Novinky

Spišské divadlo v júni odohrá spolu 21 predstavení, no plánovanú premiéru Kuba nateraz odkladá

Spišské divadlo

Spišské divadlo, kultúrne zariadenie v pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, začalo posledný mesiac aktuálnej 32. divadelnej sezóny. V júni umelecký súbor odohrá spolu 21 inscenácií, z ktorých sedem je už vypredaných. Plánovanú premiéru Kuba nahradí modernizácia divadelnej techniky.

V pondelok 5. júna 2023 predpoludním sa divadlo predstavilo na Zámockých hrách zvolenských s rozprávkou Perníková chalúpka. Poslednú júnovú sobotu má Spišské divadlo (SD) naplánované zájazdové predstavenie vo Vyšných Ružbachoch, kde odohrá komédiu Zmrzlina. Mesiac pred letnými prázdninami ponúka SD návštevníkom predovšetkým oddychové komédie a rozprávky pre deti. Sezónu ukončí v pondelok 26. júna komédia Meno, ktorú, ako sme informovali, divadlo premiérovalo len 12. mája.

Meno / Spišské divadlo / Kam za kultúrou
Komédiu Meno prišiel do Spišského divadla z Košíc režírovať Anton Korenči. Monochromatická scéna a kostýmy poukazujú na dnešný pohľad na svet, ktorý je často plochý a čiernobiely.

Pôvodne mala divadelná sezóna vyvrcholiť premiérou inscenácie Kubo (po špiski) v piatok 30. júna, plány však zmenili rekonštrukčné práce. Spišskému divadlu sa podarilo získať finančné prostriedky z európskych zdrojov a rekonštrukčné práce chce realizovať hlavne počas letných mesiacov, kedy sú divadelné prázdniny. Potrebujeme dodržať termíny a preto chceme práce začať čo najskôr. Prašnosť a hlučnosť sa nedajú reálne skĺbiť s prevádzkou divadla a tak sme sa nateraz rozhodli premiéru Kuba odložiť, približuje situáciu riaditeľ divadla Radovan Michalov a dodáva: Zároveň sa pripravujeme na novú sezónu, v ktorej našich divákov bude čakať viacero zaujímavých noviniek. Po stavebných úpravách budeme mať k dispozícii aj malú experimentálnu scénu – Štúdio SD, kde plánujeme uvádzať inscenácie komornejšieho charakteru.

Poodhalili prvé plány na novú sezónu

Nadchádzajúca 33. divadelná sezóna na Spiši prinesie novú webovú stránku, detský projekt Divadelná žiacka knižka, festival Divadelný Spiš, prezentáciu SD na festivale v Prahe a viaceré zaujímavé premiéry.  

TS, Spišské divadlo, www.spisskedivadlo.sk

Foto: archív Spišského divadla

Zdroj: Spišské divadlo

Redakciu informovala a fotografie poskytla Veronika Fitzeková, hovorkyňa Spišského divadla

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!

S novým týždňom prichádza čas aj na najnovší diel tipov kam za kultúrou. Pozrite sa s nami na
najzaujímavejšie divadelné a koncertné zážitky najbližších dní a nechajte sa opäť inšpirovať!

Read More
Nabucco / Kam za kultúrou
Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Záver septembra v Opere SND s premiérou Verdiho opery Nabucco

Opera Slovenského národného divadla uvádza na prelome septembra a októbra prvý premiérový titul svojej 104. sezóny – operu Nabucco. Pozrite si, čo nájdete v najnovšej bratislavskej inscenácii.

Read More
Už o pár dní začína Zelenka festival Praha - Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Už o pár dní začína Zelenka festival Praha – Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna

Už o pár dní, 4. októbra 2023 začína Zelenka festival Praha – Drážďany so zaujímavým programom. Otvorí ho koncertom Musica aeterna…

Read More
Translate »