Novinky

V trebišovskom múzeu Vianoce u šľachticov

Duch Vianoc na slovenských hradoch a zámkoch

V trebišovskom múzeu otvorili v nedeľu 1. decembra krátkodobú výstavu, na ktorej návštevníkov pozvú na Vianoce u šľachticov.

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sprístupnilo 1. decembra 2022 krátkodobú výstavu s názvom Vianoce u šľachticovNávštevníci sa prostredníctvom výstavy dozvedia o tom, ako oslavovali členovia rodiny grófa Júliusa Andrássyho vianočné sviatky v roku 1864 v trebišovskom kaštieli. O slávení Vianoc v trebišovskom kaštieli sa dozvedáme z memoárov anglickej vychovávateľky Mary Elizabeth Stevens. Výstava  dopĺňajú zaujímavosti zo života cisárovnej Alžbety (Sisi), ktorá sa narodila na Štedrý deň v roku 1837 a je spätá s rodinou grófa Andrássyho. Návštevníkom prezradíme aj recept na cisárovnine obľúbené Florentiner, ktoré si objednávala na cisársky dvor z viedenskej cukrárne Demel. Výstava potrvá do 15. januára 2023.

Vianoce u šľachticov

TS,  Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, muzeumtrebisov.sk

Redakciu informovala Nikola Radová, Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

*** Posledná aktualizácia: 2024-05-27 (mklein) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »