Novinky

POZOR, ZMENA: Štátna opera oznamuje zmenu termínu podujatia Japonsko, naša srdcovka

Štátna opera

Štátna opera v Banskej Bystrici pripravila na podnet publika zaujímavé podujatie venované dlhoročnej spolupráci s Japonskom pod výstižným názvom Japonsko, naša srdcovka. Túto jeseň sa uskutočnilo už 38. koncertné turné sólistov banskobystrickej opery, ktorí svoje umenie predstavili na ostrovoch Hokkaido, Honšu, Kjúšú a Šikoku, kde uviedli 10 predstavení. Podujatie sa malo uskutočniť už dnes, no organizátori ho zrušili a oznámili nový termín.

Atraktívne podujatie Japonsko, naša srdcovka, malo na pódium Štátnej opery priniesť atraktívne hudobné momentky nielen z krajiny vychádzajúceho slnka. Sľubovalo možnosť vypočuť si počas neformálneho večera zážitky umeleckého súboru a skúsenosti z krajiny vychádzajúceho slnka počas ich hosťovaní v Japonsku. Zaznieť mali aj ukážky piesní spievaných v japonskom jazyku. Počas večera mali na deň sv. Mikuláša vystúpiť Patrícia Malovec, Katarína Procházková, Šimon Svitok, Dušan Šimo, Martina Svitková (klavírny sprievod) a Alžbeta Lukáčová (sprievodné slovo).  Štátna opera však so zármutkom oznámila, že avizované podujatie Japonsko, naša srdcovka, sa dňa 6. 12. 2023 z technických príčin nezrealizuje. Zároveň oznámilo vedenie banskobystrickej opery nový termín. Podujatie sa uskutoční dňa 14.2.2024 o 18,00 hod. Vstupenky zakúpené na pôvodný termín zostávajú v platnosti aj na náhradný termín. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou od 4. decembra 2023? Toto sú TOP tipy!
Kam za kultúrou od 4. decembra 2023? Toto sú TOP tipy!

TS, Štátna opera, www.stateopera.sk

Zdroj: Štátna opera Banská Bystrica

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »