Novinky

Zámok Liteň nadelí pod vianočný stromček dvojicu Adventných koncertov

Adventný koncert / Zámok Liteň

Čas plyne ako voda a adventný čas je predo dvermi! A s ním i čas príprav, osláv a slávnostných udalostí. Organizátori Festivalu Jarmily Novotnej do svojho predvianočného programu zaradili Adventný koncert, ktorá sa koná v prvú adventnú nedeľu. Vzhľadom na obrovský záujem sa organizátori rozhodli pridať ešte jeden koncert, ktorý sa uskutoční o 16:00 hod.. A to nie je všetko.

Tu pravú vianočnú atmosféru navodí v prvú adventnú nedeľu dvojica mimoriadnych koncertov, ktoré sa uskutočnia v sále Čechovny v areáli zámku Liteň. Na Adventnom koncerte – so začiatkom o 16:00 i o 18:00 hod. zaznejú i vianočné melódie, a to v podaní členov skupiny lesných rohov Českej filharmónie. Predstavia sa tak Ondřej Vrabec, Mikuláš Koska, Jan Vobořil, Jindřich Kolář a Petr Duda. Títo si do Litně pozvali priateľov zo sláčikového kvarteta Pavel Bořkovec Quartet a hornistu Kryštofa Koska. Medzi seba pozvú aj vybraných absolventov jarných Liteňských hornových dní. Ako perla medzi drahokamami sa blysne jedna z víťaziek Ceny Jarmily Novotnej, ktorá obohatí program spevom. V jej podaní zaznie trojica vianočných skladieb. Ušiam polahodia sviatočné skladby od Mozarta, Beethovena či Webera. Pomyselnou čerešničkou na torte bude študentské hornové sexteto.

Bodka za 11. ročníkom Festivalu Jarmily Novotnej

Koncert sa uskutoční v nedeľu 27. novembra v dvoch termínov – od 16:00 a od 18:00 hod. v budove Čechovny v areálu zámku Liteň. Jeho usporiadateľom je nezisková organizácia Zámek Liteň, ktorá ho zaradila medzi projekty 11. ročníka Festivalu Jarmily Novotnej. o ktorom sme vás informovali TU. „V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

„V uplynulých ročníkoch Festivalu Jarmily Novotnej sa doposiaľ nepošťastilo, že by sme s priaznivcami našich projektov oslávili adventný čas, čo sme sa rozhodli konečne zmeniť. Chceli by sme s ním na zámku zaistiť vianočnú atmosféru spojenú s prvou adventnou nedeľou a sprevádzať ju hudbou. Veríme, že slávnostná Čechovna v zámockom areáli navodí tu pravú sviatočný náladu. Vítaní sú nielen naši pravidelní návštevníci, ale i noví poslucháči,“ pozýva na Adventný koncert jeho usporiadateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Zámek Liteň, Ivana Leidlová.

Zámok Liteň vábi okrem koncertov aj adventnými trhmi

Pobyt v Litni spestria aj ďalšie podujatia. Hudobnému programu budú predchádzať adventné trhy v zámockom parku v čase 11–18 hod. Na návštevníkov čakajú stánky s vianočnými produktami i niečo dobré na zahriatie. Čechovna návštevníkov adventných koncertov privíta v slávnostnom duchu s rozsvieteným vianočným stromčekom.

Vstupenky objednáte mailom tickets@zamekliten.cz alebo telefonicky na čísle +420 737 650 497. Cena je obvyklých 300 Kč. Ďalšie informácie nájdete na zamekliten.cz.

PR článok

Foto: Zámek Liteň

Redakciu informovala Barbora Dušková, PR Zámek Liteň, z.s.

Preklad: Mária Kleinová

Collegium Technicum
Culture Hudba Koncerty News PR

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Collegium Technicum oslávi už vo štvrtok 28. septembra 2023 svoje 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou.

Read More
Pro musica nostra Gömöriensi 2023
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň aj na Gemeri

Obľúbený festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň okrem Nitrianskeho kraja aj viaceré lokality na Gemeri. Pozrite si, čo prináša!

Read More
Divadelný Spiš
Culture Divadlo Festivaly News Odporúčame PR

Divadelný Spiš s atraktívnymi novinkami štartuje 28. septembra 2023

Vo štvrtok 28. septembra sa začína najväčší medzinárodný divadelný festival na východe Slovenska Divadelný Spiš aj s atraktívnymi novinkami

Read More
Translate »