Dnes začína MFF Febiofest Bratislava 2022

MFF Febiofest Bratislava 2022

Medzinárodný filmový festival FEBIOFEST Bratislava 2022 je tu. Štartuje už dnes a opäť zaostrí na dobrý film. Bude s divákmi v kamenných kinách, no časť programu zostane aj online. A bude mať i charitatívny rozmer.

Ponuku tohto týždňového výberu tipov na kultúrne podujatia rozširuje aj 29. ročník MFF Febiofest Bratislava 2022, ktorý práve dnes začína. Prinesie nielen obľúbené sekcie, ale aj súťaž krátkych filmov. Nebudú chýbať ani Industry Days. Stane sa tak v termíne 16. – 22. marca 2022.

Konečne aj s divákmi

29. MFF Febiofest Bratislava 2022

Po dvoch pandemických rokoch sa konečne festival opäť dočká prezenčnej formy. Divákov privíta v kamenných kinách. Tí sa môžu tešiť na sekcie – Bez limitovFilm+Planet Dark, Kino-Ikon+, Zrkadlo minulosti aj na súťažnú sekciu krátkych filmov V strede Európy. Tento názov ponesie aj upravená sekcia Slovenská filmová krajina. Po novom v nej budú prezentovať aj filmy našich susedov – Poľska, Česka, Maďarska, Ukrajiny a Rakúska. 

Filmový kabinet deťom ponúkne program aj pre deti a tínedžerov. Súčasťou Febiofestu bude aj Industry program – Works in Progress, prezentácia nových slovenských filmových projektov. Bude v kinosále, ale zároveň predovšetkým pre zástupcov svetových festivalov a sales agentov bude dostupný aj formou online live streamu.

Filmom za Ukrajinu

Ukrajina v strede Európy je názov špeciálnej tohtoročnej programovej sekcie. Výber ponúka osem filmov. Sú medzi nimi tituly ako Donbas Sergeja Loznicu, dva filmy skvelého znalca súčasného Ruska Vitalija Manského. Nechýba ani nový film uznávaného ukrajinského filmára Valentyna Vasjanovyča Odraz. Každý z nich iným spôsobom reflektuje aj aktuálnu situáciu a ich projekcie uvedú hostia do potrebného kontextu. Výťažok zo vstupného z tejto sekcie a dobrovoľné príspevky počas celého festivalu Febiofest odovzdá na #KtoPomôžeUkrajine.

Zaujíma vás presný program MFF Febiofest Bratislava 2022?

Predpredaj Cinepassov, teda permanentiek na celé podujatie,  spustili už v pondelok 7. marca 2022. Program, permanentku cinepass aj vstupenky v cene 4,00 /3,00€ nájdete TU.

Zdroj: Febiofest SK / FB a Kino Lumière

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »