Novinky

Andrea Bučko krstí svoj nový album PÚŠŤAM

Andrea Bučko krstí svoj nový album PÚŠŤAM

Talentovaná a úspešná skladateľka, klaviristka, speváčka, herečka i režisérka Andrea Bučko pokrstí svoje nové CD Púšťam v utorok 27. septembra o 20.00 hod. v Štúdiu Olympia Divadla Nová scéna. Neobyčajne pútavé hudobné motívy prinášajú intímnu výpoveď o púšťaní, ktoré umožňuje vznik nových začiatkov.

Autorské CD Púšťam je intímnou a veľmi osobnou spoveďou  Andrey Bučko, ktorej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi, sugestívnym citlivým speváckym prejavom a mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, francúzskym šansónom, končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music. Na albume sa okrem dvoch zhudobnených básní (Maša Haľamová a Bohumil Horák) nachádzajú Andreine vlastné texty i piesne, ktoré si sama hrá na klavíri. Na štyroch piesňach sa podieľal aj vynikajúci hudobný producent a hudobník Adam Ilyas Kuruc a na dvoch harfistka Mária Kmeťková. Album sa nahrával v Studio Loft u Jara Žiga Ml., ktorý ho aj mixoval a v štúdiu u Daniela Žulčáka – dlhoročného Andreinho kolegu, spolužiaka a kamaráta.

Krstiť sa bude v Štúdiu Olympia

Tento projekt je od jej predchádzajúcich troch albumov ešte intímnejší, jej texty v slovenčine, ako i hudba, sú veľmi osobné. Celé CD svojou atmosférou a bohatými hudobnými motívmi  osloví nielen náročných poslucháčov, ale aj širší okruh tých, ktorí sa radi stotožnia s úprimnými vyznaniami a citlivým prejavom výnimočnej umelkyne.  CD je dostupné cez e-shop Ruka hore, v kníhkupectvách a na hudobných platformách ako iTunes, Spotify a pod. Andrea album oficiálne vydala 31.8. 2022 v nezávislej produkcii so štipendijnou podporou Hudobného fondu a hudobný krst albumu spojený s koncertom pre verejnosť sa bude konať v utorok 27.9. 2022 o 20.00 hod. v Štúdiu Olympia (Divadlo Nová scéna). Vstupenky zakúpite TU.

Vychádza aj klip Túžbou ťa zabolím

Spolu s albumom vychádza aj klip s piesňou Túžbou ťa zabolím. Režisérom klipu je opäť divadelník Peter Pavlík, ktorý sa podieľal aj na obale albumu a prvom klipe Púšťam ťa. “Vizuálnu podobu svojej piesne som zverila do rúk kamaráta, ktorý má krásne citlivé estetické videnie. Rozhodli sme sa urobiť klip o ukladaní spomienok, o odpustení, o pokušení, o plynutí času a raste s ním spojenom. Na celé video sme s Peťkom Pavlíkom mali hodinu a pol. V limitovanom čase, natočené na iphone v rýchlosti svetla, jednom nádychu – myslím, že raz bude stáť za to zverejniť aj videá z off stagu a pripravovania záberov,“ spomína Andrea Bučko a dodáva: “šaty, v ktorých som sa cítila ako múza, navrhol jedinečný Boris Hanečka, bolo mi cťou mať na sebe tak krásny model.” 

ANDREA BUČKO

Andrea Bučko

Andrea Bučko (1989) patrí posledné roky k výrazným hudobným zjavom nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Okrem písania hudby a textov tiež spieva, hrá na klavíri, venuje sa pedagogickej činnosti, herectvu (tv seriál Oteckovia) a divadelnej réžii, ktorú vyštudovala na VŠMU.  V súčasnosti pracuje ako dramaturgička Štúdia Olympia v muzikálovom Divadle Nová scéna. Andrea vydala už štyri hudobné albumy (z čoho album Morena vznikol v spolupráci s herečkou SND Dominikou Kavaschovou), napísala hudbu pre viaceré divadlá a aj niekoľko albumov pre deti. Jej posledné sólové CD Escape vzniklo v umeleckej rezidencii Cité des Arts v Paríži pod záštitou viedenského vydavateľstva BlankTon Recordings. Na svojich albumoch okrem vlastných textov zhudobňuje aj poéziu viacerých autorov (Emily Dickinson, Maša Haľamová, Janko Kráľ, Krista Bendová, Peter Konečný, atď..).

Andrea svoju hudbu prezentovala na rôznych festivaloch doma i v zahraničí: Mea Jazz Festival Portugal, Jazz fest Wien, Royal park festival Brussels, LAVA jazz Azores, Waves Vienna, Pinoy Jam Paris, Pohoda festival, Bratislavské jazzové dni a mnohé iné…  Jej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi a sugestívnym citlivým speváckym prejavom. Mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, francúzskym šansónom, končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music. 

PR článok

Redakciu informovala a fotografie poskytla Zuzana Šebestová, PR manažér DNS

Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »