Cirque du Soleil poctí Bratislavu

Cirque du Soleil / Bratislava

Bratislavu čaká vzácna návšteva! Zavíta k nám svetoznámy kanadský Cirque du Soleil. Na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu uvedie v dňoch 15. až 18. septembra 2022 slávne predstavenie Corteo. A bude to nezabudnuteľný divadelný zážitok!

Produkcia CORTEO patrí medzi jedno z najočarujúcejších javiskových vystúpení jedinečného Cirque du Soleil. Svetlo sveta uzrela jedinečná produkcia Corteo po prvýkrát v Montreale v apríli 2005, pod taktovkou skvelého Finziho Pascu. 

Odvtedy, počas svojej pódiovej transformácie v roku 2018, zaznamenala svetový úspech. Videlo ju v dvadsiatich krajinách na štyroch kontinentoch viac ako 9 miliónov divákov. Konečne sa k ním pridáva aj Slovensko!

Nevšedné podujatie nás vtiahne do tajuplného sveta plného kontrastov

Vystúpenie svetoznámeho Cirque du Soleil divákov vtiahne prostredníctvom predstavenia Corteo do tajuplnej atmosféry.  Slovo Corteo po taliansky znamená posledná púť, resp. pohreb. V ich podaní sa jedná o radostný sprievod poslednej cesty klauna. Predstavenie spája hereckú vášeň s eleganciou a silou akrobatov, ktorí divákov vtiahnu v tajuplnej atmosfére medzi nebom a zemou do divadelného sveta umenia, komédie a spontánnosti.

Cirque du Soleil / Corteo
Corteo oppening act Lucas Saporiti Costumes Dominique Lemieux 2015 Cirque du Soleil Photo

Hlavná postava predstavenia – Klaun si predstavuje svoj vlastný pohreb. Ten sa ako inak odohráva  v karnevalovom prostredí. Ale za tichého dohľadu láskavých anjelov. Šou ponúkne svet kontrastov: veľký – malý, smiešny – tragický, dokonalosť verzus šarm nedokonalosti či sila voči krehkosti klauna. Nechýba ani jeho múdrosť a dobrota či dávka ľudskosti, ktorá je v každom z nás. Predstavenie tak ponúkne poslednú rozlúčku klauna vo veselej perspektíve.

Cirque du Soleil / Corteo
Foto: Corteo Costumes Dominique Lemiex 2018 Cirque du Soleil Photo

Keď sa ilúzia snúbi s realitou

Počas celej ceremónie odchodu hlavného hrdinu znie lyrická a hravá hudba. V nej sa ilúzia snúbi s realitou. Pódium sa počas tohto predstavenia nachádza v strede arény a miesto podujatia delí na dve polovice. Pritom každá polovica divákov vidí tu druhú, a vďaka tomu ponúka jedinečnú perspektívu nielen predstaveniu, ale aj oku účinkujúcich. Nevídanú atmosféru v tejto scénickej show umocňuje aj úchvatná scéna.  Javiskové záclony inšpirované Eiffelovou vežou a ručne maľované javiskové závesy dodávajú pódiu teatrálnu veľkoleposť.

Na vystúpenie v Bratislave sa tešia aj umelci

Pripravovaného predstavenia sa okrem fanúšikov nevedia dočkať ani účinkujúci, či manažment Slnečného cirkusu.

“Sme úplne nadšení, že konečne môžeme priniesť Corteo do Európy. Naši účinkujúci čakali dva roky, aby mohli opäť a znova zažiť radosť a energiu publika, ktoré bude s originálnym inscenovaním Cortea zažívať emocionálny a magicky návrat Cirque du Soleil na pódiá a kedy diváci môžu prvýkrát uvidieť a cítiť vystúpenie z perspektívy umelcov.”

Mike Newquist, viceprezident sekcie turné vystúpení CDS.

Vstupenky na bratislavské predstavenia Corteo si už možno kúpiť

S produkciou Corteo sa jedinečný Cirque du Soleil predstaví na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v dňoch 15. – 18. septembra 2022. Nenechajte si ho ujsť! Exkluzívny predpredaj vstupeniek členom Cirque Club-u beží od 14. decembra. Členstvo v Cirque Club-e je zdarma a poskytuje rôzne výhody a špeciálne ponuky. Do bežného predaja sa vstupenky dostali už 16. decembra.  Môžete si zakúpiť už teraz na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

Cirque du Soleil / Corteo
Foto: Chandelier Lucas Saporiti Costumes Dominique Lemiex 2015 Cirque du Soleil Photo

O CIRQUE DU SOLEIL

Dnes už svetoznámy Slnečný cirkus pôvodne pozostával z dvadsiatky pouličných umelcov. V roku 1984 priniesol nový revolučný koncept cirkusového umenia a úspešne sa vyvíjal až ku vrcholu a svetovému líderstvu vo vystupovaní pred divákmi. Dnes ho vlastní a manažuje Cirque du Soleil Entertainment Group. Táto, v Montreale založená, kanadská organizácia priniesla údiv a potešenie už viac ako 200 miliónom divákov vo vyše ako 450 mestách, vo viac ako 60-tich krajinách na šiestich kontinentoch. Niektoré z jeho najúspešnejších vystúpení sa dostali aj do televízneho vysielania.  Pre viac informácií kliknite TU.

Redakciu o tom informovala PR manažérka Janka Marczellová / Vivien.

Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Divadlo J. K. Tyla / Zimný cyklus abonentných koncertov Třeboňská nocturna
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Třeboňská nocturna zakončí zimnú koncertnú sériu programom Madrigal včera a dnes

Festival Třeboňská nocturna zakončí zimnú koncertnú sériu programom Madrigal včera a dnes. Program Madrigal včera a dnes v podaní Czech Ensemble Baroque Quintet uzavrie 23. marca v Divadle J. K. Tyla v Třeboni 26. ročník zimných Abonentných koncertov Třeboňských nocturien. Zimná séria končí. Posledné stretnutie 26. ročníka patrí programu Madrigal včera a dnes. Vystúpi s […]

Read More
Translate »