Novinky

Spišské divadlo v júni odohrá spolu 21 predstavení, no plánovanú premiéru Kuba nateraz odkladá

Spišské divadlo

Spišské divadlo, kultúrne zariadenie v pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, začalo posledný mesiac aktuálnej 32. divadelnej sezóny. V júni umelecký súbor odohrá spolu 21 inscenácií, z ktorých sedem je už vypredaných. Plánovanú premiéru Kuba nahradí modernizácia divadelnej techniky.

V pondelok 5. júna 2023 predpoludním sa divadlo predstavilo na Zámockých hrách zvolenských s rozprávkou Perníková chalúpka. Poslednú júnovú sobotu má Spišské divadlo (SD) naplánované zájazdové predstavenie vo Vyšných Ružbachoch, kde odohrá komédiu Zmrzlina. Mesiac pred letnými prázdninami ponúka SD návštevníkom predovšetkým oddychové komédie a rozprávky pre deti. Sezónu ukončí v pondelok 26. júna komédia Meno, ktorú, ako sme informovali, divadlo premiérovalo len 12. mája.

Meno / Spišské divadlo / Kam za kultúrou / Noc divadiel
Komédiu Meno prišiel do Spišského divadla z Košíc režírovať Anton Korenči. Monochromatická scéna a kostýmy poukazujú na dnešný pohľad na svet, ktorý je často plochý a čiernobiely.

Pôvodne mala divadelná sezóna vyvrcholiť premiérou inscenácie Kubo (po špiski) v piatok 30. júna, plány však zmenili rekonštrukčné práce. Spišskému divadlu sa podarilo získať finančné prostriedky z európskych zdrojov a rekonštrukčné práce chce realizovať hlavne počas letných mesiacov, kedy sú divadelné prázdniny. Potrebujeme dodržať termíny a preto chceme práce začať čo najskôr. Prašnosť a hlučnosť sa nedajú reálne skĺbiť s prevádzkou divadla a tak sme sa nateraz rozhodli premiéru Kuba odložiť, približuje situáciu riaditeľ divadla Radovan Michalov a dodáva: Zároveň sa pripravujeme na novú sezónu, v ktorej našich divákov bude čakať viacero zaujímavých noviniek. Po stavebných úpravách budeme mať k dispozícii aj malú experimentálnu scénu – Štúdio SD, kde plánujeme uvádzať inscenácie komornejšieho charakteru.

Poodhalili prvé plány na novú sezónu

Nadchádzajúca 33. divadelná sezóna na Spiši prinesie novú webovú stránku, detský projekt Divadelná žiacka knižka, festival Divadelný Spiš, prezentáciu SD na festivale v Prahe a viaceré zaujímavé premiéry.  

TS, Spišské divadlo, www.spisskedivadlo.sk

Foto: archív Spišského divadla

Zdroj: Spišské divadlo

Redakciu informovala a fotografie poskytla Veronika Fitzeková, hovorkyňa Spišského divadla

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »