Novinky

Benefičný Koncert pre Ukrajinu v svätomartinskej katedrále

Benefičný Koncert pre Ukrajinu v svätomartinskej katedrále

Veľkonočný utorok prinesie so sebou benefičný Koncert pre Ukrajinu. Vstup bude dobrovoľný. Výťažok pomôže ukrajinským utečencom prostredníctvom Bratislavskej arcidiecéznej charity.

V gotickej Katedrále sv. Martina v Bratislave sa bude v utorok (19. apríla 2022) konať benefičný Koncert pre Ukrajinu.

Nádherný moderný organ sv. Alžbety v niekdajšom korunovačnom chráme uhorských kráľov sa rozozvučí aj pre Ukrajinu.  Počas koncertu zaznejú sakrálne skladby veľkých skladateľských géniov. Spomeňme Johanna Sebastiana Bacha, Francesca Duranteho, Giulia Cacciniho, Alessandra Stradellu, Franza Schuberta, Césara Francka či Antonína Dvořáka. Odznejú v podaní sopranistky Nao Higano a operného speváka a sólistu Metropolitnej opery v New Yorku, barytonistu Vladimíra Chmela. Na organe bude hrať Žofia Bendíková.

Koncert pod záštitou starostky MČ Bratislava – Staré mesto, Zuzany Aufrichtovej je gestom spolupatričnosti s ľuďmi utekajúcimi pred hrôzami vojny. Výťažok z koncertu bude prostredníctvom Bratislavskej arcidiecéznej charity použitý na zabezpečenie pomoci pre Ukrajincov ubytovaných v Bratislave.   

 

Zdroj:  TK KBS

Benefičný Koncert pre Ukrajinu / Dóm sv. Martina

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Kam za kultúrou
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR Výtvarné umenie

Hľadáte tipy kam za kultúrou? TOP výber je tu (16/2024)

Hľadáte tipy kam za kultúrou v týždni od 15. apríla 2024? Redakčný výber vám s tým opäť pomôže. Prinášame vám čerstvé tipy na zaujímavé kultúrne podujatia, ktoré prináša 16. týždeň roka 2024.

Read More
Translate »