Novinky

Benefičný Koncert pre Ukrajinu v svätomartinskej katedrále

Benefičný Koncert pre Ukrajinu v svätomartinskej katedrále

Veľkonočný utorok prinesie so sebou benefičný Koncert pre Ukrajinu. Vstup bude dobrovoľný. Výťažok pomôže ukrajinským utečencom prostredníctvom Bratislavskej arcidiecéznej charity.

V gotickej Katedrále sv. Martina v Bratislave sa bude v utorok (19. apríla 2022) konať benefičný Koncert pre Ukrajinu.

Nádherný moderný organ sv. Alžbety v niekdajšom korunovačnom chráme uhorských kráľov sa rozozvučí aj pre Ukrajinu.  Počas koncertu zaznejú sakrálne skladby veľkých skladateľských géniov. Spomeňme Johanna Sebastiana Bacha, Francesca Duranteho, Giulia Cacciniho, Alessandra Stradellu, Franza Schuberta, Césara Francka či Antonína Dvořáka. Odznejú v podaní sopranistky Nao Higano a operného speváka a sólistu Metropolitnej opery v New Yorku, barytonistu Vladimíra Chmela. Na organe bude hrať Žofia Bendíková.

Koncert pod záštitou starostky MČ Bratislava – Staré mesto, Zuzany Aufrichtovej je gestom spolupatričnosti s ľuďmi utekajúcimi pred hrôzami vojny. Výťažok z koncertu bude prostredníctvom Bratislavskej arcidiecéznej charity použitý na zabezpečenie pomoci pre Ukrajincov ubytovaných v Bratislave.   

 

Zdroj:  TK KBS

Benefičný Koncert pre Ukrajinu / Dóm sv. Martina

Bratislavské hudobné slávnosti / BHS / 58 / 2023 / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Začínajú sa Bratislavské hudobné slávnosti. 58. ročník prinesie do dokonalosti vyladený program i niekoľko noviniek

Začína sa prestížna oslava hudby – Bratislavské hudobné slávnosti. Tento rok píše svoj 58. ročník a sľubuje jedinečné zážitky.

Read More
Štátna opera
Culture Divadlo News PR

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Sólisti Štátnej opery mieri opäť do Japonska, kde uvedú desať predstavení. Nadväzujú tak na prerušenú tradíciu. Kedy vyrážajú a s akým programom vystúpia?

Read More
Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!
Culture Divadlo Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!

Nový týždeň nám klope na vrátka, a tak je ten správny čas na najnovší diel TOP tipov Kam za kultúrou. Kam v 38. kalendárni týždeň roka 2023?

Read More
Translate »