudobné slávnosti. 58. ročník prinesie do dokonalosti vyladený program i niekoľko noviniek

Začína sa prestížna oslava hudby – Bratislavské hudobné slávnosti. Tento rok píše svoj 58. ročník a sľubuje jedinečné zážitky.

Read More
Štátna opera
Culture Divadlo News PR

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Sólisti Štátnej opery mieri opäť do Japonska, kde uvedú desať predstavení. Nadväzujú tak na prerušenú tradíciu. Kedy vyrážajú a s akým programom vystúpia?

Read More
Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!
Culture Divadlo Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!

Nový týždeň nám klope na vrátka, a tak je ten správny čas na najnovší diel TOP tipov Kam za kultúrou. Kam v 38. kalendárni týždeň roka 2023?

Read More
Translate »