Opera Fest na Hrade bude už tento piatkovíkend

Opera Fest na Hrade 2022

Na Bratislavskom hrade sa v posledný augustový piatkovíkend koná ďalší ročník festivalu Opera Fest na Hrade. Pod nebeskou klenbou sa môžete tešiť na veľké operné hity v podaní hviezd i večer v znamení filmovej hudby.

Posledný augustový víkend 26. – 28.8. 2022 prináša na nádvorie Bratislavského hradu po pandemickej pauze festival opery. Počas večerov s hviezdami pod hviezdami na návštevníkov čakajú tri jedinečné hudobné večery. Opera Fest na Hrade 2022 sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok. Uvedie dva divácky populárne operné klenoty svetovej literatúry – Rusalku a Carmen, ktoré patria aj medzi najhranejšie operné tituly. Treticu uzatvorí večer známych filmových melódií. Réžiu festivalových predstavení má pod palcom skúsená operná režisérka Andrea Hlinková.

Na krídlach lásky

Piatkový večer bude patriť opernému klenotu českého skladateľa Antonína Dvořáka – opere Rusalka. Opera oslnivej hudobnej krásy na Hrade zaznie vo veľkorysom výpravnom prevedení. Dueta a árie z Rusalky patria medzi najznámejšie operné hity, ktoré oslovia divákov naprieč generáciami. V hlavných úlohách sa predstavia známe operné hviezdy. Vodníka stvárni charizmatický Daniel Hůlka. Rusalkou bude pôvabná operná diva Tereza Mátlová a jej Princa si zahrá tenorista Jakub Pustina.

Operu Georgea Bizeta o temperamentnej a vášnivej cigánke Carmen uvedie Operafest so skvelým speváckym obsadením už v sobotu. Nezabudnuteľné zážitky  zažijete pri počúvaní svetoznámych melódií a árií ako sú Habanera či Toreádor. Medzi účinkujúcimi bude známy Filip Tůma. Ako Carmen sa predstaví šarmantná česká mezosopranistka pôsobiaca v Nemecku, Karla Bytnarová.

Opera Fest na Hrade 2022 aj s filmovými hitmi

Vyvrcholením bude koncert svetovej a českej filmovej hudby, ktorý je na programe v poslednú augustovú nedeľu. Na koncerte zaznejú najznámejšie melódie z filmov Piráti z Karibiku, Star Wars, Harry Potter, Vtedy na Západe, Schindlerov zoznam, Pyšná princezná, Pane vy jste vdova a mnoho ďalších.

Opera Fest na Hrade 2022

Vstupenky zakúpite v sieti Maxiticket.

PR článok

Zdroj: Opera Fest na Hrade 2022

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »