Novinky

Dnes začína MFF Febiofest Bratislava 2022

MFF Febiofest Bratislava 2022

Medzinárodný filmový festival FEBIOFEST Bratislava 2022 je tu. Štartuje už dnes a opäť zaostrí na dobrý film. Bude s divákmi v kamenných kinách, no časť programu zostane aj online. A bude mať i charitatívny rozmer.

Ponuku tohto týždňového výberu tipov na kultúrne podujatia rozširuje aj 29. ročník MFF Febiofest Bratislava 2022, ktorý práve dnes začína. Prinesie nielen obľúbené sekcie, ale aj súťaž krátkych filmov. Nebudú chýbať ani Industry Days. Stane sa tak v termíne 16. – 22. marca 2022.

Konečne aj s divákmi

29. MFF Febiofest Bratislava 2022

Po dvoch pandemických rokoch sa konečne festival opäť dočká prezenčnej formy. Divákov privíta v kamenných kinách. Tí sa môžu tešiť na sekcie – Bez limitovFilm+Planet Dark, Kino-Ikon+, Zrkadlo minulosti aj na súťažnú sekciu krátkych filmov V strede Európy. Tento názov ponesie aj upravená sekcia Slovenská filmová krajina. Po novom v nej budú prezentovať aj filmy našich susedov – Poľska, Česka, Maďarska, Ukrajiny a Rakúska. 

Filmový kabinet deťom ponúkne program aj pre deti a tínedžerov. Súčasťou Febiofestu bude aj Industry program – Works in Progress, prezentácia nových slovenských filmových projektov. Bude v kinosále, ale zároveň predovšetkým pre zástupcov svetových festivalov a sales agentov bude dostupný aj formou online live streamu.

Filmom za Ukrajinu

Ukrajina v strede Európy je názov špeciálnej tohtoročnej programovej sekcie. Výber ponúka osem filmov. Sú medzi nimi tituly ako Donbas Sergeja Loznicu, dva filmy skvelého znalca súčasného Ruska Vitalija Manského. Nechýba ani nový film uznávaného ukrajinského filmára Valentyna Vasjanovyča Odraz. Každý z nich iným spôsobom reflektuje aj aktuálnu situáciu a ich projekcie uvedú hostia do potrebného kontextu. Výťažok zo vstupného z tejto sekcie a dobrovoľné príspevky počas celého festivalu Febiofest odovzdá na #KtoPomôžeUkrajine.

Zaujíma vás presný program MFF Febiofest Bratislava 2022?

Predpredaj Cinepassov, teda permanentiek na celé podujatie,  spustili už v pondelok 7. marca 2022. Program, permanentku cinepass aj vstupenky v cene 4,00 /3,00€ nájdete TU.

Zdroj: Febiofest SK / FB a Kino Lumière

Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »