Novinky

Slovenská filharmónia prináša abonentku na klasiku

Slovenská filharmónia

Najlepšie miesta za najlepšie ceny. Klasická alebo na mieru - abonentka na klasiku sa oplatí. Pozrite, čo prináša Slovenská filharmónia.

Abonentka na klasiku je vstupenkou do hudobného raja. Slovenská filharmónia prichádza každú jeseň s bohatou ponukou nových kultúrnych zážitkov zo sveta hudby. V septembri odštartuje svoju 75. koncertnú sezónu. Pripravenú sú koncerty v interpretácii telies Slovenskej filharmónie – orchestra Slovenská filharmónia, Slovenského filharmonického zboru a Slovenského komorného orchestra. Počas nadchádzajúcich desiatich mesiacov privítajú množstvo domácich a zahraničných hostí – dirigentov, sólistov i komorných zoskupení. Otváracie koncerty novej sezóny so šéfdirigentom Danielom Raiskinom sú na programe v dňoch 19. a 20. októbra 2023. Jubilejná sezóna prináša príťažlivý program, stačí si len vybrať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Slovenská filharmónia s jubileom. Čo prináša 75. koncertná sezóna? / Kam za kultúrou
Slovenská filharmónia s jubilejnou sezónou. Čo prináša 75. koncertná sezóna?

Slovenská filharmónia myslí na publikum naprieč generáciami a sľubuje aj sviatočné koncerty

Aj túto koncertnú sezónu nechýbajú koncerty pre všetky generácie návštevníkov. Slovenská filharmónia pripravuje tradičné symfonické alebo vokálno-inštrumentálne koncerty v Koncertnej sieni Reduty, populárne koncerty pre dospelých, deti a teenagerov či organizované koncerty pre škôlkárov a školákov. Vo vybrané nedeľné popoludnia môžete navštíviť organové koncerty a koncerty Slovenského komorného orchestra. Utorky patria v Malej sále koncertom komorných zoskupení alebo klavírnym recitálom. V ponuke nechýbajú ani obľúbené a vyhľadávané sviatočné koncerty – vianočné, silvestrovské či novoročný, a samozrejme aj obľúbené melódie filmovej hudby.

Filmová hudba / Slovenská filharmónia / Rastislav Štúr / Kam na koncert
Filmová hudba v Slovenskej filharmónii. Foto: A. Trizuljak

Novinkou sezóny bude cyklus Piesňových večerov. Prinesie tri koncerty. Konať sa budú vždy v utorok o 19:00 hod. v Malej sále SF a to v dňoch 7.11.2023, 20.2.2024 a 9.4.2024. Tešiť sa môžete na starostlivo vyskladaný program v podaní Jany Kurucovej, Simona Walffischa či Tomáša Šelca.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Koncerty sú tematicky zoradené do jednotlivých cyklov, na ktoré si môžete zakúpiť finančne zvýhodnené abonentku a stať sa tak abonentom Slovenskej filharmónie. Pri zakúpení abonentky si vami vybranú sériu koncertov vyberiete a zakúpite prednostne, ešte pred začiatkom predaja vstupeniek na jednotlivé koncerty. V ponuke je aj možnosť zostaviť si svoju vlastnú abonentku na mieru. Vyberiete si päť a viac pre vás zaujímavých koncertov, kde získate tiež zvýhodnenie. Abonentky pre nových záujemcov sú v predaji od pondelka 25.9. do piatka 6.10.2023.  Predaj vstupeniek na jednotlivé koncerty sa začne v pondelok 9. októbra 2023.

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Perinbaba a dva svety
Culture Eventy Film News PR

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov Perinbaba a dva svety mieri do kín

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov mieri do kín. Jakubiskov ostatný film Perinbaba a dva svety uvedú už o pár dní.

Read More
Translate »