Novinky

Dvojica výnimočných koncertov Plzeňskej filharmónie

plzenska-filharmonie

Plzeňská filharmonie pripravuje v prvej polovičke septembra dvojicu koncertov, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Na jednom spoznáme českého skladateľského velikána Antonína Dvořáka ako cestovateľa, a na druhom krása hudby ovládne novo opravenú Veľkú synagógu.

V roku 2022 si pripomíname 130 rokov od legendárneho odjazdu Antonína Dvořáka za oceán. Jedna z najslávnejších ciest v dejinách hudby priniesla celý rad skladieb, ktoré majú svetový cveng. Aj Plzeňská filharmonie si pri tejto príležitosti pripomenie, že Antonín Dvořák bol vo svojej dobe veľkým cestovateľom. A to mimoriadnym programom.

Plzeňská filharmónie si pripomenie génia Antonína Dvořáka aj ako cestovateľa

Len málokto vie, že Dvořák bol 9-krát v Anglicku. Ako sa tam cítil, čo prežíval a čo v Amerike a po svojich cestách dirigoval, čo všetko videl sa dozviete na náučnom programe Dvořák cestovateľ. Okrem USA a Veľkej Británie sa ocitnete v Belgicku, Nemecku, Rakúsku, v Maďarsku i v Rusku. Plzeňská filharmónie podujatie Dvořák cestovateľ uvedie v dvoch termínoch, a to vo štvrtok a v piatok (8. a 9.9.2022) so začiatkom vždy od 10:00 hod. v DEPU2015 (Presslova 14, Plzeň). V hlavnej úlohe sa predstaví Svatopluk Schuller a Zbyněk Fric. Dirigovať bude japonský šéfdirigent plzeňských filharmonikov Chuhei Iwasaki. Cena za osobu je sympatických 100 Kč. Vstupenky zarezervujete mailom michal.karban@plzenskafilharmonie.cz do 5. septembra. Stačí pritom uviesť meno a počet vstupeniek. Mimochodom, s týmto programom sa Plzeňská filharmonie predstaví aj na Dvořákovej Prahe10. septembra 2022.

Carmen vo Veľkej synagóge

Druhý koncert s názvom Carmen & Plzeňská filharmonie je na programe 14. 9. 2022 so začiatkom o 19:00 hod. vo Veľkej synagóge. Okrem Ščedrinovej Suity pre orchester Carmen zaznie tiež Koncert pre klarinet a violu Maxa Brucha. Sólových partov sa ujmú členovia Plzeňskej filharmónie Jan Oblištil a Vít Hošek. Koncert sa koná v rámci Chrámové řady a v novo opravenej Veľkej synagóge to bude nielen skvelý poslucháčsky zážitok! Vstupenky zakúpite v predpredaji na predajných miestach Plzeňská vstupenka alebo aj na stránkach Plzeňskej filharmónie.

PR článok

Foto: Plzeňská filharmonie

Redakciu informoval Michal Karban, PR Plzeňská filharmonie

Hrad Červený Kameň
Community Culture Koncerty News Podujatia PR

Dožinky na hrade Červený Kameň

Víkend 30. 9. – 1. 10. bude v SNM-Múzeu Červený Kameň patriť „zberu kultúrnej úrody“ – novému podujatiu s názvom Dožinky. Prezradíme, na čo sa môžete tešiť…

Read More
Dominika Kováčiková / 1. miesto / Maľba 2023
Culture News Odporúčame Podujatia PR Výtvarné umenie

Najlepší mladí maliari tohto roka sú známi. Odborná porota vybrala víťazky súťaže Maľba 2023

Najlepší mladí maliari tohto roka sú známi. Odborná porota vybrala víťazky súťaže Maľba 2023.

Read More
Pro musica nostra Nitriensis 2023
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Už o pár dní štartuje jesenná Pro musica nostra po piatykrát v Nitrianskom kraji

Už 1. októbra štartuje jesenná edícia festivalov Pro musica nostra. Po piatykrát ovládne historické lokality aj v Nitrianskom kraji.

Read More
Translate »