Novinky

Alica v krajine zázrakov opäť na hrade

Alica v krajine zázrakov / Hrad Červený Kameň

Ak patríte medzi milovníkov divadla, pripravte sa na neobyčajnú jazdu dychberúcim svetom fantázie a zázrakov. Zažijete ho na hrade Červený Kameň, kde si pre Vás práve počas veľkonočných sviatkov v dňoch 8. – 10. apríla 2023 pripravili divadelné prehliadky Alica v krajine zázrakov. Pre veľký divácky úspech sa na rozprávkový hrad v Malých Karpatoch vracia Alica už tretí rok za sebou!

Voľné dni počas sviatkov Veľkej noci strávte aktívne aj na výlete. Jedným z cieľov môže byť práve neodolateľný hrad Červený Kameň. Práve v nadchádzajúcich dňoch bude opäť rozprávkový. Na hrad sa totiž cez veľkonočné sviatky opäť vracia známa Alica v krajine zázrakov. 

Červený Kameň
Hrad Červený Kameň je perlou Malých Karpat. Archív: SNM-MČK

Asi každý pozná slávny príbeh Alice v krajine zázrakov od Lewisa Carrolla, ale určite ste ho ešte nikdy nevideli spracovaný podobným spôsobom. V podmanivom divadelnom predstavení hradu budete nielen svedkami, ale aj účastníkmi najznámejších scén z literárnej klasiky. Stretnite sa so samotnou Alicou spolu so srdcovou kráľovnou, šialeným klobučníkom alebo mačkou Škľabkou.

Alica v krajine zázrakov / Kam za kultúrou
Alica v krajine zázrakov. Zdroj foto: Hrad Červený Kameň

Dej sa bude odohrávať v neopakovateľnom prostredí hradu Červený Kameň, kde Vás očarí nádherná architektúra a fascinujúce pivničné priestory. Vynikajúci herci, kostýmy, make-up, efekty a oslnivá scénografia vás vtiahnu do fantazijného sveta ako nikdy predtým. Ak chcete vidieť fantastické divadlo v ešte krajšom prostredí a vychutnať si príbeh, ktorý síce poznáte, no uvidíte ho úplne iným pohľadom, netreba už o ničom ďalej rozmýšľať. Navštívte hrad Červený Kameň a nezmeškajte túto úžasnú príležitosť.

Článok pokračuje pod reklamou
Allegretto Žilina 2023

Začiatok prehliadky je každú celú hodinu od 10.00 do 16.00 hod. (s prestávkou o 13.00 hod.) Vstupenky si môžete zakúpiť online prostredníctvom aplikácie GoOut alebo priamo na mieste v dňoch podujatia.

TS, Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň

Foto: Archív SNM-MČK

Zdroj: SNM-MČK

Redakciu informoval a fotografie poskytol Mgr. Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér SNM-MČK

Správu sme redakčne upravili.

*** Posledná aktualizácia: 2023-04-05 (mk) ***

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Sv. Barbora
Community Culture Folklór História Lifestyle News

Adventný čas: aj svätá Barbora fandí zvykom a tradíciám

K adventu patria aj rituály. Pozrite sa s nami, čo všetko naši predkovia robievali počas stridžích dní. K ním patril aj deň sv. Barbory. Praje tiež zvykom ochrannej i ľúbostnej mágie či vešteniu.

Read More
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Community Culture Folklór News

Advent – viac než len čas predvianočných príprav

Už v nedeľu 3. decembra 2023 začína adventný čas. Advent – to nie sú len štyri obyčajné decembrové týždne. Pozrite si s nami na jeho symboly.

Read More
Translate »