Novinky

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Štátna opera

Sólisti Štátnej opery mieria už o pár dní opäť do Japonska. Stane sa tak vďaka obnove dlhoročnej kultúrnej spolupráce medzi banskobystrickou Štátnou operou a japonskými partnermi, ktorú na krátko prerušila vynútená covidová prestávka. Ich spolupráca trvá už 27 rokov a od začiatku sa zameriava na vzájomné spoznávanie oboch kultúr a propagáciu slovenského interpretačného umenia. Najbližšie prinesú 10 predstavení.

Už o pár dní vyrážajú sólisti Štátnej opery na svoje japonské turné. Z Banskej Bystrice vycestujú 25. septembra 2023. Stane sa tak na pozvanie domácich organizátorov. Umelecké turné, ktoré absolvujú, bude najdlhším v doterajšej histórii spolupráce a bude trvať takmer mesiac. Predstavia sa na ostrovoch Hokkaido, Honšu, Kjušú a Šikoku, kde uvedú 10 predstavení. Operní umelci a umelkyne Patrícia Malovec, Katarína Procházková, Mariana Sajko, Peter Račko, Šimon Svitok, Dušan Šimo s klavírnym sprievodom Martiny Svitkovej predvedú v prvej časti koncertov poloscénický, kostýmovaný prierez operou Giacoma Pucciniho Madama Butterfly. Druhá časť sa bude niesť v populárnom operno-operetnom duchu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Štátna opera
Štátna opera bilancovala uplynulú divadelnú sezónu a prezradila aj svoje plány

V rámci propagácie slovenského interpretačného umenia uskutočnia banskobystrickí sólisti a sólistky viacero edukačných stretnutí s japonskou mládežou. Chcú nimi atraktívnym spôsobom priblížiť študentom operný žáner. Samozrejme, nebudú chýbať ani hudobné ukážky v ich podaní. Súčasťou programu generálneho riaditeľa Štátnej opery Rudolfa Hromadu a umeleckého riaditeľa opery Šimona Svitka budú i bilaterálne rokovania o účinkovaní japonských umelcov a majstrov japonských tradícií na Slovensku počas projektu Dni japonskej kultúry.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!
Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!

V poradí 38. umelecké turné sólistov Štátnej opery sa koná pod záštitou ministerky kultúry SR Silvie Hroncovej a veľvyslanca SR v Japonsku Mariána Tomášika.

— 

TS, Štátna opera, www.stateopera.sk

Zdroj: Štátna opera Banská Bystrica

Redakciu informovala Katarína Uhríková, vedúca propagácie Štátnej opery

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle
Divadlo

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle

Read More
Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Translate »