Novinky

TIP: Oslávte Valentín na Bojnickom zámku

Valentín na Bojnickom zámku

Sviatok zamilovaných je tu raz-dva. So svojou polovičkou, s rodinkou či priateľmi môžete počas víkendu Valentín na Bojnickom zámku. Čo vás tam čaká?

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prináša pri príležitosti sviatku zamilovaných romantické prehliadky Bojnického zámku. Na návštevníkov čaká mnoho zábavy, hier a veselých súťaží i jedno hudobné prekvapenie. Aj to prináša Valentín na Bojnickom zámku.

Certifikát vernosti

Valentínska denná prehliadka expozície sa ponesie v duchu zápolenia o srdce vyvolenej dámy. Nádhernými priestormi zámku prevedú návštevníkov lektori odetí v dobových kostýmoch. Chýbať nebudú ani tradičné Certifikáty vernosti, ktorými zámocké panstvo každoročne potvrdzuje silu lásky párov prichádzajúcich na toto podujatie.

Valentín na Bojnickom zámku

SNM-Múzeum Bojnice pripravilo pre fanúšikov aj hudobné prekvapenie. To zaznie počas Valentínskych prehliadok Bojnického zámku. Popová balada Súznenie duší opisuje rozpačité začiatky jedného príbehu lásky. „Srdce je okúzlené poznaním možného stavu nadchádzajúcej lásky. Prechádza etapami túžob, neistoty z reakcií a spätnej väzby z druhej strany, objavovania duševnej aj fyzickej krásy. Prichádza moment súznenia duší, ktorý v predstavách jednotlivca v tejto chvíli pretrvá naveky,“ približuje pozadie skladby autor textu a hudby Branislav Lukáč. Dušu romantickej balade svojím spevom vdýchla Katarína Lekýrová, ktorú diváci môžu vidieť aj vo videoklipe podčiarkujúcom atmosféru.

Podujatie Valentín na Bojnickom zámku sa, ako sme avizovali v aktuálnom prehľade kam za kultúrou, uskutoční v čase od 11. 2. 2023, 10:00 do 12. 2. 2023, 15:00.

Redakciu informovala Petra Gordíková, PR manažér SNM-Múzeum Bojnice

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »