Popmuseum Stage pozýva na unikátne online koncerty

Popmuseum Stage

Popmuseum pozýva prostredníctvom projektu Popmuseum Stage na netradičné online koncerty českých hudobníčok a hudobníkov. Špeciálne akustické a poloakustické sety umelcov naprieč žánrami v komornom múzejnom priestore ponúkne od novembra na svojom youtube kanáli. Celú sériu otvorí už 16. novembra koncert speváčky Lenky Dusilovej. Do konca roka sa môžu diváci tešiť na live sessions Kill the Dandies a Vladimíra Mertu.

Lákadlom pre fanúšikov populárnej hudby je iste Popmuseum so svojimi výstavami a expozíciou. K ním sa teraz pridáva nový projekt, ktorý hudbu podáva trochu netradične a privádza ju priamo do pohodlia vášho domova. Vznik projektu Popmuseum Stage podporila Nadácia Český hudební fond. Ako nový projekt vznikal a kde našli inšpiráciu, nám priblížila jeho zakladateľka Veronika Fischerová. „Voľnou inšpiráciou pre Popmuseum Stage nám boli série ako Tiny Desk Concerts so záznamami živých vystúpení na malom, netradičnom mieste, napr. v kancelárii alebo v šatni,“ približuje Veronika Fischerová.

Inzercia / Článok pokračuje pod reklamou
SS. Caecilia 22 BA

Predstaví hudobníkov v inom svetle

Popmuseum si zaumienilo priaznivcom populárnej hudby predstaviť známych hudobníkov a hudobníčky v inom, trochu netradičnom svetle. Ako? Odpoveď poskytla opäť Veronika Fischerová. „Predstavíme hudobníkov v inom svetle, napr. s nástrojom, ktorý inak do ruky neberú. Vladimír Merta zahral na saxofóne, spevák a gitarista Kill the Dandies! Hank Manchini vymenil elektrickú gitaru za akustickú. Divákov necháme nahliadnuť do nových priestorov, zriadili sme totiž v Popmuseu atypické pódium i výmaľbu steny s motívom slávnych tvárí popu 60. a 70. rokov,“ prezradila Veronika Fischerová.

Popmuseum Stage
Foto z natáčania koncertu speváčky Lenky Dusilovej. Foto: Popmuseum Stage

Prvým podujatím Popmuseum Stage bude online koncert Lenky Dusilovej. „Popmuseum Stage prináša novú možnosť záznamov živej hudby. Môj poloakustický set s minimom elektroniky – ako obvykle bežne nevystupujem –  si môžete vychutnať podobne ako by som hrala priamo u vás doma v obývačke. Prajem Popmuseum Stage dobrý štart a dostatok kvalitných hudobných úlovkov,“ uvádza k prvému dielu série jeho protagonistka Lenka Dusilová.

Ďalšie diely Popmuseum Stage vyjdú 8. a 29. decembra, kedy postupne uvedú live sessions Kill the Dandies a Vladimíra Mertu. Videá nájdete na Youtube kanáli PopMuseum Stage.

Popmuseum: všetko o československej i českej popmusic

Od roku 2000 spravuje Popmuseum rozsiahly depozitár, zhromažďuje a archivuje písomné dokumenty, nahrávky a audiovizuálne záznamy, hudobné nástroje a prístroje, ktoré súvisia s vývojom populárnej hudby. V jeho zbierkach by ste tiež našli memorabilie so vzťahom k dôležitým osobnostiam či udalostiam českej a slovenskej hudobnej scény. „Popmuseum je slobodné, neštátne múzeum, o ktoré sa stará spolok nadšencov do českej a československej populárnej hudby a jej histórie. Stále hľadáme možnosti ako ukázať českú a československú populárnú hudbu v novom svetle a hľa, máme tu projekt Popmuseum Stage. Pre mnohých to bude možno prvá, hoci len digitálna návšteva Popmusea, srdečne pozývame na osobnú prehliadku,“ dodáva  riaditeľ Popmusea Aleš Opekar.

Inzercia / Článok pokračuje pod reklamou
Melos-Étos

Zaujímavá expozícia i výstava 80 rokov Marty Kubišovej

Priamo v budove KC Kaštan na pražskom Břevnove ponúkne Popmuseum stálu expozíciu hudobných nástrojov. Z nich spomeňme predovšetkým zbierku elektrických gitár československej výroby a vybrané klávesové nástroje, ktoré sa v bývalom Československu používali. Rovnako tam uvidíte aj staré magnetofóny, rádiá či hudobné nosiče. Pripomeniete si aj legendárne hudobné časopisy. V expozícii nájdete aj zviazané ročníky hudobných časopisov Melodie, Mladý svět, Rock & Pop a mnoho ďalšieho. Popmuseum pravidelne usporadúva taktiež aj výstavy. Tou aktuálnou je 80 rokov Marty Kubišovej očami Popmusea, ktorú môžete navštíviť až do 25. februára 2023.    

PR článok

Zdroj: Anna Mašátová, PR manažérka

Preklad a úprava slovenskej verzie: Mária Kleinová

*** Posledná aktualizácia: 2022-11-17 (adm) ***

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »