Novinky

Bardi slovenskej opernej réžie na výstave v SND

Bardi slovenskej opernej réžie na výstave v SND

Pre milovníkov slovenského divadelníctva – zvlášť toho operného máme skvelý tip na výstavu! Je ňou výstava Bardi slovenskej opernej réžie. Pripravil ju Divadelný ústav spoločne so Slovenských národným divadlom. Nájdete ju v priestoroch foyeru Opery SND už dnes, 17. mája 2022.

Výstavu Bardi slovenskej opernej réžie čaká v utorok 17. mája 2022 o 18:00 hod. ešte len vernisáž. Autorsky sa na nej podieľali Michaela Mojžišová z Ústavu divadelnej a filmovej vedy CVU SAV, v. v. i. a grafička Katarína Balážiková. Divadelný ústav ju pripravil spolu so Slovenským národným divadlom. Venoval ju trom významným operným režisérom, ktorí takmer štyri dekády určujúco kreovali inscenačno-dramaturgickú tvár opery Slovenského národného divadla. Boli to Miroslav Fischer, Július Gyermek a Branislav Kriška. Podpísali sa pod dominantnú časť inscenácií uvedených od konca 50-tych do začiatku 90-tych rokov. Rukopisy generačných vrstovníkov narodených v rokoch 1931 a 1932 vychádzali z realistickej operno-divadelnej poetiky, pričom ju každý varioval sebe vlastným spôsobom. Výstava prostredníctvom profilových inscenácií charakterizuje rukopis každého z nich, a zároveň ponúka panoramatický pohľad na slovenskú opernú réžiu tohto obdobia.

Bardi slovenskej opernej réžie na výstave v SND / pozvánka

Zdroj: Divadelný ústav

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »