Novinky

Alica v krajine zázrakov opäť na hrade

Alica v krajine zázrakov / Hrad Červený Kameň

Ak patríte medzi milovníkov divadla, pripravte sa na neobyčajnú jazdu dychberúcim svetom fantázie a zázrakov. Zažijete ho na hrade Červený Kameň, kde si pre Vás práve počas veľkonočných sviatkov v dňoch 8. – 10. apríla 2023 pripravili divadelné prehliadky Alica v krajine zázrakov. Pre veľký divácky úspech sa na rozprávkový hrad v Malých Karpatoch vracia Alica už tretí rok za sebou!

Voľné dni počas sviatkov Veľkej noci strávte aktívne aj na výlete. Jedným z cieľov môže byť práve neodolateľný hrad Červený Kameň. Práve v nadchádzajúcich dňoch bude opäť rozprávkový. Na hrad sa totiž cez veľkonočné sviatky opäť vracia známa Alica v krajine zázrakov. 

Červený Kameň
Hrad Červený Kameň je perlou Malých Karpat. Archív: SNM-MČK

Asi každý pozná slávny príbeh Alice v krajine zázrakov od Lewisa Carrolla, ale určite ste ho ešte nikdy nevideli spracovaný podobným spôsobom. V podmanivom divadelnom predstavení hradu budete nielen svedkami, ale aj účastníkmi najznámejších scén z literárnej klasiky. Stretnite sa so samotnou Alicou spolu so srdcovou kráľovnou, šialeným klobučníkom alebo mačkou Škľabkou.

Alica v krajine zázrakov / Kam za kultúrou
Alica v krajine zázrakov. Zdroj foto: Hrad Červený Kameň

Dej sa bude odohrávať v neopakovateľnom prostredí hradu Červený Kameň, kde Vás očarí nádherná architektúra a fascinujúce pivničné priestory. Vynikajúci herci, kostýmy, make-up, efekty a oslnivá scénografia vás vtiahnu do fantazijného sveta ako nikdy predtým. Ak chcete vidieť fantastické divadlo v ešte krajšom prostredí a vychutnať si príbeh, ktorý síce poznáte, no uvidíte ho úplne iným pohľadom, netreba už o ničom ďalej rozmýšľať. Navštívte hrad Červený Kameň a nezmeškajte túto úžasnú príležitosť.

Článok pokračuje pod reklamou
Allegretto Žilina 2023

Začiatok prehliadky je každú celú hodinu od 10.00 do 16.00 hod. (s prestávkou o 13.00 hod.) Vstupenky si môžete zakúpiť online prostredníctvom aplikácie GoOut alebo priamo na mieste v dňoch podujatia.

TS, Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň

Foto: Archív SNM-MČK

Zdroj: SNM-MČK

Redakciu informoval a fotografie poskytol Mgr. Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér SNM-MČK

Správu sme redakčne upravili.

*** Posledná aktualizácia: 2023-04-05 (mk) ***

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Translate »