Novinky

Rozprávková Veľká noc na hrade Červený Kameň

Hrad Červený Kameň

SNM-Múzeum Červený Kameň pozýva rodiny s deťmi počas veľkonočných sviatkov na hrad. Návštevníkom v termíne od od 29. marca do 1. apríla 2024 prináša obľúbenú rozprávku v jedinečnom šate. A reč bude práve o šatách.

Najznámejší príbeh o posadnutosti obliekaním a módou, Cisárove nové šaty, prichádza na hrad Červený Kameň. Známa rozprávka Hansa Christiana Andersena sa v réžii Kataríny Csikmákovej premieňa na rozprávku plnú vtipu, fantázie, ale aj túžby po zakázanej láske. Zážitok umocňuje živá hudba i krásne priestory hradného predhradia, kde sa doteraz ešte nikdy nehralo. Divadelnú adaptáciu rozprávky od Hansa Christiana Andersena – Cisárove nové šaty pritom hrad ponúkne vo viacerých termínoch počas veľkonočných sviatkov od 29. marca do 1. apríla 2024.

Staňte sa súčasťou rozprávkového sveta, kde hrad nie je iba kulisou príbehu, ale jeho neodmysliteľnou súčasťou. Zahrajte si po boku cisára, princeznej či harlekýna a prežite nezabudnuteľné chvíle v rozprávkovej atmosfére. Začiatok predstavenia je vždy o 12:00, 14:00 a 16:00 hodine. Vstupenky si môžete zakúpiť cez GoOut alebo priamo na mieste. Deti do 6 rokov majú pritom vstup zdarma. A mimochodom, na svoje si prídu aj dospelí. Súčasťou podujatia budú totiž aj remeselné trhy, ktoré nájdete na nádvorí hradu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Veľká noc v kultúre. Podujatia a výstavy, ktoré vás na sviatky naladia
Veľká noc v kultúre. Podujatia, ktoré vás na sviatky naladia

TS, SNM – Hrad Červený Kameň, www.hradcervenykamen.sk 

Foto: Silvia Mária Petrovits

Zdroj: SNM – Hrad Červený Kameň 

Redakciu informoval Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér, vedúci oddelenia prezentácie a styku s verejnosťou, Slovenské národné múzeum – Múzeum Červený Kameň

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »