Zámok Liteň nadelí pod vianočný stromček dvojicu Adventných koncertov

Adventný koncert / Zámok Liteň

Čas plyne ako voda a adventný čas je predo dvermi! A s ním i čas príprav, osláv a slávnostných udalostí. Organizátori Festivalu Jarmily Novotnej do svojho predvianočného programu zaradili Adventný koncert, ktorá sa koná v prvú adventnú nedeľu. Vzhľadom na obrovský záujem sa organizátori rozhodli pridať ešte jeden koncert, ktorý sa uskutoční o 16:00 hod.. A to nie je všetko.

Tu pravú vianočnú atmosféru navodí v prvú adventnú nedeľu dvojica mimoriadnych koncertov, ktoré sa uskutočnia v sále Čechovny v areáli zámku Liteň. Na Adventnom koncerte – so začiatkom o 16:00 i o 18:00 hod. zaznejú i vianočné melódie, a to v podaní členov skupiny lesných rohov Českej filharmónie. Predstavia sa tak Ondřej Vrabec, Mikuláš Koska, Jan Vobořil, Jindřich Kolář a Petr Duda. Títo si do Litně pozvali priateľov zo sláčikového kvarteta Pavel Bořkovec Quartet a hornistu Kryštofa Koska. Medzi seba pozvú aj vybraných absolventov jarných Liteňských hornových dní. Ako perla medzi drahokamami sa blysne jedna z víťaziek Ceny Jarmily Novotnej, ktorá obohatí program spevom. V jej podaní zaznie trojica vianočných skladieb. Ušiam polahodia sviatočné skladby od Mozarta, Beethovena či Webera. Pomyselnou čerešničkou na torte bude študentské hornové sexteto.

Bodka za 11. ročníkom Festivalu Jarmily Novotnej

Koncert sa uskutoční v nedeľu 27. novembra v dvoch termínov – od 16:00 a od 18:00 hod. v budove Čechovny v areálu zámku Liteň. Jeho usporiadateľom je nezisková organizácia Zámek Liteň, ktorá ho zaradila medzi projekty 11. ročníka Festivalu Jarmily Novotnej. o ktorom sme vás informovali TU. „V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

„V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

Zámok Liteň vábi okrem koncertov aj adventnými trhmi

Pobyt v Litni spestria aj ďalšie podujatia. Hudobnému programu budú predchádzať adventné trhy v zámockom parku v čase 11–18 hod. Na návštevníkov čakajú stánky s vianočnými produktami i niečo dobré na zahriatie. Čechovna návštevníkov adventných koncertov privíta v slávnostnom duchu s rozsvieteným vianočným stromčekom.

Vstupenky objednáte mailom tickets@zamekliten.cz alebo telefonicky na čísle +420 737 650 497. Cena je obvyklých 300 Kč. Ďalšie informácie nájdete na zamekliten.cz.

PR článok

Foto: Zámek Liteň

Redakciu informovala Barbora Dušková, PR Zámek Liteň, z.s.

Preklad: Mária Kleinová

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »