Zámok Liteň nadelí pod vianočný stromček dvojicu Adventných koncertov

Adventný koncert / Zámok Liteň

Čas plyne ako voda a adventný čas je predo dvermi! A s ním i čas príprav, osláv a slávnostných udalostí. Organizátori Festivalu Jarmily Novotnej do svojho predvianočného programu zaradili Adventný koncert, ktorá sa koná v prvú adventnú nedeľu. Vzhľadom na obrovský záujem sa organizátori rozhodli pridať ešte jeden koncert, ktorý sa uskutoční o 16:00 hod.. A to nie je všetko.

Tu pravú vianočnú atmosféru navodí v prvú adventnú nedeľu dvojica mimoriadnych koncertov, ktoré sa uskutočnia v sále Čechovny v areáli zámku Liteň. Na Adventnom koncerte – so začiatkom o 16:00 i o 18:00 hod. zaznejú i vianočné melódie, a to v podaní členov skupiny lesných rohov Českej filharmónie. Predstavia sa tak Ondřej Vrabec, Mikuláš Koska, Jan Vobořil, Jindřich Kolář a Petr Duda. Títo si do Litně pozvali priateľov zo sláčikového kvarteta Pavel Bořkovec Quartet a hornistu Kryštofa Koska. Medzi seba pozvú aj vybraných absolventov jarných Liteňských hornových dní. Ako perla medzi drahokamami sa blysne jedna z víťaziek Ceny Jarmily Novotnej, ktorá obohatí program spevom. V jej podaní zaznie trojica vianočných skladieb. Ušiam polahodia sviatočné skladby od Mozarta, Beethovena či Webera. Pomyselnou čerešničkou na torte bude študentské hornové sexteto.

Adventný koncert / Zámok Liteň

Bodka za 11. ročníkom Festivalu Jarmily Novotnej

Koncert sa uskutoční v nedeľu 27. novembra v dvoch termínov – od 16:00 a od 18:00 hod. v budove Čechovny v areálu zámku Liteň. Jeho usporiadateľom je nezisková organizácia Zámek Liteň, ktorá ho zaradila medzi projekty 11. ročníka Festivalu Jarmily Novotnej. o ktorom sme vás informovali TU. „V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

„V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

Zámok Liteň vábi okrem koncertov aj adventnými trhmi

Pobyt v Litni spestria aj ďalšie podujatia. Hudobnému programu budú predchádzať adventné trhy v zámockom parku v čase 11–18 hod. Na návštevníkov čakajú stánky s vianočnými produktami i niečo dobré na zahriatie. Čechovna návštevníkov adventných koncertov privíta v slávnostnom duchu s rozsvieteným vianočným stromčekom.

Vstupenky objednáte mailom tickets@zamekliten.cz alebo telefonicky na čísle +420 737 650 497. Cena je obvyklých 300 Kč. Ďalšie informácie nájdete na zamekliten.cz.

PR článok

Foto: Zámek Liteň

Redakciu informovala Barbora Dušková, PR Zámek Liteň, z.s.

Preklad: Mária Kleinová

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
The Ladies Ensemble & Peter Adamov
Hudba Koncerty PR

The Ladies Ensemble & Peter Adamov: Vianočný koncert s romantickou atmosférou

K predvianočnému obdobiu hudba naozaj patrí. Ponuka adventných i vianočných koncertov je – našťastie, po dvoch pandemických rokoch, bohatá a dostupná úplne pre každého. Jedným z koncertov ktorý vás naladí na sviatočnú atmosféru, je vianočný koncert v podaní zoskupenia The Ladies Ensemble a Petra Adamova. Ak máte radi romantickú atmosféru, tak je tento koncert v […]

Read More
Translate »