Novinky

Zámok Liteň nadelí pod vianočný stromček dvojicu Adventných koncertov

Adventný koncert / Zámok Liteň

Čas plyne ako voda a adventný čas je predo dvermi! A s ním i čas príprav, osláv a slávnostných udalostí. Organizátori Festivalu Jarmily Novotnej do svojho predvianočného programu zaradili Adventný koncert, ktorá sa koná v prvú adventnú nedeľu. Vzhľadom na obrovský záujem sa organizátori rozhodli pridať ešte jeden koncert, ktorý sa uskutoční o 16:00 hod.. A to nie je všetko.

Tu pravú vianočnú atmosféru navodí v prvú adventnú nedeľu dvojica mimoriadnych koncertov, ktoré sa uskutočnia v sále Čechovny v areáli zámku Liteň. Na Adventnom koncerte – so začiatkom o 16:00 i o 18:00 hod. zaznejú i vianočné melódie, a to v podaní členov skupiny lesných rohov Českej filharmónie. Predstavia sa tak Ondřej Vrabec, Mikuláš Koska, Jan Vobořil, Jindřich Kolář a Petr Duda. Títo si do Litně pozvali priateľov zo sláčikového kvarteta Pavel Bořkovec Quartet a hornistu Kryštofa Koska. Medzi seba pozvú aj vybraných absolventov jarných Liteňských hornových dní. Ako perla medzi drahokamami sa blysne jedna z víťaziek Ceny Jarmily Novotnej, ktorá obohatí program spevom. V jej podaní zaznie trojica vianočných skladieb. Ušiam polahodia sviatočné skladby od Mozarta, Beethovena či Webera. Pomyselnou čerešničkou na torte bude študentské hornové sexteto.

Bodka za 11. ročníkom Festivalu Jarmily Novotnej

Koncert sa uskutoční v nedeľu 27. novembra v dvoch termínov – od 16:00 a od 18:00 hod. v budove Čechovny v areálu zámku Liteň. Jeho usporiadateľom je nezisková organizácia Zámek Liteň, ktorá ho zaradila medzi projekty 11. ročníka Festivalu Jarmily Novotnej. o ktorom sme vás informovali TU. „V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

„V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

Zámok Liteň vábi okrem koncertov aj adventnými trhmi

Pobyt v Litni spestria aj ďalšie podujatia. Hudobnému programu budú predchádzať adventné trhy v zámockom parku v čase 11–18 hod. Na návštevníkov čakajú stánky s vianočnými produktami i niečo dobré na zahriatie. Čechovna návštevníkov adventných koncertov privíta v slávnostnom duchu s rozsvieteným vianočným stromčekom.

Vstupenky objednáte mailom tickets@zamekliten.cz alebo telefonicky na čísle +420 737 650 497. Cena je obvyklých 300 Kč. Ďalšie informácie nájdete na zamekliten.cz.

PR článok

Foto: Zámek Liteň

Redakciu informovala Barbora Dušková, PR Zámek Liteň, z.s.

Preklad: Mária Kleinová

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »