Novinky

Dnes začína MFF Febiofest Bratislava 2022

MFF Febiofest Bratislava 2022

Medzinárodný filmový festival FEBIOFEST Bratislava 2022 je tu. Štartuje už dnes a opäť zaostrí na dobrý film. Bude s divákmi v kamenných kinách, no časť programu zostane aj online. A bude mať i charitatívny rozmer.

Ponuku tohto týždňového výberu tipov na kultúrne podujatia rozširuje aj 29. ročník MFF Febiofest Bratislava 2022, ktorý práve dnes začína. Prinesie nielen obľúbené sekcie, ale aj súťaž krátkych filmov. Nebudú chýbať ani Industry Days. Stane sa tak v termíne 16. – 22. marca 2022.

Konečne aj s divákmi

29. MFF Febiofest Bratislava 2022

Po dvoch pandemických rokoch sa konečne festival opäť dočká prezenčnej formy. Divákov privíta v kamenných kinách. Tí sa môžu tešiť na sekcie – Bez limitovFilm+Planet Dark, Kino-Ikon+, Zrkadlo minulosti aj na súťažnú sekciu krátkych filmov V strede Európy. Tento názov ponesie aj upravená sekcia Slovenská filmová krajina. Po novom v nej budú prezentovať aj filmy našich susedov – Poľska, Česka, Maďarska, Ukrajiny a Rakúska. 

Filmový kabinet deťom ponúkne program aj pre deti a tínedžerov. Súčasťou Febiofestu bude aj Industry program – Works in Progress, prezentácia nových slovenských filmových projektov. Bude v kinosále, ale zároveň predovšetkým pre zástupcov svetových festivalov a sales agentov bude dostupný aj formou online live streamu.

Filmom za Ukrajinu

Ukrajina v strede Európy je názov špeciálnej tohtoročnej programovej sekcie. Výber ponúka osem filmov. Sú medzi nimi tituly ako Donbas Sergeja Loznicu, dva filmy skvelého znalca súčasného Ruska Vitalija Manského. Nechýba ani nový film uznávaného ukrajinského filmára Valentyna Vasjanovyča Odraz. Každý z nich iným spôsobom reflektuje aj aktuálnu situáciu a ich projekcie uvedú hostia do potrebného kontextu. Výťažok zo vstupného z tejto sekcie a dobrovoľné príspevky počas celého festivalu Febiofest odovzdá na #KtoPomôžeUkrajine.

Zaujíma vás presný program MFF Febiofest Bratislava 2022?

Predpredaj Cinepassov, teda permanentiek na celé podujatie,  spustili už v pondelok 7. marca 2022. Program, permanentku cinepass aj vstupenky v cene 4,00 /3,00€ nájdete TU.

Zdroj: Febiofest SK / FB a Kino Lumière

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Sv. Barbora
Community Culture Folklór História Lifestyle News

Adventný čas: aj svätá Barbora fandí zvykom a tradíciám

K adventu patria aj rituály. Pozrite sa s nami, čo všetko naši predkovia robievali počas stridžích dní. K ním patril aj deň sv. Barbory. Praje tiež zvykom ochrannej i ľúbostnej mágie či vešteniu.

Read More
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Community Culture Folklór News

Advent – viac než len čas predvianočných príprav

Už v nedeľu 3. decembra 2023 začína adventný čas. Advent – to nie sú len štyri obyčajné decembrové týždne. Pozrite si s nami na jeho symboly.

Read More
Translate »