Novinky

Bardi slovenskej opernej réžie na výstave v SND

Bardi slovenskej opernej réžie na výstave v SND

Pre milovníkov slovenského divadelníctva – zvlášť toho operného máme skvelý tip na výstavu! Je ňou výstava Bardi slovenskej opernej réžie. Pripravil ju Divadelný ústav spoločne so Slovenských národným divadlom. Nájdete ju v priestoroch foyeru Opery SND už dnes, 17. mája 2022.

Výstavu Bardi slovenskej opernej réžie čaká v utorok 17. mája 2022 o 18:00 hod. ešte len vernisáž. Autorsky sa na nej podieľali Michaela Mojžišová z Ústavu divadelnej a filmovej vedy CVU SAV, v. v. i. a grafička Katarína Balážiková. Divadelný ústav ju pripravil spolu so Slovenským národným divadlom. Venoval ju trom významným operným režisérom, ktorí takmer štyri dekády určujúco kreovali inscenačno-dramaturgickú tvár opery Slovenského národného divadla. Boli to Miroslav Fischer, Július Gyermek a Branislav Kriška. Podpísali sa pod dominantnú časť inscenácií uvedených od konca 50-tych do začiatku 90-tych rokov. Rukopisy generačných vrstovníkov narodených v rokoch 1931 a 1932 vychádzali z realistickej operno-divadelnej poetiky, pričom ju každý varioval sebe vlastným spôsobom. Výstava prostredníctvom profilových inscenácií charakterizuje rukopis každého z nich, a zároveň ponúka panoramatický pohľad na slovenskú opernú réžiu tohto obdobia.

Bardi slovenskej opernej réžie na výstave v SND / pozvánka

Zdroj: Divadelný ústav

Hrad Červený Kameň
Community Culture Koncerty News Podujatia PR

Dožinky na hrade Červený Kameň

Víkend 30. 9. – 1. 10. bude v SNM-Múzeu Červený Kameň patriť „zberu kultúrnej úrody“ – novému podujatiu s názvom Dožinky. Prezradíme, na čo sa môžete tešiť…

Read More
Dominika Kováčiková / 1. miesto / Maľba 2023
Culture News Odporúčame Podujatia PR Výtvarné umenie

Najlepší mladí maliari tohto roka sú známi. Odborná porota vybrala víťazky súťaže Maľba 2023

Najlepší mladí maliari tohto roka sú známi. Odborná porota vybrala víťazky súťaže Maľba 2023.

Read More
Pro musica nostra Nitriensis 2023
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Už o pár dní štartuje jesenná Pro musica nostra po piatykrát v Nitrianskom kraji

Už 1. októbra štartuje jesenná edícia festivalov Pro musica nostra. Po piatykrát ovládne historické lokality aj v Nitrianskom kraji.

Read More
Translate »