Alica v krajine zázrakov opäť na hrade

Alica v krajine zázrakov / Hrad Červený Kameň

Ak patríte medzi milovníkov divadla, pripravte sa na neobyčajnú jazdu dychberúcim svetom fantázie a zázrakov. Zažijete ho na hrade Červený Kameň, kde si pre Vás práve počas veľkonočných sviatkov v dňoch 8. – 10. apríla 2023 pripravili divadelné prehliadky Alica v krajine zázrakov. Pre veľký divácky úspech sa na rozprávkový hrad v Malých Karpatoch vracia Alica už tretí rok za sebou!

Voľné dni počas sviatkov Veľkej noci strávte aktívne aj na výlete. Jedným z cieľov môže byť práve neodolateľný hrad Červený Kameň. Práve v nadchádzajúcich dňoch bude opäť rozprávkový. Na hrad sa totiž cez veľkonočné sviatky opäť vracia známa Alica v krajine zázrakov. 

Červený Kameň
Hrad Červený Kameň je perlou Malých Karpat. Archív: SNM-MČK

Asi každý pozná slávny príbeh Alice v krajine zázrakov od Lewisa Carrolla, ale určite ste ho ešte nikdy nevideli spracovaný podobným spôsobom. V podmanivom divadelnom predstavení hradu budete nielen svedkami, ale aj účastníkmi najznámejších scén z literárnej klasiky. Stretnite sa so samotnou Alicou spolu so srdcovou kráľovnou, šialeným klobučníkom alebo mačkou Škľabkou.

Alica v krajine zázrakov / Kam za kultúrou
Alica v krajine zázrakov. Zdroj foto: Hrad Červený Kameň

Dej sa bude odohrávať v neopakovateľnom prostredí hradu Červený Kameň, kde Vás očarí nádherná architektúra a fascinujúce pivničné priestory. Vynikajúci herci, kostýmy, make-up, efekty a oslnivá scénografia vás vtiahnu do fantazijného sveta ako nikdy predtým. Ak chcete vidieť fantastické divadlo v ešte krajšom prostredí a vychutnať si príbeh, ktorý síce poznáte, no uvidíte ho úplne iným pohľadom, netreba už o ničom ďalej rozmýšľať. Navštívte hrad Červený Kameň a nezmeškajte túto úžasnú príležitosť.

Článok pokračuje pod reklamou
Allegretto Žilina 2023

Začiatok prehliadky je každú celú hodinu od 10.00 do 16.00 hod. (s prestávkou o 13.00 hod.) Vstupenky si môžete zakúpiť online prostredníctvom aplikácie GoOut alebo priamo na mieste v dňoch podujatia.

TS, Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň

Foto: Archív SNM-MČK

Zdroj: SNM-MČK

Redakciu informoval a fotografie poskytol Mgr. Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér SNM-MČK

Správu sme redakčne upravili.

*** Posledná aktualizácia: 2023-04-05 (mk) ***

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »