Novinky

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

Hrad Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie - Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy.

SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré kombinuje históriu, umenie a chuťové potešenie v nádherných priestoroch hradu Červený Kameň. V spoločnosti renomovanej historičky umenia, Ingrid Halászovej, sa na hradnom nádvorí stretnú návštevníci pri šálke čaju. Témou stretnutia budú portréty dvoch najvýznamnejších Pálffyovcov, bratov Mikuláša a Jána. 

Červený Kameň / nádvorie / Kam za kultúrou
Pohľad na nádvorie Hradu Červený Kameň. Foto: Silvia Mária Petrovits

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť preniknúť na miesta, kam by ste sa za iných okolností nedostali a spoznať históriu ako nikdy predtým. Okrem zaujímavých faktov sa môžete tešiť aj na dobovú hudbu a neodolateľné čajové špeciality, ktoré dodajú potešenie aj vašim chuťovým pohárikom. Nezmeškajte túto výnimočnú príležitosť a poďte s nami objaviť krásu a fascinujúce príbehy portrétov. Vstupenky si môžete rezervovať e-mailom na adrese: lubos.harsany@snm.sk. Počet miest je obmedzený na 30 návštevníkov.

— TS, Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň, www.hradcervenykamen.sk 

Foto: Silvia Mária Petrovits

Zdroj: Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň

Redakciu informoval Mgr. Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »