Novinky

Popmuseum Stage pozýva na unikátne online koncerty

Popmuseum Stage

Popmuseum pozýva prostredníctvom projektu Popmuseum Stage na netradičné online koncerty českých hudobníčok a hudobníkov. Špeciálne akustické a poloakustické sety umelcov naprieč žánrami v komornom múzejnom priestore ponúkne od novembra na svojom youtube kanáli. Celú sériu otvorí už 16. novembra koncert speváčky Lenky Dusilovej. Do konca roka sa môžu diváci tešiť na live sessions Kill the Dandies a Vladimíra Mertu.

Lákadlom pre fanúšikov populárnej hudby je iste Popmuseum so svojimi výstavami a expozíciou. K ním sa teraz pridáva nový projekt, ktorý hudbu podáva trochu netradične a privádza ju priamo do pohodlia vášho domova. Vznik projektu Popmuseum Stage podporila Nadácia Český hudební fond. Ako nový projekt vznikal a kde našli inšpiráciu, nám priblížila jeho zakladateľka Veronika Fischerová. „Voľnou inšpiráciou pre Popmuseum Stage nám boli série ako Tiny Desk Concerts so záznamami živých vystúpení na malom, netradičnom mieste, napr. v kancelárii alebo v šatni,“ približuje Veronika Fischerová.

Inzercia / Článok pokračuje pod reklamou
SS. Caecilia 22 BA

Predstaví hudobníkov v inom svetle

Popmuseum si zaumienilo priaznivcom populárnej hudby predstaviť známych hudobníkov a hudobníčky v inom, trochu netradičnom svetle. Ako? Odpoveď poskytla opäť Veronika Fischerová. „Predstavíme hudobníkov v inom svetle, napr. s nástrojom, ktorý inak do ruky neberú. Vladimír Merta zahral na saxofóne, spevák a gitarista Kill the Dandies! Hank Manchini vymenil elektrickú gitaru za akustickú. Divákov necháme nahliadnuť do nových priestorov, zriadili sme totiž v Popmuseu atypické pódium i výmaľbu steny s motívom slávnych tvárí popu 60. a 70. rokov,“ prezradila Veronika Fischerová.

Popmuseum Stage
Foto z natáčania koncertu speváčky Lenky Dusilovej. Foto: Popmuseum Stage

Prvým podujatím Popmuseum Stage bude online koncert Lenky Dusilovej. „Popmuseum Stage prináša novú možnosť záznamov živej hudby. Môj poloakustický set s minimom elektroniky – ako obvykle bežne nevystupujem –  si môžete vychutnať podobne ako by som hrala priamo u vás doma v obývačke. Prajem Popmuseum Stage dobrý štart a dostatok kvalitných hudobných úlovkov,“ uvádza k prvému dielu série jeho protagonistka Lenka Dusilová.

Ďalšie diely Popmuseum Stage vyjdú 8. a 29. decembra, kedy postupne uvedú live sessions Kill the Dandies a Vladimíra Mertu. Videá nájdete na Youtube kanáli PopMuseum Stage.

Popmuseum: všetko o československej i českej popmusic

Od roku 2000 spravuje Popmuseum rozsiahly depozitár, zhromažďuje a archivuje písomné dokumenty, nahrávky a audiovizuálne záznamy, hudobné nástroje a prístroje, ktoré súvisia s vývojom populárnej hudby. V jeho zbierkach by ste tiež našli memorabilie so vzťahom k dôležitým osobnostiam či udalostiam českej a slovenskej hudobnej scény. „Popmuseum je slobodné, neštátne múzeum, o ktoré sa stará spolok nadšencov do českej a československej populárnej hudby a jej histórie. Stále hľadáme možnosti ako ukázať českú a československú populárnú hudbu v novom svetle a hľa, máme tu projekt Popmuseum Stage. Pre mnohých to bude možno prvá, hoci len digitálna návšteva Popmusea, srdečne pozývame na osobnú prehliadku,“ dodáva  riaditeľ Popmusea Aleš Opekar.

Inzercia / Článok pokračuje pod reklamou
Melos-Étos

Zaujímavá expozícia i výstava 80 rokov Marty Kubišovej

Priamo v budove KC Kaštan na pražskom Břevnove ponúkne Popmuseum stálu expozíciu hudobných nástrojov. Z nich spomeňme predovšetkým zbierku elektrických gitár československej výroby a vybrané klávesové nástroje, ktoré sa v bývalom Československu používali. Rovnako tam uvidíte aj staré magnetofóny, rádiá či hudobné nosiče. Pripomeniete si aj legendárne hudobné časopisy. V expozícii nájdete aj zviazané ročníky hudobných časopisov Melodie, Mladý svět, Rock & Pop a mnoho ďalšieho. Popmuseum pravidelne usporadúva taktiež aj výstavy. Tou aktuálnou je 80 rokov Marty Kubišovej očami Popmusea, ktorú môžete navštíviť až do 25. februára 2023.    

PR článok

Zdroj: Anna Mašátová, PR manažérka

Preklad a úprava slovenskej verzie: Mária Kleinová

*** Posledná aktualizácia: 2022-11-17 (adm) ***

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice
Culture Divadlo News PR

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice

Začiatkom marca 2024 prináša Balet Národného divadla Košice ďalšiu novinku aktuálnej sezóny – Každý deň odvahu. Je tretím pokračovaním projektu Zvláštna radosť žiť

Read More
Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Translate »