Novinky

Opera Fest na Hrade bude už tento piatkovíkend

Opera Fest na Hrade 2022

Na Bratislavskom hrade sa v posledný augustový piatkovíkend koná ďalší ročník festivalu Opera Fest na Hrade. Pod nebeskou klenbou sa môžete tešiť na veľké operné hity v podaní hviezd i večer v znamení filmovej hudby.

Posledný augustový víkend 26. – 28.8. 2022 prináša na nádvorie Bratislavského hradu po pandemickej pauze festival opery. Počas večerov s hviezdami pod hviezdami na návštevníkov čakajú tri jedinečné hudobné večery. Opera Fest na Hrade 2022 sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok. Uvedie dva divácky populárne operné klenoty svetovej literatúry – Rusalku a Carmen, ktoré patria aj medzi najhranejšie operné tituly. Treticu uzatvorí večer známych filmových melódií. Réžiu festivalových predstavení má pod palcom skúsená operná režisérka Andrea Hlinková.

Na krídlach lásky

Piatkový večer bude patriť opernému klenotu českého skladateľa Antonína Dvořáka – opere Rusalka. Opera oslnivej hudobnej krásy na Hrade zaznie vo veľkorysom výpravnom prevedení. Dueta a árie z Rusalky patria medzi najznámejšie operné hity, ktoré oslovia divákov naprieč generáciami. V hlavných úlohách sa predstavia známe operné hviezdy. Vodníka stvárni charizmatický Daniel Hůlka. Rusalkou bude pôvabná operná diva Tereza Mátlová a jej Princa si zahrá tenorista Jakub Pustina.

Operu Georgea Bizeta o temperamentnej a vášnivej cigánke Carmen uvedie Operafest so skvelým speváckym obsadením už v sobotu. Nezabudnuteľné zážitky  zažijete pri počúvaní svetoznámych melódií a árií ako sú Habanera či Toreádor. Medzi účinkujúcimi bude známy Filip Tůma. Ako Carmen sa predstaví šarmantná česká mezosopranistka pôsobiaca v Nemecku, Karla Bytnarová.

Opera Fest na Hrade 2022 aj s filmovými hitmi

Vyvrcholením bude koncert svetovej a českej filmovej hudby, ktorý je na programe v poslednú augustovú nedeľu. Na koncerte zaznejú najznámejšie melódie z filmov Piráti z Karibiku, Star Wars, Harry Potter, Vtedy na Západe, Schindlerov zoznam, Pyšná princezná, Pane vy jste vdova a mnoho ďalších.

Opera Fest na Hrade 2022

Vstupenky zakúpite v sieti Maxiticket.

PR článok

Zdroj: Opera Fest na Hrade 2022

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »