Novinky

World Music Festival Bratislava štartuje už dnes

World Music Festival Bratislava 2023

Aj v týždni od 14. do 20. 8. 2023 nechýbajú zaujímavé festivalové zážitky, hudobné stretnutia a iné atraktívne podujatia, ktoré sa oplatí navštíviť osobne. Jedným z nich je hudobne pestrý World Music Festival Bratislava. Pozrite sa s akou ponukou prichádza tento rok.

Máme tip aj pre milovníkov žánru world music. Tým je World Music Festival Bratislava, ktorý v termíne od 17. do 20. augusta 2023  prichádza v roku 2023 s ďalšou ponukou rôznych podujatí. Tešiť sa môžete aj na exotické zážitky a svetoznáme mená. Festivalovým štartom bude vo štvrtok (17.8.) otvárací koncert, ktorého dejiskom bude Hviezdoslavovo námestie. Ako sme avizovali, spolu s exotickou kreolskou hudbou TI´KANIKI z ostrova Réunion vystúpi aj populárna slovenská skupina LA3NO CUBANO.

Klarisky so špičkovými interpretmi

Piatok prinesie k bratislavským Klariskám špičkových interpretov. Medzi nimi bude etno jazzový projekt LÓPEZ – BARBAS, ktorých album Atlas viedol hudobné rebríčky world music.

Čaká na vás koncert novej estónskej senzácie európskych pódií DUO RUUT. Doplní ich ONDRO A KAMARÁTI, nový objav slovenskej scény, ktorý nadväzuje na projekt K. Málikovej Pustvopol. Ešte počas piatka pohostí V – klub Dance Párty, na ktorej sa predstaví netradičná dychovka s elektronikou, tuniskými rytmami a spevom charizmatického speváka Marzouk MejrihoFANFARA STATION. Pridajú sa k ním vo V- klube aj ABOUBAKAR TRAORÉ & BALIMA z Burkina Faso s nefalšovanou africkou energiou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou v týždni od 14. do 20. 8. 2023? Toto sú naše tipy!

Víkend v znamení unikátov

Cez víkend sa zoznámite aj s tradičným strunovým nástrojom z Ďalekého Východu. Program vyvrcholí 20. augusta 2023 v Koncertnej sieni Klarisky o 18:00 hod. vystúpeniami SOONA PARK a BARRUT. Okúsite skvelé zážitky v podaní kórejskej hudobníčky SOONY PARK a unikátnou skupinou BARRUT, zástupcom strhujúcej okcitánskej vokálnej tradície.  V rámci showcase koncertov sa v sobotu predstavia v Teatro Colorato pozoruhodné slovenské projekty – vokálna skupina NEHA! a DIS IS MARKÉTA

Vstupenky zakúpite v sieti Predpredaj.sk.

TS, World Music Festival Bratislava

Zdroj: World Music Festival Bratislava, Predpredaj.sk

(red)

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!

S novým týždňom prichádza čas aj na najnovší diel tipov kam za kultúrou. Pozrite sa s nami na
najzaujímavejšie divadelné a koncertné zážitky najbližších dní a nechajte sa opäť inšpirovať!

Read More
Nabucco / Kam za kultúrou
Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Záver septembra v Opere SND s premiérou Verdiho opery Nabucco

Opera Slovenského národného divadla uvádza na prelome septembra a októbra prvý premiérový titul svojej 104. sezóny – operu Nabucco. Pozrite si, čo nájdete v najnovšej bratislavskej inscenácii.

Read More
Už o pár dní začína Zelenka festival Praha - Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Už o pár dní začína Zelenka festival Praha – Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna

Už o pár dní, 4. októbra 2023 začína Zelenka festival Praha – Drážďany so zaujímavým programom. Otvorí ho koncertom Musica aeterna…

Read More
Translate »