Novinky

Festival Hudba Trnave s poctou viole už v druhý novembrový víkend

Festival Hudba Trnave s poctou viole už v druhý novembrový víkend

Renomované slovenské sláčikové kvarteto - Moyzesovo kvarteto prináša už 21 rokov do Trnavy kvalitných slovenských interpretov s príťažlivým programom. Festival Hudba Trnave tentoraz poctí violu. Najbližšie sa uskutoční už v druhý novembrový víkend (11. a 12. 11. 2023). Prinesie tri koncerty a ich dejiskom budú priestoroy Synagógy - Centra súčasného umenia na Halenárskej 2 v Trnave.

Festival Hudba v Trnave vznikol v roku 2003 z iniciatívy Moyzesovho kvarteta, ktoré je jeho hlavným organizátorom. V uplynulých rokoch bol poctou husliam, kontrabasu, fagotu, hoboju, flaute, viole, violončelu či klarinetu, naposledy to bol cimbal, harfa a lesný roh.

Moyzesovo kvarteto
Moyzesovo kvarteto

21. ročník festivalu Hudba Trnave bude poctou viole. Hudba Trnave dávala a dáva každý rok priestor špičkovým slovenským interpretom a aj dielam slovenských autorov.

Hudba Trnave 2023

Najbližšia edícia sa uskutoční, ako avizujeme v aktuálnom vydaní Kam za kultúrou, počas druhého novembrového víkendu. V dňoch 11. a 12. novembra 2023 a do trnavskej Synagógy na Halenárskej 2 prinesie tri koncertné stretnutia. 

Viola v hlavnej úlohe

Ako prvé je na programe sobotné koncertné vystúpenie Moyzesovho kvarteta s hosťom, violistom Róbertom Lakatosom, netradične už o 15.00 hod. odznejú skladby A. Moyzesa, L. Kupkoviča a W. A. Mozarta. 

V nedeľu sú pre poslucháčov pripravené dva koncerty. O 16.00 hod. sa predstaví zo sólovým recitálom prvý violista Slovenskej filharmónie Martin Ruman. Na programe sú diela pre sólo violu J. S. Bacha, F. A. Hoffmeistera, H. Vieuxtempsa, I. Stravinského, I. Zeljenku a B. Brittena. O 18.00 hod. bude nasledovať koncert Moyzesovho kvarteta s hosťom, violistom Petrom Zwiebelom, na ktorom uvedú skladby P. Bagina, F. Schuberta a A. Dvořáka. 

Vstupné na koncerty je dobrovoľné. Viac informácií nájdete TU.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou od pondelka 6. novembra 2023? TOTO sú naše TIPY!
Kam za kultúrou od pondelka 6. novembra 2023? TOTO sú naše TIPY!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, mesto Trnava, SOZA a mesto Trnava.

TS, Moyzesovo kvarteto

Zdroj: Moyzesovo kvarteto

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »