Novinky

Aj v Prahe pomáhajú Ukrajine na koncerte so slovenskými umelcami

Písně pro Ukrajinu / Sukova sín, Rudolfinum, Praha / Benefičný recitál so slovenskými umelcami

Na pomoc ľuďom z Ukrajiny utekajúcim pred vojnou prichádza aj benefičný koncert v Českej filharmónii. V pražskom Rudolfíne sa pod patronátom Veľvyslanectva Luxemburského veľkovojvodstva koná 14. marca 2022 piesňový recitál so slovenskými umelcami zvučných mien.

Aktuálna situácia na Ukrajine nenecháva nikoho chladným. Odmietnuť agresiu a vojnu však nestačí. Je potrebné pomôcť ľudom v núdzi, utekajúcim pred vojnou. Doposiaľ na benefičný účel pomoci našim ukrajinským susedom zaznelo v našich končinách už mnoho koncertov. Tento raz je na rade koncert so slovenskými umelcami v Prahe.

Sukova sieň pražského Rudolfína sa stane dejiskom benefičného galakoncertu.
Sukova sieň pražského Rudolfína sa stane dejiskom benefičného galakoncertu hviezdneho slovenského tenoristu Pavla Bršlíka a klaviristu Roberta Pechanca. Zdroj: rudolfinum.cz

Ten istý zámer sleduje aj koncert v Sukovej sieni pražského Rudolfina, ktorý sa uskutoční 14. marca 2022. Realizuje sa so svetovo uznávanými slovenskými umelcami pod patronátom Veľvyslanectva Luxemburského veľkovojvodstva v Českej republike.

Pavol Bršlík
Pavol Bršlík. Foto: Pascal Albandopulos

Koncert bude nielen o skvelom zážitku

Hosťom benefičného koncertu v Českej filharmónii s názvom PÍSNĚ PRO UKRAJINU bude jeden z najžiadanejších tenoristov na svetových operných scénach, Pavol Bršlík. Verejnosti ho netreba veľmi predstavovať. Je nositeľom významného čestného titulu Bayerischer Kammersänger Bavorskej štátnej opery. Tenorista svetového mena sa okrem opier a operiet už roky systematicky venuje aj piesňovému repertoáru. Vďaka svojmu interpretačnému majstrovstvu oslovuje poslucháčov doma i v zahraničí. Koncertné úspechy žne aj s piesňovým repertoárom. Mimochodom, pretavil ho aj do niekoľkých svojich, mimoriadne vydarených CD albumov.

Na tomto koncerte ho bude doprevádzať klavirista Róbert Pechanec. Pedagogicky pôsobí na VŠMU v Bratislave a je vyhľadávaným korepetítorom popredných slovenských vokálnych interpretov (P. Bršlík, A. Kučerová, Š. Kocán a ďalší). S Pavlom Bršlíkom spolupracuje dlhé roky, a to nielen koncertne. Úspešnú spoluprácu pretavili aj do viacerých tenoristových albumov. Z nich získal album M. Schneider-Trnavský: Songs aj nomináciu na Rádiohlavy 2014 v žánrovej kategórii Klasická hudba. A podobne, nomináciu Rádiohláv získal za rok 2020 aj ich ďalší spoločný album Leoš Janáček: Zápisník zmizelého.

Na pomoc Ukrajine so slovenskými umelcami prestížnych mien

Na programe asi hodinového koncertu v Sukovej sieni so začiatkom o 19:30 hod. sú piesne Antonína Dvořáka, Franza Liszta, Richarda Straussa, Joaquína Turína a Mikuláša Schneidra-Trnavského. Koncert piesní v ich podaní sľubuje nezabudnuteľný zážitok. A nielen to. Prinesie nadstavbu s charitatívnym rozmerom.

Výťažok zo vstupného poputuje nadácii Člověk v tísni, ktorá podobne ako iné organizácie vyvíja aktivity slúžiace na pomoc ľuďom utekajúcim z Ukrajiny. 

Zdroj: TS Česká filharmonie

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam sa oplatí ísť
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam na koncerty sa oplatí ísť

V rubrike Kam za kultúrou pokračujeme aj cez prázdniny. Tentoraz vám prinášame TOP tipy na kultúrne podujatia 29. týždňa roka 2024…

Read More
Leto 2024 prináša organové festivaly s atraktívnymi hosťami aj na západné Slovensko / Katedrálny organový festival Bratislava / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Leto 2024 prináša organové festivaly s atraktívnymi hosťami aj na západné Slovensko

Leto 2024 praje festivalom, hudbe aj zvuku organa. Medzinárodné organové festivaly prídu aj do regiónov západného Slovenska. Prinášame detaily o programe a účinkujúcich.

Read More
Translate »