Novinky

SND pozýva do divadla jednorodičov

SND

S blížiacim sa Dňom matiek, Dňom otcov a Dňom detí pripravilo Slovenské národné divadlo tri špeciálne večery. Podujatie pomenovalo SND s názvom Divadlo pre všetky deti a unavených jednorodičov. Pozýva do divadla rodičov, ktorí sa sami starajú o dieťa a návšteva divadla je nad ich finančné a opatrovateľské možnosti.

Cieľom nového projektu SND – Divadlo pre všetky deti a unavených jednorodičov je dopriať jednorodičom, ktorí by si to nemohli inak dovoliť, večer pre seba, zažiť divadelné predstavenie a vychutnať si zaslúžený oddych a psychohygienu na opere, balete alebo činohre v Slovenskom národnom divadle. 

SND pozýva do divadla jednorodičov / Kam za kultúrou

Uvedomujeme si, že rodičovstvo je náročné, a o to náročnejšie, ak ste na to sám a nie dvaja, nielen psychicky, ale aj z finančnej stránky. Osamelé matky sú najviac chudobou ohrozenou skupinou obyvateľstva. Vo svetle nedávnych tragických udalostí na Liptove sme aj my v SND začali viac rozmýšľať nad tým, ako pomôcť rodičom, ktorým nemá kto iný pomôcť. Nemá im kto večer postrážiť dieťa alebo je nákup vstupenky do divadla nad možnosti ich rodinného rozpočtu. Preto sme sa rozhodli im to týmto spôsobom umožniť – nielenže ich pozveme do divadla, ale postaráme sa aj o ich dieťa, kým budú na predstavení,“ hovorí generálny riaditeľ Slovenského národného divadla, Matej Drlička.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
generálny riaditeľ SND Matej Drlička
SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenská prvá scéna pozýva jednorodičov na predstavenie opery Aida 18. 5. o 17.00 h, baletu Fashion Ballet ´24 dňa 25. 5. o 19.00 h a činohry Malé ženy 15. 6. o 18.00 h. Vstupenky budú prefinancované z prvých príspevkov, ktoré divadlo získalo vďaka novozaloženému Klubu priateľov a mecénov SND.

O deti sa zatiaľ postará skúsený tím

Veľká divadelná prespávačka / Slovenské národné divadlo
Okrem predstavenia a netradičných stretnutí prekypujúcich zážitkami je nemenej atraktívny aj samotný nocľah v divadle. Aj to je Veľká divadelná prespávačka

O deti rodičov, ktorí budú na predstaveniach, sa v tom čase postará tím Slovenského národného divadla, ktorý v divadle pripravuje detské prespávačky, Soboty v divadle a ďalšie detské programy. Je to zohratý tím, ktorý má po mnohých prespávačkách a ďalších detských akciách u nás v divadle výborné referencie. Navyše spolupracuje s lektormi, ktorí majú bohaté skúsenosti s prácou s deťmi, takže deti si užijú veľa zábavy a budú v správnych rukách. Nedávame vekové obmedzenie, ale spoliehame sa na rodičov, že dokážu odhadnúť, čo je zvládnuteľné pre ich dieťa, ktoré ostane v opatere cudzích ľudí, dodáva Matej Drlička.

Klub priateľov a mecénov SND má aj charitatívny rozmer

Slovenské národné divadlo ich vďaka príspevkom z Klubu priateľov a mecénov SND pozve na vybrané predstavenia. Počas nich pre ich deti pripraví sériu divadelných workshopov. Záujemcovia z radov rodičov, ktorí sa sami starajú o dieťa a návšteva divadla je nad ich finančné a opatrovateľské možnosti, sa môžu hlásiť cez dotazník. Ten nájdete na webe snd.sk alebo sociálnych sieťach divadla. Kapacita je však obmedzená. V prípade veľkého záujmu bude SND v projekte pokračovať aj v ďalšej sezóne.

SND

TS, Slovenské národné divadlo, www.snd.sk

Foto: archív SND

Zdroj: SND

Redakciu informovala Jana Alexová, PR manažérka SND

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Translate »