Novinky

Japonský husľový virtuóz Daishin Kashimoto po boku Slovenskej filharmónie

Daishin Kashimoto

Prvý mimoriadny symfonický koncert Slovenskej filharmónie a šéfdirigenta Daniela Raiskina sa uskutoční vo štvrtok 8. septembra v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Koná sa v spolupráci s Japonským veľvyslanectvom na Slovensku. Sólistom večera bude japonský huslista Daishin Kashimoto, koncertný majster Berlínskych filharmonikov. Koncert sa začne o 19.00.

Na štvrtkovom večernom koncerte si na pôde Slovenskej filharmónie pripomenieme storočnicu trvania slovensko-japonských diplomatických vzťahov. Po boku orchestra Slovenskej filharmónie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina sa predstaví japonský husľový virtuóz Daishin Kashimot, v interpretácií ktorého sa zaskveje nielen Nostalgia pre husle a sláčikový orchester,  jedného z najvýznamnejších skladateľov súčasnej japonskej hudby  Tōru Takemitsu. Skladateľ toto dielo venoval pamiatke  A. Tarkovského. V podaní renomovaného huslistu zaznie aj Koncert pre husle a orchester č. 2 D dur, KV 211 vtedy len 9-ročného skladateľského génia Wolfganga Amadea Mozarta. Program uzavrie Symfónia č. 3 F dur, op. 90 Johannesa Brahmsa.

Slovenská filharmónia

Koncert 8. septembra 2022 platí aj  pre abonentov a návštevníkov, ktorí mali zakúpené vstupenky na zrušené koncerty 26. a 27. mája 2022, A10/B10 – v minulej koncertnej sezóne. Vstupenky na náhradný septembrový koncert budú k dispozícii v Pokladnici SF od pondelka 22. augusta po predložení abonentky z minulej sezóny alebo vstupenky zakúpenej na pôvodný termín koncertu, alebo pri výmene abonentiek v pokladnici SF od 25. septembra 2022. Vstupenky na mimoriadne septembrové koncerty budú v predaji v Pokladnici SF od pondelka 22. augusta 2022. Pokladnica  je otvorená v pracovných dňoch: po 9.00 – 14.00 h, ut – pi 14.00 – 19.00 h a hodinu pred koncertom v mieste jeho konania.

PR článok

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024
Culture Eventy Literatúra News PR

V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024

Týždeň slovenských knižníc sa koná i tento rok. Do podujatia sa pripojilo opäť mnoho slovenských knižníc. Pri tej príležitosti čaká množstvo podujatí na návštevníkov naprieč všetkými vekovými kategóriami…

Read More
Translate »