Novinky

TIP: Oslávte Valentín na Bojnickom zámku

Valentín na Bojnickom zámku / Sviatok zamilovaných / Kam za kultúrou

Sviatok zamilovaných je tu raz-dva. So svojou polovičkou, s rodinkou či priateľmi môžete počas víkendu Valentín na Bojnickom zámku. Čo vás tam čaká?

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prináša pri príležitosti sviatku zamilovaných romantické prehliadky Bojnického zámku. Na návštevníkov čaká mnoho zábavy, hier a veselých súťaží i jedno hudobné prekvapenie. Aj to prináša Valentín na Bojnickom zámku.

Certifikát vernosti

Valentínska denná prehliadka expozície sa ponesie v duchu zápolenia o srdce vyvolenej dámy. Nádhernými priestormi zámku prevedú návštevníkov lektori odetí v dobových kostýmoch. Chýbať nebudú ani tradičné Certifikáty vernosti, ktorými zámocké panstvo každoročne potvrdzuje silu lásky párov prichádzajúcich na toto podujatie.

Valentín na Bojnickom zámku

SNM-Múzeum Bojnice pripravilo pre fanúšikov aj hudobné prekvapenie. To zaznie počas Valentínskych prehliadok Bojnického zámku. Popová balada Súznenie duší opisuje rozpačité začiatky jedného príbehu lásky. „Srdce je okúzlené poznaním možného stavu nadchádzajúcej lásky. Prechádza etapami túžob, neistoty z reakcií a spätnej väzby z druhej strany, objavovania duševnej aj fyzickej krásy. Prichádza moment súznenia duší, ktorý v predstavách jednotlivca v tejto chvíli pretrvá naveky,“ približuje pozadie skladby autor textu a hudby Branislav Lukáč. Dušu romantickej balade svojím spevom vdýchla Katarína Lekýrová, ktorú diváci môžu vidieť aj vo videoklipe podčiarkujúcom atmosféru.

Podujatie Valentín na Bojnickom zámku sa, ako sme avizovali v aktuálnom prehľade kam za kultúrou, uskutoční v čase od 11. 2. 2023, 10:00 do 12. 2. 2023, 15:00.

Redakciu informovala Petra Gordíková, PR manažér SNM-Múzeum Bojnice

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »