Novinky

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

Hrad Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie - Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy.

SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré kombinuje históriu, umenie a chuťové potešenie v nádherných priestoroch hradu Červený Kameň. V spoločnosti renomovanej historičky umenia, Ingrid Halászovej, sa na hradnom nádvorí stretnú návštevníci pri šálke čaju. Témou stretnutia budú portréty dvoch najvýznamnejších Pálffyovcov, bratov Mikuláša a Jána. 

Červený Kameň / nádvorie / Kam za kultúrou
Pohľad na nádvorie Hradu Červený Kameň. Foto: Silvia Mária Petrovits

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť preniknúť na miesta, kam by ste sa za iných okolností nedostali a spoznať históriu ako nikdy predtým. Okrem zaujímavých faktov sa môžete tešiť aj na dobovú hudbu a neodolateľné čajové špeciality, ktoré dodajú potešenie aj vašim chuťovým pohárikom. Nezmeškajte túto výnimočnú príležitosť a poďte s nami objaviť krásu a fascinujúce príbehy portrétov. Vstupenky si môžete rezervovať e-mailom na adrese: lubos.harsany@snm.sk. Počet miest je obmedzený na 30 návštevníkov.

— TS, Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň, www.hradcervenykamen.sk 

Foto: Silvia Mária Petrovits

Zdroj: Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň

Redakciu informoval Mgr. Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Milan Paľa
Culture Koncerty News PR

Marec v košickej filke odštartujú Milan Paľa a Symfonické tance

Vychutnajte si dielo ruského skladateľa Sergeja Rachmaninova – Symfonické tance.
Koncert pre husle a orchester h mol od Edwarda Elgara v košickom Dome umenia uvedie huslista Milan Paľa spolu s orchestrom ŠFK, ktorý povedie dirigent Tomáš Brauner.

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
Translate »