Nu Sound of Visegrad ide do Berlína v exkluzívnej zostave

Nu Sound of Visegrad ide do Berlína v exkluzívnej zostave

Putovná koncertná séria Nu Sound of Visegrad prichádza do Berlína! Po Rumunsku, Srbsku, Nórsku sa projekt, ktorý vyhľadáva tie najzaujímavejšie mená z našej domácej scény aj od našich susedov, zastaví v Mekke klubovej – elektronickej scény. Kantaine am Berghain privíta 25.11.2022 slovenské trio – Space Cats, Isobutane, Subtension.

Berlín patrí k najdôležitejším miestam, kde klubová hudba formovala tvár tohto nesmierne zaujímavého a tvárneho mesta. Vynikajúce zázemie, poslucháči hladní po novej hudbe, zahraniční umelci prichádzajúci sem žiť. To všetko vytvára neprenositeľnú atmosféru. Jedným z takýchto miest je Kantine Am Berghain pôsobiaca v areáli kultového Berghainu, slúžiaca na menšie koncerty. Na tomto mieste vystúpi 25.11.2022 trio slovenských účinkujúcich, aby pod značkou Nu Sound of Visegrad prezentovali novú klubovú hudbu svetových parametrov.

Nu Sound of Visegrad - koncertná séria s tradíciou

Nu Sound of Visegrad je putovná koncertná séria, ktorá za sedem rokov existencie predstavila vyše tridsiatich umelcov zo Slovenska, Česka, Maďarska. Uskutočnila sa vo viacerých slovenských mestách, pričom trikrát bola súčasťou programovej schémy Mesto kultúry (Banská Štiavnica, Nové Zámky, Stará Ľubovňa), okrem toho projekt vycestoval aj do Nórska, Srbska, Rumunska. Jeho existenciu mapuje 2CD kompilácia NU SOUND OF VISEGRAD 2015 – 2020. Vo svojej dramaturgii sa zameriava na rôzne elektronické fúzie, indie, nu jazz, hiphop, post rock, contemporary music a rôzne subkultúrne, avantgardné štýly.

Tento rok v Berlíne so slovenským triom

Jedným z príkladov presadenia sa na zahraničnom fóre je Mário Dočekal alias Subtension. Ako drum and bassový producent sa objavil na takých prestížnych značkách ako Ram Records, Critical Music, Neosignal, Invisible (VISION) atď., pričom jeho skladby hrávali Pendulum, Amon Tobin či Roni Size. Neúnavný klubový cestovateľ sa okrem hrania venuje aj tvorbe. Za Nestbox získal Radio Head Awards ako Najlepší elektronický album za rok 2018, za rok 2021 sa mu v tej istej kategórii podarilo zvíťaziť za album Stranger, ktorý ho posunul do väčšieho žánrového rozptylu.

Martin Krajčír pôsobil v kapele The Ills ako gitarista, paralelne si popritom budoval svoj elektronický projekt Isobutane. Zažraný v hardvéroch a mašinkách šperkoval svoj zvuk s analógovým prístupom. Pohrával sa s jeho farebnosťou, aby potlačil tú strojovú chladnosť. Ďalším posunom v jeho tvorbe bol minuloročný album Mementos, kde sa objavilo viacero hostí a retrospektívne sa vrátil do obdobia osemdesiatok.

Miloš Bulík (basgitara), Ľuboš Ambrozai (bicie nástroje), Peter Kunzo (syntetizátory) sú známi  hudobníci na bratislavskej scéne. Pravidelne sa stretávali v rôznych spoluprácach, až nakoniec založili autorský projekt Space Cats. Živá elektronika, mnoho súčasných zvukov aj odraz do šesťdesiatkovej psychedélie a sedemdesiatkového krautrocku. Mraučanie od vesmírnych kocúrov sa ozýva chronologicky od new wave až po new rave.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Redakciu informoval Daniel Hevier ml., Music Press Production s.r.o.

*** Posledná aktualizácia: 2022-11-25 (adm) ***

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »