Novinky

Dvojica výnimočných koncertov Plzeňskej filharmónie

plzenska-filharmonie

Plzeňská filharmonie pripravuje v prvej polovičke septembra dvojicu koncertov, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Na jednom spoznáme českého skladateľského velikána Antonína Dvořáka ako cestovateľa, a na druhom krása hudby ovládne novo opravenú Veľkú synagógu.

V roku 2022 si pripomíname 130 rokov od legendárneho odjazdu Antonína Dvořáka za oceán. Jedna z najslávnejších ciest v dejinách hudby priniesla celý rad skladieb, ktoré majú svetový cveng. Aj Plzeňská filharmonie si pri tejto príležitosti pripomenie, že Antonín Dvořák bol vo svojej dobe veľkým cestovateľom. A to mimoriadnym programom.

Plzeňská filharmónie si pripomenie génia Antonína Dvořáka aj ako cestovateľa

Len málokto vie, že Dvořák bol 9-krát v Anglicku. Ako sa tam cítil, čo prežíval a čo v Amerike a po svojich cestách dirigoval, čo všetko videl sa dozviete na náučnom programe Dvořák cestovateľ. Okrem USA a Veľkej Británie sa ocitnete v Belgicku, Nemecku, Rakúsku, v Maďarsku i v Rusku. Plzeňská filharmónie podujatie Dvořák cestovateľ uvedie v dvoch termínoch, a to vo štvrtok a v piatok (8. a 9.9.2022) so začiatkom vždy od 10:00 hod. v DEPU2015 (Presslova 14, Plzeň). V hlavnej úlohe sa predstaví Svatopluk Schuller a Zbyněk Fric. Dirigovať bude japonský šéfdirigent plzeňských filharmonikov Chuhei Iwasaki. Cena za osobu je sympatických 100 Kč. Vstupenky zarezervujete mailom michal.karban@plzenskafilharmonie.cz do 5. septembra. Stačí pritom uviesť meno a počet vstupeniek. Mimochodom, s týmto programom sa Plzeňská filharmonie predstaví aj na Dvořákovej Prahe10. septembra 2022.

Carmen vo Veľkej synagóge

Druhý koncert s názvom Carmen & Plzeňská filharmonie je na programe 14. 9. 2022 so začiatkom o 19:00 hod. vo Veľkej synagóge. Okrem Ščedrinovej Suity pre orchester Carmen zaznie tiež Koncert pre klarinet a violu Maxa Brucha. Sólových partov sa ujmú členovia Plzeňskej filharmónie Jan Oblištil a Vít Hošek. Koncert sa koná v rámci Chrámové řady a v novo opravenej Veľkej synagóge to bude nielen skvelý poslucháčsky zážitok! Vstupenky zakúpite v predpredaji na predajných miestach Plzeňská vstupenka alebo aj na stránkach Plzeňskej filharmónie.

PR článok

Foto: Plzeňská filharmonie

Redakciu informoval Michal Karban, PR Plzeňská filharmonie

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »