Novinky

World Music Festival Bratislava štartuje už dnes

World Music Festival Bratislava 2023

Aj v týždni od 14. do 20. 8. 2023 nechýbajú zaujímavé festivalové zážitky, hudobné stretnutia a iné atraktívne podujatia, ktoré sa oplatí navštíviť osobne. Jedným z nich je hudobne pestrý World Music Festival Bratislava. Pozrite sa s akou ponukou prichádza tento rok.

Máme tip aj pre milovníkov žánru world music. Tým je World Music Festival Bratislava, ktorý v termíne od 17. do 20. augusta 2023  prichádza v roku 2023 s ďalšou ponukou rôznych podujatí. Tešiť sa môžete aj na exotické zážitky a svetoznáme mená. Festivalovým štartom bude vo štvrtok (17.8.) otvárací koncert, ktorého dejiskom bude Hviezdoslavovo námestie. Ako sme avizovali, spolu s exotickou kreolskou hudbou TI´KANIKI z ostrova Réunion vystúpi aj populárna slovenská skupina LA3NO CUBANO.

Klarisky so špičkovými interpretmi

Piatok prinesie k bratislavským Klariskám špičkových interpretov. Medzi nimi bude etno jazzový projekt LÓPEZ – BARBAS, ktorých album Atlas viedol hudobné rebríčky world music.

Čaká na vás koncert novej estónskej senzácie európskych pódií DUO RUUT. Doplní ich ONDRO A KAMARÁTI, nový objav slovenskej scény, ktorý nadväzuje na projekt K. Málikovej Pustvopol. Ešte počas piatka pohostí V – klub Dance Párty, na ktorej sa predstaví netradičná dychovka s elektronikou, tuniskými rytmami a spevom charizmatického speváka Marzouk MejrihoFANFARA STATION. Pridajú sa k ním vo V- klube aj ABOUBAKAR TRAORÉ & BALIMA z Burkina Faso s nefalšovanou africkou energiou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou v týždni od 14. do 20. 8. 2023? Toto sú naše tipy!

Víkend v znamení unikátov

Cez víkend sa zoznámite aj s tradičným strunovým nástrojom z Ďalekého Východu. Program vyvrcholí 20. augusta 2023 v Koncertnej sieni Klarisky o 18:00 hod. vystúpeniami SOONA PARK a BARRUT. Okúsite skvelé zážitky v podaní kórejskej hudobníčky SOONY PARK a unikátnou skupinou BARRUT, zástupcom strhujúcej okcitánskej vokálnej tradície.  V rámci showcase koncertov sa v sobotu predstavia v Teatro Colorato pozoruhodné slovenské projekty – vokálna skupina NEHA! a DIS IS MARKÉTA

Vstupenky zakúpite v sieti Predpredaj.sk.

TS, World Music Festival Bratislava

Zdroj: World Music Festival Bratislava, Predpredaj.sk

(red)

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »