Novinky

Festival Hudba Trnave s poctou viole už v druhý novembrový víkend

Festival Hudba Trnave s poctou viole už v druhý novembrový víkend

Renomované slovenské sláčikové kvarteto - Moyzesovo kvarteto prináša už 21 rokov do Trnavy kvalitných slovenských interpretov s príťažlivým programom. Festival Hudba Trnave tentoraz poctí violu. Najbližšie sa uskutoční už v druhý novembrový víkend (11. a 12. 11. 2023). Prinesie tri koncerty a ich dejiskom budú priestoroy Synagógy - Centra súčasného umenia na Halenárskej 2 v Trnave.

Festival Hudba v Trnave vznikol v roku 2003 z iniciatívy Moyzesovho kvarteta, ktoré je jeho hlavným organizátorom. V uplynulých rokoch bol poctou husliam, kontrabasu, fagotu, hoboju, flaute, viole, violončelu či klarinetu, naposledy to bol cimbal, harfa a lesný roh.

Moyzesovo kvarteto
Moyzesovo kvarteto

21. ročník festivalu Hudba Trnave bude poctou viole. Hudba Trnave dávala a dáva každý rok priestor špičkovým slovenským interpretom a aj dielam slovenských autorov.

Hudba Trnave 2023

Najbližšia edícia sa uskutoční, ako avizujeme v aktuálnom vydaní Kam za kultúrou, počas druhého novembrového víkendu. V dňoch 11. a 12. novembra 2023 a do trnavskej Synagógy na Halenárskej 2 prinesie tri koncertné stretnutia. 

Viola v hlavnej úlohe

Ako prvé je na programe sobotné koncertné vystúpenie Moyzesovho kvarteta s hosťom, violistom Róbertom Lakatosom, netradične už o 15.00 hod. odznejú skladby A. Moyzesa, L. Kupkoviča a W. A. Mozarta. 

V nedeľu sú pre poslucháčov pripravené dva koncerty. O 16.00 hod. sa predstaví zo sólovým recitálom prvý violista Slovenskej filharmónie Martin Ruman. Na programe sú diela pre sólo violu J. S. Bacha, F. A. Hoffmeistera, H. Vieuxtempsa, I. Stravinského, I. Zeljenku a B. Brittena. O 18.00 hod. bude nasledovať koncert Moyzesovho kvarteta s hosťom, violistom Petrom Zwiebelom, na ktorom uvedú skladby P. Bagina, F. Schuberta a A. Dvořáka. 

Vstupné na koncerty je dobrovoľné. Viac informácií nájdete TU.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou od pondelka 6. novembra 2023? TOTO sú naše TIPY!
Kam za kultúrou od pondelka 6. novembra 2023? TOTO sú naše TIPY!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, mesto Trnava, SOZA a mesto Trnava.

TS, Moyzesovo kvarteto

Zdroj: Moyzesovo kvarteto

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Perinbaba a dva svety
Culture Eventy Film News PR

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov Perinbaba a dva svety mieri do kín

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov mieri do kín. Jakubiskov ostatný film Perinbaba a dva svety uvedú už o pár dní.

Read More
Translate »