Novinky

Hviezdy i mladé talenty opäť so SSE pomáhali: koncert pre Svetielko nádeje

V Žiline sa v pondelok 13. júna 2022 stretli hviezdy – skúsené, svetoznáme i mladé talenty. Ich spoločným cieľom bola pomoc onkologicky chorým deťom a ich rodinám. Charitatívny koncert pre občianske združenie SVETIELKO NÁDEJE s hviezdnym obsadením už po druhý raz usporiadala Stredoslovenská energetika a. s. (SSE) v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina. Vyzbierané prostriedky činili 18 200 EUR.

Stredoslovenská energetika a. s. (SSE) v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina po druhý raz usporiadala charitatívny koncert pre občianske združenie SVETIELKO NÁDEJE. Podobne ako prvý ročník, aj ten súčasný sa niesol v znamení hviezd. Pred stovkami divákov sa v pondelok 13.6.2022 (ako sme avizovali TU) popri skúsených umelcov svetového mena opäť objavili aj mladé talenty.

Koncert SSE pre Svetielko nádeje 2022 / Kučerová, ŠKO, BCHZ
Operná diva Adriana Kučerová spoločne s Bratislavským chlapčenským zborom a Štátnym komorným orchestrom Žilina pod taktovkou dirigenta Adama Sedlického

Vystúpili na ňom okrem známych hviezd Mariána ČekovskéhoAdriany Kučerovej aj mladé talenty  známe z talentovej šou Virtuosos V4+. Teraz to boli flautistka Ajna Marosz a klaviristka Nora Lubbadová.

Koncert SSE pre Svetielko nádeje 2022 / Marosz
Tento rok sa na Koncerte SSE pre Svetielko nádeje 2022 predstavila s Mariánom Čekovským flautistka Ajna Marosz.
Koncert SSE pre Svetielko nádeje 2022 / Lubbadová
Ďalšou mladou talentovanou hostkou bola Nora Lubbadová.

Po boku sólistov večera a Štátneho komorného orchestra Žilina pod taktovkou Adama Sedlického vystúpil aj Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením Magdalény Rovňákovej.

Adam Sedlický a ŠKO Žilina
Dirigentom charitatívneho koncertu bol tento rok Adam Sedlický.Od roku 2017 je stálym dirigentom operného súboru Národného divadla moravskoslezského v Ostrave a od roku 2020 stálym dirigentom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Od sezóny 2023/2024 je interným dirigentom SND.

Večer s krásnou hudbou vyniesol 18 200 EUR

Ako organizátori avizovali, celý výťažok z predaja vstupeniek putoval SSE Svetielku nádeje. Toto občianske združenie už roky pomáha deťom a ich rodinám postihnutých onkologickými ochoreniami. Zároveň prevádzkuje tiež jediný detský mobilný hospic na území stredného Slovenska. Podporuje potrebnú prevenciu a včasnú diagnostiku. Svoju činnosť pritom vykonáva v súčinnosti s Klinikou pediatrickej onkológie a hematológie DFNsP v Banskej Bystrici. Výťažok z koncertu SSE pre Svetielko nádeje tentoraz činil 8 200 EUR. Okrem neho Svetielku nádeje poskytla SSE aj mimoriadny dar vo výške ďalších 10 000 euro. Spolu tak na pomoc deťom zo severného a stredného Slovenska poputuje 18 200 euro.

Koncert SSE pre Svetielko nádeje 2022

„Som rada, že sa nám podarilo hneď po pandémii usporiadať ďalší koncert na podporu dobrej veci,“ povedala hovorkyňa SSE Michaela Krivá. „Výnimočný hudobný zážitok a prezentácia mladých umelcov v kombinácii s ostrieľanými hviezdami sa nám naozaj osvedčili.“

Hudba darovala nový priestor pre nádej

Koordinátorka OZ SVETIELKO NÁDEJE Vanda Prandorfyová: „Divákom sme veľmi vďační, vyzbierané peniaze poputujú na realizáciu ďalších etáp nášho projektu Nový priestor pre nádej. Konkrétne zaplatíme dispozičné vytvorenie a zariadenie priestorov pre personál Svetielka nádeje, ktoré využívajú psychológ, liečebný pedagóg, sociálny pracovník  a nutričné terapeutky. Tiež plánujeme nakúpiť zariadenie intervenčnej miestnosti priamo v priestoroch detskej onkológie a kompletný nábytok pracoviska pre ambulantnú starostlivosť, ktoré slúži napríklad na podávanie infúznej liečby či malé ambulantné zákroky.

Koncert SSE pre Svetielko nádeje 2022

„Hudba lieči a ja som v pondelok večer videl, že nás, hudobníkov baví pomáhať tým, ktorí to potrebujú. A ak to môžeme robiť tak, že si pritom ešte spolu zahráme a zaspievame v nie každodenných zostavách, o to lepšie,“ uzatvoril Marián Čekovský.

Z koncertu odvysiela RTVS v septembri televízny záznam.

Zdroj: Redakciu informoval Ľudovít Tóth, event2all

Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!

Pokračovanie výberovky Kam za kultúrou je tu. Spoznajte najatraktívnejšie koncertné, divadelné i výstavné tipy na prelome februára a marca.

Read More
Slovenský filharmonický zbor
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Piatkový TIP: ocenený Slovenský filharmonický zbor odspieva a cappella koncert už dnes v Redute

Oceňovaný, náš a svetový, Slovenský filharmonický zbor sa počas jubilejnej koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie predstaví aj na dvoch samostatných koncertoch. Už dnes odspieva prvý z nich – svoj a cappella koncert.

Read More
Translate »