TIP: Oslávte Valentín na Bojnickom zámku

Valentín na Bojnickom zámku

Sviatok zamilovaných je tu raz-dva. So svojou polovičkou, s rodinkou či priateľmi môžete počas víkendu Valentín na Bojnickom zámku. Čo vás tam čaká?

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prináša pri príležitosti sviatku zamilovaných romantické prehliadky Bojnického zámku. Na návštevníkov čaká mnoho zábavy, hier a veselých súťaží i jedno hudobné prekvapenie. Aj to prináša Valentín na Bojnickom zámku.

Certifikát vernosti

Valentínska denná prehliadka expozície sa ponesie v duchu zápolenia o srdce vyvolenej dámy. Nádhernými priestormi zámku prevedú návštevníkov lektori odetí v dobových kostýmoch. Chýbať nebudú ani tradičné Certifikáty vernosti, ktorými zámocké panstvo každoročne potvrdzuje silu lásky párov prichádzajúcich na toto podujatie.

Valentín na Bojnickom zámku

SNM-Múzeum Bojnice pripravilo pre fanúšikov aj hudobné prekvapenie. To zaznie počas Valentínskych prehliadok Bojnického zámku. Popová balada Súznenie duší opisuje rozpačité začiatky jedného príbehu lásky. „Srdce je okúzlené poznaním možného stavu nadchádzajúcej lásky. Prechádza etapami túžob, neistoty z reakcií a spätnej väzby z druhej strany, objavovania duševnej aj fyzickej krásy. Prichádza moment súznenia duší, ktorý v predstavách jednotlivca v tejto chvíli pretrvá naveky,“ približuje pozadie skladby autor textu a hudby Branislav Lukáč. Dušu romantickej balade svojím spevom vdýchla Katarína Lekýrová, ktorú diváci môžu vidieť aj vo videoklipe podčiarkujúcom atmosféru.

Podujatie Valentín na Bojnickom zámku sa, ako sme avizovali v aktuálnom prehľade kam za kultúrou, uskutoční v čase od 11. 2. 2023, 10:00 do 12. 2. 2023, 15:00.

Redakciu informovala Petra Gordíková, PR manažér SNM-Múzeum Bojnice

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »