Dnes začína MFF Febiofest Bratislava 2022

MFF Febiofest Bratislava 2022

Medzinárodný filmový festival FEBIOFEST Bratislava 2022 je tu. Štartuje už dnes a opäť zaostrí na dobrý film. Bude s divákmi v kamenných kinách, no časť programu zostane aj online. A bude mať i charitatívny rozmer.

Ponuku tohto týždňového výberu tipov na kultúrne podujatia rozširuje aj 29. ročník MFF Febiofest Bratislava 2022, ktorý práve dnes začína. Prinesie nielen obľúbené sekcie, ale aj súťaž krátkych filmov. Nebudú chýbať ani Industry Days. Stane sa tak v termíne 16. – 22. marca 2022.

Konečne aj s divákmi

29. MFF Febiofest Bratislava 2022

Po dvoch pandemických rokoch sa konečne festival opäť dočká prezenčnej formy. Divákov privíta v kamenných kinách. Tí sa môžu tešiť na sekcie – Bez limitovFilm+Planet Dark, Kino-Ikon+, Zrkadlo minulosti aj na súťažnú sekciu krátkych filmov V strede Európy. Tento názov ponesie aj upravená sekcia Slovenská filmová krajina. Po novom v nej budú prezentovať aj filmy našich susedov – Poľska, Česka, Maďarska, Ukrajiny a Rakúska. 

Filmový kabinet deťom ponúkne program aj pre deti a tínedžerov. Súčasťou Febiofestu bude aj Industry program – Works in Progress, prezentácia nových slovenských filmových projektov. Bude v kinosále, ale zároveň predovšetkým pre zástupcov svetových festivalov a sales agentov bude dostupný aj formou online live streamu.

Filmom za Ukrajinu

Ukrajina v strede Európy je názov špeciálnej tohtoročnej programovej sekcie. Výber ponúka osem filmov. Sú medzi nimi tituly ako Donbas Sergeja Loznicu, dva filmy skvelého znalca súčasného Ruska Vitalija Manského. Nechýba ani nový film uznávaného ukrajinského filmára Valentyna Vasjanovyča Odraz. Každý z nich iným spôsobom reflektuje aj aktuálnu situáciu a ich projekcie uvedú hostia do potrebného kontextu. Výťažok zo vstupného z tejto sekcie a dobrovoľné príspevky počas celého festivalu Febiofest odovzdá na #KtoPomôžeUkrajine.

Zaujíma vás presný program MFF Febiofest Bratislava 2022?

Predpredaj Cinepassov, teda permanentiek na celé podujatie,  spustili už v pondelok 7. marca 2022. Program, permanentku cinepass aj vstupenky v cene 4,00 /3,00€ nájdete TU.

Zdroj: Febiofest SK / FB a Kino Lumière

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Odborníci upozorňujú na riziká električky pred SND

Už nielen Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, občianski aktivisti, architekti a urbanisti, ale aj odborníci na akustiku a vibrácie upozorňujú na vážne problémy, ktoré by prinieslo vybudovanie električkovej trate pred novou budovou Slovenského národného divadla tak, ako to plánuje developer s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislava. Budú električky pred SND na Pribinovej ulici? Výsledky meraní autorov […]

Read More
Translate »