Novinky

Opera Fest na Hrade bude už tento piatkovíkend

Opera Fest na Hrade 2022

Na Bratislavskom hrade sa v posledný augustový piatkovíkend koná ďalší ročník festivalu Opera Fest na Hrade. Pod nebeskou klenbou sa môžete tešiť na veľké operné hity v podaní hviezd i večer v znamení filmovej hudby.

Posledný augustový víkend 26. – 28.8. 2022 prináša na nádvorie Bratislavského hradu po pandemickej pauze festival opery. Počas večerov s hviezdami pod hviezdami na návštevníkov čakajú tri jedinečné hudobné večery. Opera Fest na Hrade 2022 sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok. Uvedie dva divácky populárne operné klenoty svetovej literatúry – Rusalku a Carmen, ktoré patria aj medzi najhranejšie operné tituly. Treticu uzatvorí večer známych filmových melódií. Réžiu festivalových predstavení má pod palcom skúsená operná režisérka Andrea Hlinková.

Na krídlach lásky

Piatkový večer bude patriť opernému klenotu českého skladateľa Antonína Dvořáka – opere Rusalka. Opera oslnivej hudobnej krásy na Hrade zaznie vo veľkorysom výpravnom prevedení. Dueta a árie z Rusalky patria medzi najznámejšie operné hity, ktoré oslovia divákov naprieč generáciami. V hlavných úlohách sa predstavia známe operné hviezdy. Vodníka stvárni charizmatický Daniel Hůlka. Rusalkou bude pôvabná operná diva Tereza Mátlová a jej Princa si zahrá tenorista Jakub Pustina.

Operu Georgea Bizeta o temperamentnej a vášnivej cigánke Carmen uvedie Operafest so skvelým speváckym obsadením už v sobotu. Nezabudnuteľné zážitky  zažijete pri počúvaní svetoznámych melódií a árií ako sú Habanera či Toreádor. Medzi účinkujúcimi bude známy Filip Tůma. Ako Carmen sa predstaví šarmantná česká mezosopranistka pôsobiaca v Nemecku, Karla Bytnarová.

Opera Fest na Hrade 2022 aj s filmovými hitmi

Vyvrcholením bude koncert svetovej a českej filmovej hudby, ktorý je na programe v poslednú augustovú nedeľu. Na koncerte zaznejú najznámejšie melódie z filmov Piráti z Karibiku, Star Wars, Harry Potter, Vtedy na Západe, Schindlerov zoznam, Pyšná princezná, Pane vy jste vdova a mnoho ďalších.

Opera Fest na Hrade 2022

Vstupenky zakúpite v sieti Maxiticket.

PR článok

Zdroj: Opera Fest na Hrade 2022

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »