Novinky

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Štátna opera

Sólisti Štátnej opery mieria už o pár dní opäť do Japonska. Stane sa tak vďaka obnove dlhoročnej kultúrnej spolupráce medzi banskobystrickou Štátnou operou a japonskými partnermi, ktorú na krátko prerušila vynútená covidová prestávka. Ich spolupráca trvá už 27 rokov a od začiatku sa zameriava na vzájomné spoznávanie oboch kultúr a propagáciu slovenského interpretačného umenia. Najbližšie prinesú 10 predstavení.

Už o pár dní vyrážajú sólisti Štátnej opery na svoje japonské turné. Z Banskej Bystrice vycestujú 25. septembra 2023. Stane sa tak na pozvanie domácich organizátorov. Umelecké turné, ktoré absolvujú, bude najdlhším v doterajšej histórii spolupráce a bude trvať takmer mesiac. Predstavia sa na ostrovoch Hokkaido, Honšu, Kjušú a Šikoku, kde uvedú 10 predstavení. Operní umelci a umelkyne Patrícia Malovec, Katarína Procházková, Mariana Sajko, Peter Račko, Šimon Svitok, Dušan Šimo s klavírnym sprievodom Martiny Svitkovej predvedú v prvej časti koncertov poloscénický, kostýmovaný prierez operou Giacoma Pucciniho Madama Butterfly. Druhá časť sa bude niesť v populárnom operno-operetnom duchu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Štátna opera
Štátna opera bilancovala uplynulú divadelnú sezónu a prezradila aj svoje plány

V rámci propagácie slovenského interpretačného umenia uskutočnia banskobystrickí sólisti a sólistky viacero edukačných stretnutí s japonskou mládežou. Chcú nimi atraktívnym spôsobom priblížiť študentom operný žáner. Samozrejme, nebudú chýbať ani hudobné ukážky v ich podaní. Súčasťou programu generálneho riaditeľa Štátnej opery Rudolfa Hromadu a umeleckého riaditeľa opery Šimona Svitka budú i bilaterálne rokovania o účinkovaní japonských umelcov a majstrov japonských tradícií na Slovensku počas projektu Dni japonskej kultúry.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!
Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!

V poradí 38. umelecké turné sólistov Štátnej opery sa koná pod záštitou ministerky kultúry SR Silvie Hroncovej a veľvyslanca SR v Japonsku Mariána Tomášika.

— 

TS, Štátna opera, www.stateopera.sk

Zdroj: Štátna opera Banská Bystrica

Redakciu informovala Katarína Uhríková, vedúca propagácie Štátnej opery

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »