Zámok Liteň nadelí pod vianočný stromček dvojicu Adventných koncertov

Adventný koncert / Zámok Liteň

Čas plyne ako voda a adventný čas je predo dvermi! A s ním i čas príprav, osláv a slávnostných udalostí. Organizátori Festivalu Jarmily Novotnej do svojho predvianočného programu zaradili Adventný koncert, ktorá sa koná v prvú adventnú nedeľu. Vzhľadom na obrovský záujem sa organizátori rozhodli pridať ešte jeden koncert, ktorý sa uskutoční o 16:00 hod.. A to nie je všetko.

Tu pravú vianočnú atmosféru navodí v prvú adventnú nedeľu dvojica mimoriadnych koncertov, ktoré sa uskutočnia v sále Čechovny v areáli zámku Liteň. Na Adventnom koncerte – so začiatkom o 16:00 i o 18:00 hod. zaznejú i vianočné melódie, a to v podaní členov skupiny lesných rohov Českej filharmónie. Predstavia sa tak Ondřej Vrabec, Mikuláš Koska, Jan Vobořil, Jindřich Kolář a Petr Duda. Títo si do Litně pozvali priateľov zo sláčikového kvarteta Pavel Bořkovec Quartet a hornistu Kryštofa Koska. Medzi seba pozvú aj vybraných absolventov jarných Liteňských hornových dní. Ako perla medzi drahokamami sa blysne jedna z víťaziek Ceny Jarmily Novotnej, ktorá obohatí program spevom. V jej podaní zaznie trojica vianočných skladieb. Ušiam polahodia sviatočné skladby od Mozarta, Beethovena či Webera. Pomyselnou čerešničkou na torte bude študentské hornové sexteto.

Adventný koncert / Zámok Liteň

Bodka za 11. ročníkom Festivalu Jarmily Novotnej

Koncert sa uskutoční v nedeľu 27. novembra v dvoch termínov – od 16:00 a od 18:00 hod. v budove Čechovny v areálu zámku Liteň. Jeho usporiadateľom je nezisková organizácia Zámek Liteň, ktorá ho zaradila medzi projekty 11. ročníka Festivalu Jarmily Novotnej. o ktorom sme vás informovali TU. „V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

„V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

Zámok Liteň vábi okrem koncertov aj adventnými trhmi

Pobyt v Litni spestria aj ďalšie podujatia. Hudobnému programu budú predchádzať adventné trhy v zámockom parku v čase 11–18 hod. Na návštevníkov čakajú stánky s vianočnými produktami i niečo dobré na zahriatie. Čechovna návštevníkov adventných koncertov privíta v slávnostnom duchu s rozsvieteným vianočným stromčekom.

Vstupenky objednáte mailom tickets@zamekliten.cz alebo telefonicky na čísle +420 737 650 497. Cena je obvyklých 300 Kč. Ďalšie informácie nájdete na zamekliten.cz.

PR článok

Foto: Zámek Liteň

Redakciu informovala Barbora Dušková, PR Zámek Liteň, z.s.

Preklad: Mária Kleinová

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »