Opera Fest na Hrade bude už tento piatkovíkend

Opera Fest na Hrade 2022

Na Bratislavskom hrade sa v posledný augustový piatkovíkend koná ďalší ročník festivalu Opera Fest na Hrade. Pod nebeskou klenbou sa môžete tešiť na veľké operné hity v podaní hviezd i večer v znamení filmovej hudby.

Posledný augustový víkend 26. – 28.8. 2022 prináša na nádvorie Bratislavského hradu po pandemickej pauze festival opery. Počas večerov s hviezdami pod hviezdami na návštevníkov čakajú tri jedinečné hudobné večery. Opera Fest na Hrade 2022 sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok. Uvedie dva divácky populárne operné klenoty svetovej literatúry – Rusalku a Carmen, ktoré patria aj medzi najhranejšie operné tituly. Treticu uzatvorí večer známych filmových melódií. Réžiu festivalových predstavení má pod palcom skúsená operná režisérka Andrea Hlinková.

Na krídlach lásky

Piatkový večer bude patriť opernému klenotu českého skladateľa Antonína Dvořáka – opere Rusalka. Opera oslnivej hudobnej krásy na Hrade zaznie vo veľkorysom výpravnom prevedení. Dueta a árie z Rusalky patria medzi najznámejšie operné hity, ktoré oslovia divákov naprieč generáciami. V hlavných úlohách sa predstavia známe operné hviezdy. Vodníka stvárni charizmatický Daniel Hůlka. Rusalkou bude pôvabná operná diva Tereza Mátlová a jej Princa si zahrá tenorista Jakub Pustina.

Operu Georgea Bizeta o temperamentnej a vášnivej cigánke Carmen uvedie Operafest so skvelým speváckym obsadením už v sobotu. Nezabudnuteľné zážitky  zažijete pri počúvaní svetoznámych melódií a árií ako sú Habanera či Toreádor. Medzi účinkujúcimi bude známy Filip Tůma. Ako Carmen sa predstaví šarmantná česká mezosopranistka pôsobiaca v Nemecku, Karla Bytnarová.

Opera Fest na Hrade 2022 aj s filmovými hitmi

Vyvrcholením bude koncert svetovej a českej filmovej hudby, ktorý je na programe v poslednú augustovú nedeľu. Na koncerte zaznejú najznámejšie melódie z filmov Piráti z Karibiku, Star Wars, Harry Potter, Vtedy na Západe, Schindlerov zoznam, Pyšná princezná, Pane vy jste vdova a mnoho ďalších.

Opera Fest na Hrade 2022

Vstupenky zakúpite v sieti Maxiticket.

PR článok

Zdroj: Opera Fest na Hrade 2022

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
The Ladies Ensemble & Peter Adamov
Hudba Koncerty PR

The Ladies Ensemble & Peter Adamov: Vianočný koncert s romantickou atmosférou

K predvianočnému obdobiu hudba naozaj patrí. Ponuka adventných i vianočných koncertov je – našťastie, po dvoch pandemických rokoch, bohatá a dostupná úplne pre každého. Jedným z koncertov ktorý vás naladí na sviatočnú atmosféru, je vianočný koncert v podaní zoskupenia The Ladies Ensemble a Petra Adamova. Ak máte radi romantickú atmosféru, tak je tento koncert v […]

Read More
Translate »