Novinky

Opera Fest na Hrade bude už tento piatkovíkend

Opera Fest na Hrade 2022

Na Bratislavskom hrade sa v posledný augustový piatkovíkend koná ďalší ročník festivalu Opera Fest na Hrade. Pod nebeskou klenbou sa môžete tešiť na veľké operné hity v podaní hviezd i večer v znamení filmovej hudby.

Posledný augustový víkend 26. – 28.8. 2022 prináša na nádvorie Bratislavského hradu po pandemickej pauze festival opery. Počas večerov s hviezdami pod hviezdami na návštevníkov čakajú tri jedinečné hudobné večery. Opera Fest na Hrade 2022 sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok. Uvedie dva divácky populárne operné klenoty svetovej literatúry – Rusalku a Carmen, ktoré patria aj medzi najhranejšie operné tituly. Treticu uzatvorí večer známych filmových melódií. Réžiu festivalových predstavení má pod palcom skúsená operná režisérka Andrea Hlinková.

Na krídlach lásky

Piatkový večer bude patriť opernému klenotu českého skladateľa Antonína Dvořáka – opere Rusalka. Opera oslnivej hudobnej krásy na Hrade zaznie vo veľkorysom výpravnom prevedení. Dueta a árie z Rusalky patria medzi najznámejšie operné hity, ktoré oslovia divákov naprieč generáciami. V hlavných úlohách sa predstavia známe operné hviezdy. Vodníka stvárni charizmatický Daniel Hůlka. Rusalkou bude pôvabná operná diva Tereza Mátlová a jej Princa si zahrá tenorista Jakub Pustina.

Operu Georgea Bizeta o temperamentnej a vášnivej cigánke Carmen uvedie Operafest so skvelým speváckym obsadením už v sobotu. Nezabudnuteľné zážitky  zažijete pri počúvaní svetoznámych melódií a árií ako sú Habanera či Toreádor. Medzi účinkujúcimi bude známy Filip Tůma. Ako Carmen sa predstaví šarmantná česká mezosopranistka pôsobiaca v Nemecku, Karla Bytnarová.

Opera Fest na Hrade 2022 aj s filmovými hitmi

Vyvrcholením bude koncert svetovej a českej filmovej hudby, ktorý je na programe v poslednú augustovú nedeľu. Na koncerte zaznejú najznámejšie melódie z filmov Piráti z Karibiku, Star Wars, Harry Potter, Vtedy na Západe, Schindlerov zoznam, Pyšná princezná, Pane vy jste vdova a mnoho ďalších.

Opera Fest na Hrade 2022

Vstupenky zakúpite v sieti Maxiticket.

PR článok

Zdroj: Opera Fest na Hrade 2022

Bratislavské hudobné slávnosti / BHS / 58 / 2023 / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Začínajú sa Bratislavské hudobné slávnosti. 58. ročník prinesie do dokonalosti vyladený program i niekoľko noviniek

Začína sa prestížna oslava hudby – Bratislavské hudobné slávnosti. Tento rok píše svoj 58. ročník a sľubuje jedinečné zážitky.

Read More
Štátna opera
Culture Divadlo News PR

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Sólisti Štátnej opery mieri opäť do Japonska, kde uvedú desať predstavení. Nadväzujú tak na prerušenú tradíciu. Kedy vyrážajú a s akým programom vystúpia?

Read More
Historická budova SND / title / Slovenské národné divadlo
Culture Divadlo

Rekonštrukcia historickej budovy SND pokračuje a otvoria ju na prehliadky

Obnova Historickej budovy SND pokračuje aj v tejto sezóne. Pre návštevníkov otvorí svoje brány už v tejto sezóne, no hrať sa v nej nebude.

Read More
Translate »